cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА
13 серпня 2012 року справа № 5020-681/2012
Господарський суд міста Севастополя у складі судді Юріної О.М, розглянувши матеріали справи за заявою:
Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя
(просп. Г.Сталінграду, б.56, м. Севастополь, 99059)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рів'єра-клуб»
(просп. Античний, б.3, оф.1, м. Севастополь, 99059, ідентифікаційний код 35800716)
про порушення справи про банкрутство,
за участю представників:
заявника -не з'явився;
боржника -не з'явився;
ДПС у Гагарінському районі м. Севастополя - Таточенко І.В., довіреність №10/9/10-025 від 12.03.2012.
Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя (далі - УПФ України у Гагарінському районі м. Севастополя, заявник) звернулося до господарського суду міста Севастополя з заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Рів'єра-клуб»(далі -ТОВ «Рів'єра-клуб», боржник) як відсутнього боржника.
Заява про визнання банкрутом боржника подана в порядку, передбаченому статтею 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", та мотивована наявністю у боржника заборгованості зі страхових внесків перед УПФ України у Гагарінському районі м. Севастополя та неможливістю її примусового стягнення, у зв'язку з тим, що ані боржника, ані його керівних органів, за його місцезнаходженням органами Державної виконавчої служби виявлено не було. Крім того, за даними Державної податкової служби у Гагарінському районі міста Севастополя (далі - ДПС у Гагарінському районі м. Севастополя) боржник з січня 2011 року не подає податкову звітність.
Ухвалою суду від 20.06.2012 порушено провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника.
Заявою за вих. №3315/07-14 від 16.07.2012 УПФ України у Гагарінському районі міста Севастополя повідомило, що 26.06.2012 заборгованість у розмірі 1 147,12 грн. боржником погашена, та просило провадження у справі припинити /а.с.56/.
18.07.2012 на адресу суду за вх. №6372/12 від Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі -СМВ ФССзТВП) заявника надійшла заява №07-04/1060 від 16.07.2012 про визнання кредиторських вимог у сумі 68,73 грн.
Представник ДПС у Гагарінському районі м. Севастополя у засіданні суду 30.07.2012 надав заяву №1155/9/10-005 від 30.07.2012 про визнання кредиторських вимог до боржника у розмірі 1 156,02 грн., які є штрафними санкціями /а.с.78/.
Кредитор та боржник у судове засідання 13.08.2012 явку уповноважених представників не забезпечили, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлені своєчасно та належним чином.
Оскільки явка учасників процесу обов'язковою не визнавалась, а матеріали справи достатньо характеризують спірні правовідносини, суд визнав за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами у відсутність представників заявника та боржника.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі підлягає припиненню, виходячи з наступного.
Згідно з частиною першою статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі -Закон), у разі, якщо громадянин - підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом одного року до органів державної податкової службі згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
У пункті 4.7 Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 №04-5/1193 "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що при вирішенні питання про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника згідно зі статтею 52 Закону для порушення провадження у справі про банкрутство наявність хоча б однієї з ознак відсутнього боржника є достатньою.
Відповідно до частини другої статті 52 Закону, господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.
Провадження у цій справі здійснюється за особливою процедурою банкрутства, встановленою статтею 52 Закону, яка є спеціальною та діє щодо окремих категорій боржників у процедурах банкрутства, а всі загальні норми права у процедурі банкрутства діють в частині, що не суперечить спеціальним нормам права.
На відміну від загальної процедури банкрутства правомірність порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою в порядку статті 52 Закону про банкрутство перевіряється господарським судом у засіданні суду, в якому виноситься постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Положеннями частини одинадцятої статті 11 Закону передбачено, що за результатами розгляду заяви кредитора та відзиву боржника у підготовчому засіданні суд може винести ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство за наявності підстав, передбачених статтею 40 цього Закону.
Пунктом 7 частини першої статті 40 Закону передбачено, що провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню у разі, якщо боржник виконав усі зобов'язання перед кредиторами. При цьому, пунктом 2 частини другої цієї статті встановлено, що провадження у справах про банкрутство може бути припинено у випадку, передбаченому пунктом 7, - лише до визнання боржника банкрутом.
Судом встановлено, що заборгованість боржника перед заявником зі сплати страхових внесків у розмірі 1147,12 грн. є безспірною.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до банківської виписки від 26.06.2012 /а.с.57/ ТОВ «Рів'єра-клуб»перераховано на рахунок УПФ України у Гагарінському районі м. Севастополя 1147,12 грн. Зазначені обставини свідчать про те, що боржник виконав усі зобов'язання перед кредитором.
Щодо заяви СМВ ФССзТВП №07-04/1060 від 16.07.2012 про визнання кредиторських вимог у сумі 68,73 грн. та заяви ДПС у Гагарінському районі м. Севастополя №1155/9/10-005 від 30.07.2012 про визнання кредиторських вимог до боржника у розмірі 1 156,02 грн., суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 4 1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з абзацами 21, 22 та 6 статті 1 Закону кредитором є юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; сторонами у справі про банкрутство є боржник та кредитори (комітет кредиторів), які є учасниками провадження у справі про банкрутство.
Отже, особа набуває статусу кредитора -сторони (учасника провадження у справі про банкрутство) з моменту визнання його грошових вимог до боржника.
Як вже зазначалося, статтею 52 Закону встановлено, що на ліквідатора покладається обов'язок письмово повідомити про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання в повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
Оскільки у цій справі боржник банкрутом не визнаний, переходу до ліквідаційної процедури не відбулося, ліквідатор не призначений, процес виявлення кредиторів не починався.
З урахуванням зазначеного, СМВ ФССзТВП та ДПС у Гагарінському районі м. Севастополя не набули статусу кредиторів та учасників провадження у справі, тому зазначені заяви про визнання кредиторських вимог не підлягають розгляду.
Вказані обставини не перешкоджають СМВ ФССзТВП та ДПС у Гагарінському районі м. Севастополя самостійно звернутися до суду з заявами про банкрутство відносно цього боржника.
Приймаючи до уваги той факт, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Рів'єра-клуб»банкрутом не визнавалось, боржник зобов'язання перед кредитором, які з`явились підставою для звернення до суду із заявою про визнання банкрутом, виконав у повному обсязі, суд вважає за необхідне провадження у справі припинити.
Відповідно до частини третьої статті 40 Закону про припинення провадження у справі про банкрутство виноситься ухвала, яка може бути оскаржена у встановленому порядку.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 7 частини першої статті 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі №5020-681/2012 за заявою Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Рів'єра-клуб»(ідентифікаційний код 35800716), - припинити.
Суддя підпис О.М. Юріна
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2012 |
Оприлюднено | 20.08.2012 |
Номер документу | 25646968 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Юріна Олена Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні