cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про припинення провадження у справі про банкрутство
14 серпня 2012 р. Справа № 5010/807/2012-Б-25/21
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Валєєвої Т.Е.,
при секретарі судового засідання Андріїв Л.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Бонус" (с. Угринів, Тисменицький район, Івано-Франківська область)
про банкрутство в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
за участю представників сторін:
від заявника (боржника): Рибалов В.О. - голова ліквідаційної комісії, (спеціальний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 14236780 від 10.07.2012 р.);
у присутності - ПАТ "ІМЕКСБАНК": Йосифів П.І. - юрисконсульт, (довіреність № 040811 від 04.08.2011 р.),
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Бонус" в особі голови ліквідаційної комісії звернулося до господарського суду Івано-Франківської області з заявою про порушення справи про його банкрутство за ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).
Заява мотивована тим, що загальними зборами засновників (учасників) боржника прийнято рішення про ліквідацію боржника та створення ліквідаційної комісії, однак під час здійснення ліквідаційної процедури ліквідаційною комісією було встановлено, що вартості майна боржника у розмірі 1 073 757,00 грн. недостатньо для задоволення вимог кредиторів в розмірі 2 276 852,12 грн., тому прийнято рішення про звернення до суду з відповідною заявою.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 10.07.2012 р. порушено провадження у справі про банкрутство, призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 14.08.2012 р. та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
У судовому засіданні представник заявника (боржника) підтримав вимоги заяви про порушення справи про банкрутство.
Заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши наявні матеріали справи та встановивши фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що провадження у даній справі підлягає припиненню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону про банкрутство боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
Згідно із ч. 1 ст. 51 Закону про банкрутство у разі виявлення, що вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Відповідне правило встановлено ч. 3 ст. 110 Цивільного кодексу України, яка містить загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Спрощена процедура банкрутства, що передбачена ст. 51 Закону про банкрутство (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури добровільної ліквідації (самоліквідації) юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
У зв'язку з чим, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону про банкрутство є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації (самоліквідації) юридичної особи.
Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України, зокрема у своїй постанові від 10.06.2008 р. у справі № 15/682-б.
Порядок добровільної ліквідації (самоліквідації) встановлений положеннями ст. ст. 105, 110, 111 Цивільного кодексу України, ст. 60 Господарського кодексу України.
Як вбачається з матеріалів справи, порушуючи провадження у даній справі про банкрутство, судом зобов'язано заявника (боржника) подати суду належні докази виконання вимог, передбачених вказаними нормами чинного законодавства, які мали місце станом на час порушення справи.
Під час судового розгляду справи судом встановлено, що 23.03.2012 р. загальними зборами учасників боржника прийнято рішення про припинення боржника шляхом його ліквідації у добровільному порядку, створено ліквідаційну комісію та встановлено строк і порядок проведення ліквідаційної процедури (протокол загальних зборів учасників від 23.03.2012 р. №1; а.с. №№10-11).
Відповідно до ч. 8 ст. 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс.
Як вбачається з проміжного ліквідаційного балансу боржника, підписаного головою ліквідаційної комісії Рибаловим В.О., який доданий до заяви про порушення справи про банкрутство, проміжний ліквідаційний баланс боржника не містить дати на яку він складений (а.с. №9).
При цьому, відповідно до проміжного ліквідаційного балансу боржник має дебіторську заборгованість у розмірі 35,3 тис. грн.
Втім, доказів стягнення дебіторської заборгованості боржника, в т.ч. письмового повідомлення боржників (дебіторів), як того вимагає ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України, ч. 4 ст. 60 Господарського кодексу України, суду не надано.
Крім того, згідно із ч. 5 ст. 60 Господарського кодексу України ліквідаційна комісія повинна оцінити наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується.
Однак, відповідно до письмових пояснень голови ліквідаційної комісії від 14.08.2012 р. оцінка майна боржника проводилась лише станом на 30.01.2012 р. в межах виконавчого провадження з примусового стягнення з боржника на користь ПАТ "ІМЕКСБАНК" грошових коштів, на замовлення відповідного органу державної виконавчої служби (а.с. №34). Проте, з такою оцінкою майна боржник в особі голови ліквідаційної комісії не погоджується, а тому звернувся до відповідного органу державної виконавчої служби з заявою від 06.04.2012 р. про здійснення її рецензування в порядку, встановленому Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність" (а.с. №№32-33).
У зв'язку з чим, відсутні підстави вважати, що на час порушення провадження у справі про банкрутство ліквідаційною комісією боржника був належним чином сформовані майнові активи боржника та визначений їх розмір у процедурі добровільної ліквідації.
Крім того, як вбачається, матеріали справи, крім вищевказаного протоколу загальних зборів учасників від 23.03.2012 р. №1, містять лише рішення загальних зборів учасників від 01.06.2012 р., оформлене протоколом №1, про продовження строку ліквідаційної процедури до 03.08.2012 р. (а.с. №12).
Положення ч. 8 ст. 111 Цивільного кодексу України передбачають, що проміжний ліквідаційний баланс повинен бути затверджений учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Проте, відповідно до вищезазначених письмових пояснень голови ліквідаційної комісії Рибалова В.О. від 14.08.2012 р., який одночасно є учасником боржника з часткою 99,995 % у статутному капіталі, після рішення загальних зборів учасників від 01.06.2012 р. інших рішень загальними зборами учасників не приймалось.
Отже, наданий заявником (боржником) проміжний ліквідаційний баланс боржника не затверджений органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи, чим порушено вимоги, встановлені для добровільної ліквідації боржника.
Відповідної правової позиції дотримується Вищий господарський суд України, зокрема, у своїй постанові від 28.04.2010 р. у справі №33/125.
За таких обставин справи суд дійшов висновку, що ліквідаційною комісією не дотриманий порядок добровільної ліквідації боржника.
На підставі вищенаведеного в сукупності суд вважає, що підстави, з якими чинне законодавство пов'язує можливість порушення справи про банкрутство боржника, що ліквідується власником, та визнання його банкрутом за ст. 51 Закону про банкрутство, - відсутні.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що на відміну від загальної процедури банкрутства правомірність порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою в порядку ст. 51 Закону про банкрутство перевіряється господарським судом у засіданні суду, в якому виноситься постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
На підставі приписів ст. 5 Закону про банкрутство і ст. 4 1 ГПК України суд у справі про банкрутство застосовує норми ГПК України, які мають універсальний характер.
За таких обставин справи суд, враховуючи вищевикладене в сукупності, дійшов висновку про відсутність підстав для здійснення провадження у справі про банкрутство за ст. 51 Закону про банкрутство та необхідність припинення провадження у справі відповідно до п. 1 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України.
Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі закриття провадження у справі (відповідно до ГПК України - припинення провадження у справі).
Відповідно до приписів пункту 4.12 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 17, за змістом п.п. 4 і 5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" припинення провадження у справі і залишення позову без розгляду тягнуть за собою повернення сплачених сум судового збору.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 105, 110, 111 Цивільного кодексу України, ст. 60 Господарського кодексу України, ст. ст. 5, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст. ст. 4 1 , 44, 49, 86, п. 1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
припинити провадження у справі №5010/807/2012-Б-25/21 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Бонус" (с. Угринів, Тисменицький район, Івано-Франківська область; ідентифікаційний код 24684204).
Повернути товариству з обмеженою відповідальністю "Бонус" (с. Угринів, Тисменицький район, Івано-Франківська область; ідентифікаційний код 24684204) з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 5 365,00 грн. (п'ять тисяч триста шістдесят п'ять гривень), сплачений відповідно до квитанції № 1088.167.1 від 08.06.2012 р.
Суддя Т.Е. Валєєва
Дану ухвалу направити:
- заявнику (боржнику) (вул. 550-річчя Угринова, 1, с. Угринів, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77423; вул. Донцова, 13/6, м. Івано-Франківськ, 76018);
- державному реєстратору за місцезнаходженням боржника (вул. Галицька, 17, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400);
- відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Івано-Франківській області (вул. Грюнвальдська, 11, 4 поверх, м. Івано-Франківськ, 76000;
- ПАТ "ІМЕКСБАНК" в особі Івано-Франківського відділення №299 (вул. Незалежності, 65, м. Івано-Франківськ, 76000) .
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2012 |
Оприлюднено | 21.08.2012 |
Номер документу | 25666330 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Валєєва Т. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні