cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
15.08.12 Справа № 19пд/5014/1333/2012
Суддя Косенко Т.В., за участю секретаря судового засідання Хухрянської І.В., розглянув матеріали справи за позовом
Комунального теплопостачаючого підприємства "Алчевськтеплокомуненерго", м.Алчевськ Луганської області
до Приватного підприємства "Фірма "Максимум", м.Луганськ
про спонукання укласти договір
в присутності представників сторін:
від позивача -Польова В.В., юрисконсульт, довіреність № 1282 від 26.07.2010;
від відповідача -представник не прибув.
В С Т А Н О В И В:
Обставини справи: позивачем заявлено вимогу про зобов"язання відповідача укласти з ним договір про надання послуг з централізованого теплопостачання з 29.10.2008.
Ухвалою господарського суду Луганської області від 11.07.2012 строк розгляду справи № 19пд/5014/1333/2012 був продовжений на 15 днів, відповідно до вимог ст.69 Господарського процесуального кодексу України.
В судовому засіданні 08.08.2012, на підставі ст.77 Господарського процесуального кодексу України, була оголошена перерва.
Відповідач 07.08.2012 надав заперечення від 02.08.2012 на позов, в якому вимогу позивача вважає необгрунтованою та такою, що не відповідає дійсності, порушує принцип свободи договору, а задоволення позову призведе до укладення договору, який суперечить законодавству.
При цьому відповідач посилається на те, що укладення цього договору не є обов"язковим, бо відсутня пряма вказівка про це Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та Закону України "Про питну воду та питне водопостачання".
Крім того, відповідач зазначив, що проект договору, наданий позивачем, не відповідає вимогам типового договору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення".
В судовому засіданні 15.08.2012 представник позивача позовні вимоги підтримав, надавши розрахунок норми відпуску тепла.
Відповідач не скористався наданим йому правом, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не забезпечив участі повноважного представника у судовому засіданні, хоча був належним чином повідомлений про час і місце проведення розгляду справи, про що свідчить власноручний підпис його повноважного представника на бланку запису про оголошення перерви.
Через канцелярію суду відповідач подав лист № б/н та без дати, в якому виклав клопотання про перенесення строку розгляду справи, у зв"язку з відсутністю його представника з підстав знаходження у відпустці.
Дане клопотання було розглянуто в судовому засіданні та відхилено з наступних підстав.
Відповідно до п.3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (п.4 ч.2 ст.81-1 Господарського процесуального кодексу України), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання.
В п.3.9.2 цієї ж постанови зазначено, що у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Господарський суд з урахуванням обставин конкретної справи може відхилити доводи учасника судового процесу - підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи, державного чи іншого органу щодо відкладення розгляду справи у зв'язку з відсутністю його представника (з причин, пов'язаних з відпусткою, хворобою, службовим відрядженням, участю в іншому судовому засіданні і т.п.). При цьому господарський суд виходить з того, що у відповідних випадках такий учасник судового процесу не позбавлений права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника згідно з ч.ч.1-5 ст.28 Господарського процесуального кодексу України, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов'язаних з ним трудовими відносинами. Неможливість такої заміни представника і неможливість розгляду справи без участі представника підлягає доведенню учасником судового процесу на загальних підставах (ст.ст.32 - 34 Господарського процесуального кодексу України), причому відсутність коштів для оплати послуг представника не може свідчити про поважність причини його відсутності в судовому засіданні.
Крім того, приписами ч.ч.1, 3 ст.69 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви.
У виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.
З огляду на вищевикладене та матеріали справи, вбачається, що останнім днем строку розгляду справи є 15.08.2012, тобто відсутня можливість для подальшого відкладення розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, який прибув у судове засідання, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, господарський суд Луганської області дійшов наступного.
Комунальне теплопостачаюче підприємство "Алчевськтеплокомуненерго" згідно з п.1.1 засноване в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади м.Алчевська.
Основною метою діяльності підприємства є виробництво теплової енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії, а також окремі види господарської діяльності у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.
Систематичні неплатежі споживачів за отриману теплову енергію призводять до неможливості позивача у повному обсязі виконувати зобов'язання щодо оплати придбаних енергоресурсів.
Відповідачу (Приватному підприємству "Фірма "Максимум") на праві приватної власності належить нежитлове приміщення № 78, вбудоване в житловий будинок за адресою: Луганська область, м.Алчевськ, пр.Леніна, б.9. Система опалення приміщення відповідача є невід'ємною частиною системи опалення вищезазначеного житлового будинку, а отже, відповідач є споживачем теплової енергії, що ним не спростовується та не оспорюється.
Відповідно до ст.24 Закону України „Про теплопостачання" основним обов'язком споживача є своєчасне укладення договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.
Як вбачається з положень ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 627 Цивільного кодексу України передбачено, що відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ч.4 ст.179 Господарського кодексу України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі:
- вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству;
- примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст;
- типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови;
- договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.
Частиною 7 ст.179 Господарського кодексу України передбачено, що господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Згідно до ст.628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Подібні приписи містить і ст.180 Господарського кодексу України, з якої вбачається, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства.
Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
Згідно п.4 Правил користування тепловою енергією (далі -Правила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 №1198, користування тепловою енергією допускається лише на підставі договору купівлі - продажу теплової енергії між споживачем і теплопостачальною організацією (далі - договір), крім підприємств, що виробляють та використовують теплову енергію для цілей власного виробництва. Договори укладаються відповідно до типових договорів. Форми типових договорів затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання.
Пунктом 14 вказаних правил передбачено, що споживач зобов'язаний укласти з теплопостачальною організацією договір до початку подачі теплоносія до системи теплоспоживання.
Згідно п.1 ст.19 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Відповідач в порушення вказаних норм законодавства, не зважаючи на неодноразові повідомлення позивача про необхідність укладення договору на постачання теплової енергії до теперішнього часу належний договір не уклав.
Позивач супровідним листом № 373 від 20.03.2012 направив відповідачу два примірника проекту договору № 320/1 від 01.10.2011 "Про надання послуг з централізованого теплопостачання" (а.с.23-24).
Статтею 181 Господарського кодексу України передбачений загальний порядок укладання господарських договорів, а саме господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.
За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.
У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо).
Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.
Згідно ст.187 Господарського процесуального кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Тобто, з огляду на вищевикладене, доводи відповідача, викладені в запереченнях на позов, спростовуються нормами діючого законодавства та матеріалами справи.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку щодо частково задоволення позовних вимог, оскільки деякі умови, наведені в запропонованому позивачем проекті договору не відповідають нормам діючого законодавства, а саме.
П.п.2.2 договору слід викласти в наступній редакції: " Максимальне теплове навантаження 0,02 Гкал/г (відповідно до додатку № 1)", оскільки розрахунок зазначеного розміру теплового навантаження наданий позивачем в судовому засіданні цілком обгрунтований, а додатку № 3 до даного проекту договору не існує.
П.п.3.1 договору необхідно викласти в наступній редакції: "Розрахунковим періодом є календарний місяць. Оплата за надані послуги вноситься не пізніше 25 числа місяця, що настає за розрахунковим. У разі затримання надходження коштів за спожиті послуги споживач зобов"язаний сплатити пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від простроченої суми за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості." з наступного.
Згідно з п.3 ст.611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
В силу ст.230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до ч.1 ст.546 Цивільного кодексу України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Частиною 1 ст.549 Цивільного кодексу України визначено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Частинами 2 та 3 вказаної статті визначено, що штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання, а пенею - неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до ст.3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошового зобов"язання" розмір пені, передбачений ст.1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
П.п.6.4 договору слід викласти в наступній редакції: "Спори, що випливають з цього договору чи в зв"язку з ним, підлягають передачі на розгляд до господарського суду за місцезнаходження відповідача. За погодженням сторін спір може бути переданий на вирішення третейського суду" з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів.
В ч.2 цієї ж статті зазначено, що підвідомчий господарським судам спір може бути передано сторонами на вирішення третейського суду, крім спорів про визнання недійсними актів, а також спорів, що виникають при укладанні, зміні, розірванні та виконанні господарських договорів, пов'язаних
із задоволенням державних потреб, спорів, передбачених пунктом 4 частини першої цієї статті, та інших спорів, передбачених законом. Рішення третейського суду може бути оскаржено в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ч.2 ст.15 Господарського процесуального кодексу України справи у спорах, що виникають при виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також справи про визнання недійсними актів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням відповідача.
П.п.8.1 договору необхідно викласти в наступній редакції: "Цей договір укладається до "31" грудня 2012 р. Договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення його строку однією із сторін не буде письмово заявлено про розірвання або необхідність перегляду.", оскільки приписами ч.3 ст.631 Цивільного кодексу України передбачено, що тільки сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення.
Всі інші умови, викладені в проекті договору є обгрунтованими та такими, що не суперечать нормам діючого законодавства.
Відповідно до ч.3 ст.653 Цивільного кодексу України у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Аналогічні положення містяться в ч.5 ст.188 Господарського кодексу України.
Пунктом 36 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 07.04.2008 №01-8/211 «Про деякі питання практики застосування норм Цивільного та Господарського кодексів України»роз'яснено наступне.
Згідно з ч.2 ст.187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше. Згідно з ч.3 ст.84 Господарського процесуального кодексу України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір-умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору. Зазначені норми не суперечать одна одній, оскільки суд вправі задовольнити позов про спонукання укласти договір лише в разі, якщо встановить, що існує правовідношення, в силу якого сторони зобов'язані укласти договір, але одна із сторін ухилилася від цього. Тому в резолютивній частині рішення, яким задовольняється позов про спонукання укласти договір, слід вказувати на те, що спірний договір є укладеним.
Судові витрати покладаються на сторін в рівних частинах, згідно ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України.
Зайве сплачений позивачем при зверненні з позовом до суду за платіжним дорученням №1204 від 15.05.2012 судовий збір в сумі 21 грн. 00 коп. (1094 -1073=21) підлягає поверненню позивачу з Державного бюджету України згідно приписів п.1 ч.1 ст.7 Закону України „Про судовий збір", на підставі відповідної ухвали.
У судовому засіданні 15.08.2012 були оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
Керуючись ст.ст.44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги Комунального теплопостачаючого підприємства "Алчевськтеплокомуненерго", м.Алчевськ Луганської області, до Приватного підприємства " Фірма "Максимум", м.Алчевськ Луганської області, задовольнити частково.
2. Вважати укладеним договір №320/1 від 01.10.2011 „Про надання послуг з централізованого теплопостачання" в наступній редакції:
" ДОГОВІР № 320/1
про надання послуг з централізованого теплопостачання
м. Алчевськ 01.10.2011
Комунальне теплопостачаюче підприємство "Алчевськтеплокомуненерго", надалі "Виконавець", в особі директора Сурай Віталія Анатолійовича, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Приватне підприємство "Фірма "МАКСИМУМ", надалі "Споживач" в особі директора Арсьонової Світлани Василівни, що діє на підставі Статуту, з іншої сторони, уклали цей договір про нижченаведене:
1.ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ.
1.1. Виконавець зобов'язується, згідно „Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених ПКМУ 630 від 21.07.2005 року (далі ПРАВИЛА), надавати споживачеві вчасно та відповідної якості послуги з централізованого опалення, а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором.
1.2. Розрахунки за послуги з централізованого опалення здійснюються відповідно затверджених Постановою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України тарифів для груп споживачів (Постанова Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України № 60 від 30.09.2011 р.) в розмірі:
ІІІ-я категорія - 602,92 грн. за 1 Гкал., без ПДВ.
При зміні тарифів на послуги з центрального опалення, нові тарифи обов'язкові для споживача з моменту їх введення.
1.3. Усі розрахунки по цьому договору виконуються на підставі платіжних документів, що їх виписує виконавець споживачеві щомісячно протягом опалювального періоду не пізніше 5 числа наступного місяця.
2. ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ'ЄКТА НАДАННЯ ПОСЛУГ.
2.1. Перелік всіх опалювальних приміщень у ДОДАТКУ № 1 - перелік - дислокація опалювальних об'єктів споживача);
2.2. Максимальне теплове навантаження 0,02 Гкал/г (відповідно до додатку № 1).
Плата за надані послуги за наявності засобів обліку теплової енергії справляється за їх показанням згідно з пунктами 10-13 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - Правила).
2.3. Точками розподілу, в яких здійснюється передача послуг від виконавця споживачеві, є:
- у багатоквартирному будинку - зовнішня поверхня цокольної частини будинку;
- у окремо розташованих будинках - місце підключення мереж будинку до мереж виконавця.
3. ОПЛАТА СПОЖИТИХ ПОСЛУГ.
3.1. Розрахунковим періодом є календарний місяць. Оплата за надані послуги вноситься не пізніше 25 числа місяця, що настає за розрахунковим. У разі затримання надходження коштів за спожиті послуги споживач зобов"язаний сплатити пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від простроченої суми за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості.
3.2. За наявності засобів обліку теплової енергії справляння плати за нормативами (нормами) споживання допускається, у випадках, якщо засіб обліку з будь - якої нагоди не працює.
3.3. У разі надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних і якісний показників від нормативних, виконавець здійснює перерахунок розміру плати, складаючи відповідний акт.
4.ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН.
Споживач має право:
4.1. Отримувати вчасно та відповідної якості послуги згідно із умовами договору;
4.2. Отримувати інформацію про перелік послуг, їх вартість, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, норм споживання, режиму надання послуг, їх споживчі властивості;
4.3. Подавати письмову заяву про перевірку кількісних і якісних показників надання послуг (температура у приміщеннях).
4.4. Ознайомлюватися з нормативно - правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг.
4.5. Вносити за погодженням з виконавцем у договір будь - які зміни (зміна реквізитів, адреси, об'ємів та інше).
Споживач зобов'язаний:
4.6. Оплачувати послуги в установлені договором строки.
4.7. Забезпечити доступ до мережі, засобів обліку теплової енергії представників виконавця для зняття контрольних показань засобів обліку теплової енергії - згідно з вимогами нормативно - правових актів у сфері житлово - комунальних послуг;
4.8. Забезпечувати цілісність засобів обліку теплової енергії та не втручатися в їх роботу;
4.8.1. Розбір теплоносія з системи опалення категорично забороняється. У разі виявлення водоразбору з систем опалення через крани та інші пристрої, постачальник складає відповідний акт з застосуванням штрафних санкцій у розмірі 10 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян згідно п.8 ст.31 Закону України „Про теплопостачання" від 02.06.2005 р.
4.9. Своєчасно проводити підготовку приміщення і його санітарно - технічних приладів, пристроїв та обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період із складання з представником виконавця акта обстеження системи опалення на початку опалювального періоду.
4.10. При отриманні повідомлення про припинення надання теплоносія вжити заходів відповідно до додатку № 2.
Виконавець має право:
4.11. Припинити повністю або частково подачу теплової енергії у таких випадках:
несплати рахунків за надані послуги протягом терміну, встановленого цим договором;
недопущення представників виконавця в приміщення, де знаходиться тепловикористовуюче обладнання або до засобів обліку теплової енергії;
аварійних і планово-профілактичних ремонтах на магістральних мережах, систем теплопостачання і пов'язаних з ними випробуваннями.
4.12. Укладати додаткові угоди з відображенням змін в договорі (зміна банківських реквізитів; зміна тарифів, затверджених міською радою; і т.п.).
Виконавець зобов'язаний:
4.13 Забезпечувати вчасне та відповідної якості надання послуг згідно із умовами договору.
4.14. Надавати інформацію про перелік послуг, їх вартість, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, нормативів (норм) споживання, режиму надання послуг, їх споживчі властивості.
4.15. Контролювати щомісяця передані дані засобів обліку теплової енергії.
4.16. Розглядати у визначений законодавством строк претензії та скарги споживача і проводити відповідний перерахунок розміру плати за послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження кількісних і якісних показників.
4.17 Своєчасно проводити роботи з усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням послуг, що виникли з його вини.
4.18 Прийняти письмову заяву від споживача про вимір температури і розглянути її не пізніше, ніж через 10 днів з дня одержання заяви із складанням відповідного акта. Відсоток зниження оплати при невідповідній температурі повітря у приміщенні визначається відповідно до норм зниження оплати за опалення для підприємств і організацій всіх форм власності у м. Алчевську.
4.19 Підтвердженням надання послуг з централізованого теплопостачання є надання актів обстеження на повну готовність систем теплопостачання та актів підключення опалення.
4.20 У випадках припинення надання теплоносія забезпечити своєчасне оповіщення відповідно до додатку № 2.
5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН.
5.1. Споживач несе відповідальність згідно із законодавством і цим договором за:
недотримання вимог нормативно - правових актів у сфері житлово- комунальних послуг;
несвоєчасне внесення платежів за послуги;
втручання у роботу засобів обліку теплової енергії;
порушення зобов'язань, встановлених цим договором.
5.2. Виконавець несе відповідальність у разі:
- неналежного надання або не надання послуг;
- зниження кількісних і якісних показників послуг, надання послуг не в повному обсязі - шляхом зменшення розміру плати;
- порушення прав споживачів згідно із законодавством;
- порушення зобов'язань, встановлених цим договором.
6. ПОРЯДОК РОЗВ'ЯЗАННЯ СПОРІВ.
6.1. У разі порушення виконавцем умов договору споживач викликає представника виконавця для складання та підписання акта - претензії споживача, в якому зазначаються строки, види порушень кількісних та якісних показників послуг тощо. Акт - претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їх підписами. У разі неприбуття представника виконавця у визначений договором строк або необгрунтованої відмови від підписання, акт - претензія вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.
6.2. Акт - претензія подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає споживачеві обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.
6.3. Виконавець може відмовити споживачеві в задоволенні його претензій щодо відхилення кількісних і якісних показників послуг на підставі:
- показань реєстраційних технічних засобів, атестованих і опломбованих відповідними органами Держспоживстандарту;
- правильність показань засобів обліку теплової енергії;
У разі обгрунтованості претензій споживача витрати, пов'язані з їх перевіркою, відшкодовуються виконавцем, у разі необґрунтованості - споживачем.
6.4. Спори, що випливають з цього договору чи в зв"язку з ним, підлягають передачі на розгляд до господарського суду за місцезнаходження відповідача. За погодженням сторін спір може бути переданий на вирішення третейського суду.
7.ФОРС - МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ.
7.1. Сторони звільняються від відповідальності за цим договором у разі настання непереборної сили (дії надзвичайних ситуацій техногенного, приходного або екологічного характеру), яка унеможливлює надання відповідної послуги згідно з умовами договору.
8. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ.
8.1. Цей договір укладається до "31" грудня 2012 р. Договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення його строку однією із сторін не буде письмово заявлено про розірвання або необхідність перегляду.
8.2. Договір може бути розірваний достроково у разі:
- зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугами виконавця;
- переходу права власності на приміщення до іншої особи;
- невиконання умов договору сторонами договору.
8.3. Договір складено у двох примірниках, один з яких зберігається у споживача, другий - у виконавця.
9. ІНШІ УМОВИ.
9.1. Якщо підключення об'єктів життєзабезпечення, освіти та виховання дітей, а також інших об'єктів, що розташовані в окремих приміщеннях, відбулося при наявності акту готовності з зауваженням представника постачальника, претензії з приводу якості послуг в опалювальний період не приймаються.
9.2. Для постійного зв'язку з виконавцем та врегулювання всіх питань, пов'язаних з виконанням умов цього договору споживач призначає свого відповідального за теплове господарство в особі
Робочий тел. _____
Цілодобовий телефон виконавця 33377
АДРЕСИ І ПІДПИСИ СТОРІН.
Виконавець Споживач
КТП "Алчевськтеплокомуненерго", ПП "Фірма "Максимум"
94214, м.Алчевськ, Луганська область, 91047, м.Луганськ, Ленінський район, вул.Леніна, 126, 1-й Оборонний проїзд, 2
п/р 260391323040 в Луганській філії код ЄДРПОУ 31673200
АБ "Укргазбанк"
МФО 304621,
код ЄДРПОУ 02132266,
свід.про реєстрацію 16270484,
ІПН 021322612069.
Платник податку на прибуток
на загальних засадах
Директор Директор
КТП "Алчевськтеплокомуненерго" ПП "Фірма "Максимум"
М.П. М.П.
Додаток № 1
до договору № 320/1
від 01.10.2011
ПЕРЕЛІК -ДИСЛОКАЦІЯ
опалювальних об"єктів споживача
№ п/пНайменування опалювального об"єктуМісцезнаходження опалювального об"єктуЗагальна площа (м 2 )Категорія споживачівТеплове навантаження (Гкал/год) 1Вбудоване нежитлове приміщенням.Алчевськ, пр.Леніна, 9, приміщення 78 330,60 3 0,02
Виконавець Споживач
М.П.
Додаток №2
до договору № 320/1
від 01.10.2011
Умови неподання теплової енергії.
1.Виконавець припиняє подачу теплової енергії споживачу у випадку:
1.1.Неготовності споживача до опалювального сезону (відсутність акту готовності до опалювального сезону).
1.2.Проведення постачальником планових випробувань, поточних і капітальних ремонтів, профілактики й ремонту обладнання джерел тепла в міжопалювальний період.
1.3.Відсутності протягом 10 днів оплати теплової енергії у встановлений договором термін і наявності заборгованості за теплопостачання.
1.4.Забруднення зворотної мережної води споживача і влучення її в мережі виконавця, розкрадання теплової енергії, несанкціонованого розбору теплоносія, порушення умов договору.
1.5.Підключення споживачем додаткового теплового навантаження без дозволу виконавця.
2.Виконавець офіційно сповіщає споживача про причину й дату припинення подачі теплової енергії. При цьому встановлюються наступні строки припинення подачі теплової енергії:
- при зупинці об"єктів теплопостачання на планові ремонти -15 днів;
- на усунення аварійних ситуацій -1 доба.
3.Споживач після одержання повідомлення про відключення теплової енергії зобов"язаний вжити заходів, спрямованих на попередження: травматизму, ушкодження обладнання, негативних екологічних і інших наслідків, забезпечити спорожнювання систем теплоспоживання при негативних температурах зовнішнього повітря. Виконавець не відповідає за можливі наслідки, пов"язані з відключенням споживача.
4.Припинення подачі теплової енергії споживачеві діє до строку усунення причини, що з"явилася підставою для таких дій виконавця, і оплати витрат по повторному підключенню систем теплопостачання. Час поновлення теплопостачання споживача визначається виконавцем з урахуванням пріоритетності своїх поточних робіт, але не більше 5 днів з моменту усунення порушення.
Виконавець Споживач
М.П.
3.Стягнути з Приватного підприємства "Фірма "Максимум", м.Луганськ, 1-й Оборонний проїзд, б.2, код 31673200 на користь Комунального теплопостачаючого підприємства "Алчевськтеплокомуненерго", Луганська область, м.Алчевськ, вул.Леніна, б.126, код 02132266 судовий збір в сумі 536 грн. 50 коп., видати наказ позивачу.
4. В решті позовних вимог відмовити.
Відповідно до ст.85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено: 20.08.2012
Суддя Т.В. Косенко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2012 |
Оприлюднено | 23.08.2012 |
Номер документу | 25689795 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Косенко Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні