cpg1251 номер провадження справи 24/103/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.08.12 Справа № 5009/2817/12
м. Запоріжжя
за позовом Концерна "Міські теплові мережі"(69091, м. Запоріжжя, бул. Гвардійський, 137) в особі Філії Концерну "Міські теплові мережі" Хортицького району (69097, м. Запоріжжя, вул. Задніпровська, буд. 7)
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю «Ремонтно будівельне підприємство «Рембуд-Альянс», 69114, м. Запоріжжя, вул. Воронезька, буд. 1, кв. 203
про стягнення заборгованості за поставлену теплову енергію в сумі 1 739,59 грн.
суддя Азізбекян Т.А.
У засіданні приймали участь представники:
від позивача: Воропай М.І., довіреність № 05/27 від 03.01.2012 р.
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
25.07.2012р. до господарського суду Запорізької області звернувся концерн "Міські теплові мережі" в особі філії концерну "Міські теплові мережі" Хортицького району до товариства з обмеженою відповідальністю «Ремонтно будівельне підприємство «Рембуд-Альянс»про стягнення з відповідача 1 739,59 грн. основного боргу за поставлену теплову енергію на підставі договору купівлі -продажу теплової енергії в гарячій воді від 01.01.2011р. № 406690.
Ухвалою від 25.07.2012р. порушено провадження у справі № 5009/2817/12, судове засідання призначено на 06.08.2012р. У сторін витребувані документи, які необхідні для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи.
Розгляд справи здійснювався без фіксації судового процесу технічними засобами фіксації.
У засіданні суду 06.08.2012р., на підставі статей 82-1, 85 Господарського процесуального кодексу України, оголошено вступну і резолютивну частини рішення. Судом роз'яснено про час виготовлення рішення у повному обсязі.
Позивач підтримав заявлені вимоги у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві та пояснив наступне. 01.01.2011р. між сторонами укладений договір купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді № 403930, на виконання умов якого позивачем у період з січня 2012р. по квітень 2012 р. (включно) поставлено відповідачу теплову енергію на загальну суму 1 739,59 грн., що підтверджується рахунками та актами прийому-передачі теплової енергії за вказаний період. Зобов'язання щодо оплати отриманої теплової енергії відповідач не виконав, внаслідок чого на час звернення з позовом до суду сума основного боргу становила 1 739,59 грн. Враховуючи викладене, просить суд, на підставі ст. ст. 526, 527, 530, 626, 629, 903 Цивільного кодексу України, ст. ст. 173, 193, 198, 199 Господарського кодексу України, позов задовольнити.
Відповідач вимоги суду, викладені в ухвалах щодо надання письмового відзиву та витребуваних документів, не виконав, процесуальним правом на участь представника в судовому засіданні не скористався, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до підпункту 3.9.1 Постанови ВГСУ від 26.12.2011 р. № 189 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог ч. 1 ст. 64 та ст. 87 ГПК України.
За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Станом на дату прийняття рішення по даній справі, ухвала господарського суду Запорізької області від 25.07.2012р. про порушення провадження по справі, направлена на адресу відповідача: 69114, м. Запоріжжя, вул. Воронезька, буд. 1, кв. 203, яка співпадає з місцезнаходженням відповідача, визначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців. Таким чином, про час та місце слухання даної справи відповідач був повідомлений належним чином.
Стаття 75 ГПК України дозволяє суду розглянути спір за наявними у справі матеріалами, у випадку, якщо відзив на позов та витребувані судом документі не надані.
За таких обставин, справу розглянуто за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
01.01.2011 р. між Концерном "Міські теплові мережі" в особі Філії Концерну "Міські теплові мережі" Хортицького району (Теплопостачальною організацією) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Каріна"(правонаступником якого є ТОВ "Ремонтно-будівельне підприємство "Рембуд-Альянс" (Споживачем) укладено договір № 406690 купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді, за умовами якого Теплопостачальна організація зобов'язалась відпустити Споживачу теплову енергію в гарячій воді, а Споживач зобов'язався прийняти та оплатити її вартість за діючими тарифами (цінами) в терміни та порядку, встановленими умовами цього Договору та додатками до Договору, що є його невід'ємними частинами.
Позивачем надана Довідка АЖ № 512755 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (станом на 30.01.2012 р.), яка свідчать, що 09.08.2011 р. здійснено реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, найменування Товариства з обмеженою відповідальністю "Каріна" змінено на Товариство з обмеженою відповідальністю "Ремонтно-будівельне підприємство "Рембуд-Альянс". Місцезнаходження підприємства: 69114, Запорізька область, місто Запоріжжя, Хортицький район, вулиця Воронезька, будинок, 1 квартира, 203).
Відповідно до п. 5.1 Договору облік споживання теплової енергії на потреби опалення та гарячого водопостачання проводиться за приладами комерційного обліку або розрахунковим способом.
Згідно із п. 6.1 та п. 6.2 Договору розрахунки за даним Договором здійснюються в грошовій або іншій формі, що не суперечить діючому законодавству, відповідно до встановлених органами місцевого самоврядування тарифів (цін) діючих на час розрахунків (Додаток № 5 до Договору) та на підставі показань приладів комерційного обліку теплової енергії або даних, встановлених розрахунковим способом. Розрахунковим періодом є календарний місяць.
За умовами п. 6.3 Договору підставою для розрахунків Споживача з Теплопостачальною організацією є рахунок та акт приймання-передачі.
Згідно із п. 6.4 Договору Споживач зобов'язаний до 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим, перерахувати на розрахунковий рахунок Теплопостачальної організації суму заборгованості за спожиту теплову енергію. Споживач має право робити передоплату.
Пунктом 6.7.1 Договору передбачено, що отриманий акт приймання -передачі теплової енергії Споживач повинен підписати, належним чином оформити і повернути акт прийому-передачі позивачу на протязі п'яти днів з дати отримання.
Згідно із п. 6.7.2 Договору у разі неотримання Теплопостачальною організацією підписаного акту приймання-передачі, або обґрунтованих заперечень в його підписанні, термін встановлений п. 6.7.1 Договору, акт підписується Теплопостачальною організацією з позначенням про відмову у підписанні його Споживачем, та оформлений таким чином акт вважається погодженим і є підставою для проведення остаточних розрахунків за зазначений в ньому розрахунковий період.
В разі наявності заперечень щодо даних, зазначених в акті, Споживач зобов'язаний надати Теплопостачальній організації нормативно обґрунтовані письмові заперечення до даного акту з додаванням відповідних документів та погодити із Теплопостачальною організацією всі розбіжності у встановлений п. 6.7.1 Договору строк. При отриманні заперечень в підписанні акту та доказів в обґрунтування заперечень до нього, Теплопостачальна організація розглядає їх та надає відповідь про прийняття або відмову у прийнятті заперечень. При прийнятті заперечень до акту вносяться відповідні коригування в акті наступного місяця. У разі відмови у прийнятті заперечень, Теплопостачальна організація надає нормативно обґрунтовану відповідь та вважає акт прийнятим до розрахунку, якщо цей акт в місячний строк не буде оскаржений Споживачем у господарському суді (п. 6.7.2 Договору).
Як встановлено судом, подача теплової енергії підтверджуються актами приймання - передачі теплової енергії, які відповідач, згідно п. 6.7.2 Договору, позивачу зворотно не направив (не повернув); у встановлений Договором строк зауважень на акти не надав.
На оплату поставленої теплової енергії відповідачу були направлені позивачем, в період з січня 2012р. по квітень 2012р., акти приймання-передачі та рахунки за постачання теплової енергії, всього на суму 1 739,59 грн.
Надсилання актів та рахунків підтверджується реєстрами відправлення рахунків та актів приймання-передачі теплової енергії за відповідний період.
Однак, відповідач, оплату отриманої теплової енергії не здійснив.
Позовна вимога про стягнення з ТОВ "РБП "Рембуд-Альянс" суми 1 739,59 грн. боргу за спожиту теплову енергію в гарячій воді є предметом судового розгляду у даній справі. Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно з ч. ч. 2, 3 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини... Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Аналогічні положення містить ст. 174 Господарського кодексу України.
Пунктом 1 статті 193 Господарського Кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Аналогічна норма міститься в ст. 526 Цивільного кодексу України.
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно з приписами п. 7 ст. 193 Господарського кодексу України та ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
При цьому, пунктом 2 ст. 193 Господарського кодексу України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Статтею 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно долучених до матеріалів справи копій актів приймання-передачі теплової енергії за період з січня 2012р. по квітень 2012р. (включно) позивач поставив відповідачу теплову енергію в гарячій воді на загальну суму 1 739,59 грн., у зв'язку з чим відповідачу до сплати було виставлено відповідні рахунки.
Доказом направлення відповідачу зазначених вище рахунків та актів є наявні в матеріалах справи реєстри відправлення рахунків та актів приймання-передачі теплової енергії.
Враховуючи, що у встановлений п. 6.7.1 Договору строк відповідач не повернув Теплопостачальній організації належним чином оформлені Акти приймання-передачі теплової енергії, письмових нормативно обґрунтованих заперечень до Актів на адресу позивача не надходило, Акти приймання-передачі теплової енергії за спірний період, в силу дії умов п. 6.7.2 Договору, вважаються погодженими і є підставою для проведення остаточних розрахунків за отриману протягом вказаного в них періоду теплову енергію.
Відповідач свої зобов'язання щодо оплати послуг, всупереч умов Договору та вимог закону, належним чином не виконав, внаслідок чого у нього утворився основний борг за Договором у спірний період в сумі 1 739,59 грн.
Таким чином, враховуючи неналежне виконання відповідачем своїх договірних зобов'язань в частині оплати отриманої теплової енергії в гарячій воді, та вищезазначені приписи норми чинного законодавства України, а також з урахуванням викладеного, суд констатує правомірність заявленої позивачем вимоги про стягнення з відповідача суми основного боргу в розмірі 1 739,59 грн., у зв'язку з чим, позов задовольняється у повному обсязі.
Відповідно до приписів ст. 49 ГПК витрати зі сплати судового збору в розмірі 1609,50 грн. відносяться на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4 5 ,49, 75, 82, 82 1 , 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтно-будівельне підприємство "Рембуд-Альянс"(69114, м. Запоріжжя, вул. Воронезька, буд. 1, кв. 203, код ЄДРПОУ 31527723, р/р № 26003007077001 в АБ "ТАС", МФО 313537) на користь Концерну "Міські теплові мережі" в особі Філії Концерну "Міські теплові мережі" Хортицького району (юридична адреса: 69091, м. Запоріжжя, бул. Гвардійський, 137; фактична адреса: 69097, м. Запоріжжя, вул. Задніпровська, буд. 7, код ЄДРПОУ 32121458, п/р зі спеціальним режимом використання № 26030301001951 в Філії Запорізького обласного управління ВАТ "Державний ощадний банк", МФО 313957) -1 739 (одну тисячу сімсот тридцять дев'ять) грн. 59 коп. основного боргу та 1 609 (одна тисяча шістсот дев'ять) грн. 50 коп. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя Т.А. Азізбекян
Рішення у повному обсязі складено і підписано 07.08. 2012 р.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2012 |
Оприлюднено | 17.08.2012 |
Номер документу | 25629156 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Азізбекян Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні