Ухвала
від 16.08.2012 по справі 5016/1430/2012(15/33)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

УХВАЛА

"16" серпня 2012 р.Справа № 5016/1430/2012(15/33)

Заявник (боржник): Первинна профспілкова організація Державного підприємства "Дельта-Лоцман", 54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 4, код ЄДРПОУ 33250764

Державний реєстратор : Виконавчий комітет Миколаївської міської ради

Суддя Ржепецький В.О.,

за участю представників сторін:

від заявника -Кукін В.В. за довіреністю №1 від 01.12.2011р.

Суть спору: про банкрутство

В С Т А Н О В И В:

24.07.2012р. Первинна профспілкова організація Державного підприємства „Дельта-лоцман" звернулось до господарського суду Миколаївської області з заявою про порушення справи про банкрутство.

Заява мотивована тим, що 07.10.2011р. профспілкова конференція первинної профспілкової організації Державного підприємства „Дельта-лоцман" прийняла рішення про ліквідацію та обрано ліквідаційну комісію. 23.06.2012р. ліквідаційною комісією прийнято рішення про звернення до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство в зв'язку з недостатністю активів для задоволення вимог кредиторів боржника.

Ухвалою суду від 26.07.2012р. порушено провадження у справі та прийнято заяву до розгляду в підготовчому засіданні на 16.08.2012р.

Представник заявника в судовому засіданні підтримує заяву, просить суд її задовольнити.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника боржника, суд дійшов висновку про припинення провадження у справі на підставі наступного.

Відповідно до ст. 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.

Пункт 1 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлює, що провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до частини 2 статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців серія АА № 663171 станом на 10.08.2012 р. та Статуту Професійної спілки робітників морського транспорту України (ПРМТУ), Первинна профспілкова організація Державного підприємства "Дельта-Лоцман" є громадським об'єднанням.

Відповідно до п.п.1, 2 Розділу 1 Статуту Професійної спілки робітників морського транспорту України (ПРМТУ) профспілка - добровільна, неприбуткова громадська організація, яка здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", Закону України „Про об'єднання громадян", Кодексу законів про працю України, інших нормативно-правових актів, прийнятих у відповідності з законодавством України про профспілки, чинним Статутом, принципами міжнародного профспілкового руху відповідно до п.2 зазначеного Статуту.

За приписами частини 2 статті 36 Конституції України громадяни мають право на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів. Професійні спілки є громадськими організаціями, що об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Професійні спілки утворюються без попереднього дозволу на основі вільного вибору їх членів. Усі професійні спілки мають рівні права. Обмеження щодо членства у професійних спілках встановлюються виключно цією Конституцією і законами України. Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій. Усі об'єднання громадян рівні перед законом.

Положеннями статті 3 Закону України "Про об'єднання громадян" визначено, що громадська організація є об'єднанням громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", професійна спілка (профспілка) є добровільна неприбуткова громадська організація.

Положеннями статті 83 ЦК України встановлено, що юридичні особи можуть створюватися у формі товариств, установ та в інших формах, встановлених законом; в свою чергу, товариства поділяються на підприємницькі, які згідно ст. 84 цього Кодексу здійснюють підприємницьку діяльність з метою одержання прибутку та наступного його розподілу між учасниками (підприємницькі товариства) і можуть бути створені лише як господарські товариства, та непідприємницькі, які згідно ст. 85 цього Кодексу не мають на меті одержання прибутку для його наступного розподілу між учасниками.

Статтею 24 Закону України "Про об'єднання громадян" передбачено, що з метою виконання статутних завдань і цілей зареєстровані об'єднання громадян можуть здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, заснування підприємств в порядку, встановленому законодавством.

Положеннями статті 18 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" визначений порядок припинення діяльності профспілок та їх об'єднань, відповідно до якого, зокрема, профспілки, їх об'єднання можуть припинити свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску), а ні у справі про банкрутство.

Законом України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" передбачено, що профспілки, їх об'єднання можуть припинити свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску), а ні у справі про банкрутство.

Відповідно до пункту 36 Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику в справах про банкрутство" від 18.12.2009р. № 15 роз'яснено: "Законом не врегульовано подальшого перебігу провадження у справі у випадках, коли у встановленому законодавством порядку виявлено безпідставність вимог кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) було порушено справу про банкрутство боржника, або коли порушено провадження у справі про банкрутство підприємств, стосовно яких діє законодавча заборона порушувати справи про банкрутство. У таких випадках судам слід припиняти провадження у справі на підставі пункту 7 частини першої статті 40 Закону (за відсутності інших підстав для такого припинення) та пункту 1-1 частини першої статті 80 ГПК України (за відсутністю предмету спору)".

Вищевикладене свідчить, що справу про банкрутство Первинної профспілкової організації Державного підприємства "Дельта-Лоцман" порушено без достатніх правових підстав, а тому провадження у даній справі підлягає припиненню.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір»сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі закриття провадження у справі.

Керуючись п. 7 ч. 1 ст. 40, ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», п. 1-1 ч. 1 ст. 80, ст. 86 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Провадження у справі № 5016/1430/2012(15/33) про банкрутство Первинної профспілкової організації Державного підприємства "Дельта-Лоцман" (54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 4 ідентифікаційний код 33250764) - припинити.

2. Повернути Первинній профспілковій організації Державного підприємства "Дельта-Лоцман" ( код ЄДРПОУ 33250764) з Державного бюджету судовий збір в розмірі 5365,00 (п'ять тисяч триста шістдесят п'ять) грн., сплачений через Миколаївську філію АТ «Імексбанк»за квитанцією №89 від 25.06. 2012р.

3. Ухвалу надіслати заявнику, державному реєстратору, Головному управлінню юстиції у Миколаївській області.

СуддяВ.О.Ржепецький

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення16.08.2012
Оприлюднено20.08.2012
Номер документу25651566
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5016/1430/2012(15/33)

Ухвала від 16.08.2012

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 26.07.2012

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні