Справа № 108/7700/12
1/108/667/12
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 серпня 2012 року Керченський міський суд Автономної Республіки Крим у складі
судді Кухарського А.І.
при секретарі Коміссарової В.Ю.
за участю прокурора Плахтій Г.А.
потерпілого ОСОБА_1
адвоката ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Керчі кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Худлево, Ужгородського району, Закарпатської обл., громадянина України, освіта середня, одруженого, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, не працюючого, проживаючого: АДРЕСА_1, зареєстрованого АДРЕСА_2, раніше не судимого,
- у вчинені злочину, передбаченого ч.1 ст.122 КК України,
В С Т А Н О В И В:
17 серпня 2011 року близько 21 год. ОСОБА_3, знаходячись у стані алкогольного сп'яніння і перебуваючи на території пансіонату «Руднічний», розташованого в сел. Героєвськоє м. Керчі, під час виниклої сварки з ОСОБА_1, навмисне завдав останньому удар скляною пляшкою у голову, заподіявши йому закриту черепно-мозкову травму у формі струсу головного мозку з розвитком посттравматичної невралгії трійчастого нерва ліворуч, множинні забиті рани м'яких тканин обличчя, садна носо-губної області ліворуч, садна червоної облямівки нижньої губи по середній лінії, які ставляться до ушкоджень середнього ступеня важкості, які потягли за собою тривалий розлад здоров'я - більше 21 дня, а також дві різані рани надключичної області праворуч, різану рану підключичної області праворуч, які ставляться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я, і садна підключичної області праворуч, що не призвели до короткочасного розладу здоров'я і відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Допитаний у судовому засіданні як підсудний ОСОБА_3 вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю і показав, що 17 серпня 2011 року він разом із дружиною, дитиною та родиною ОСОБА_4 відпочивали в пансіонаті «Руднічний». Близько 18 год. приїхав знайомий ОСОБА_1 із дружиною та сином і всі разом сиділи за столом, уживали спиртні напої. Близько 21 години ОСОБА_4 з родиною пішла, він залишився з ОСОБА_1 і в процесі розмови між ними виникла сварка, вони стали спілкуватися між собою на підвищених тонах, ОСОБА_1 устав за стола, підійшов до нього, і ударив його головою в чоло, а він у відповідь наніс ОСОБА_1 удар скляною пляшкою від горілки в область обличчя, отчого пляшка розбилася. У ОСОБА_1 з обличчя сильно пішла кров, останній намагався битися, однак його відтягнула дружина ОСОБА_5, викликали «швидку допомогу», однак не дочекалися й відвезли ОСОБА_1 у лікарню на «таксі».
Дослідивши та оцінивши представлені докази, суд вважає, що вина підсудного у вчинені злочину доведена, що виявляється із сукупності наступних доказів.
Так потерпілий ОСОБА_1 показав, що 17 серпня 2011 року близько 18 години він разом із дружиною й сином, знайомими, приїхали відпочивати в пансіонат «Руднічний», де вже перебували його сестра ОСОБА_4 із чоловіком, і з ним відпочивав ОСОБА_3 з родиною. Він пив тільки пиво і близько 21 год. за столом залишилися його син, племінниця та ОСОБА_3. У процесі розмови в нього з ОСОБА_3 відбулася сварка, він підійшов до ОСОБА_3, нахилився і тихо виразився на його адресу нецензурною лайкою, а останній у відповідь наніс йому удар скляною пляшкою в область чола. У нього сильно пішла кров, він хотів вдарити ОСОБА_3, але не зміг, йому стали надавати допомогу, викликали «швидку допомогу», однак не дочекалися і повезли в лікарню на «таксі».
Аналогічне в судовому засіданні підтвердив свідок ОСОБА_5, дружина потерпілого, і факт нанесення удару пляшкою по голові ОСОБА_3 потерпілому ОСОБА_1 підтвердив свідок ОСОБА_6, дружина підсудного, що до того ж доповнила, що перед цим ОСОБА_1 під час сварки наніс її чоловікові удар головою в чоло.
Свої показання потерпілий ОСОБА_1 і свідок ОСОБА_5 підтвердили на очних ставках з підсудним і зі свідком ОСОБА_6, наполягаючи на них.
За висновком судово-медичної експертизи ОСОБА_1 були заподіяні закрита черепно-мозкова травма у формі струсу головного мозку з розвитком посттравматичної невралгії трійчастого нерва ліворуч, множинні забиті рани м'яких тканин обличчя, садно носо-губної області ліворуч, садно червоної облямівки нижньої губи по середній лінії, дві різані рани надключичної області праворуч, різана рана й садна підключичної області праворуч. Дані тілесні ушкодження могли бути заподіяні в результаті дії тупого предмета з обмеженою діючою поверхнею, а різані рани і садна утворилися в результаті дії ріжучого предмета і всі тілесний ушкодження могли бути заподіяні в строк, не виключено, 17 серпня 2011 року. Закрита черепно-мозкова травма у формі струсу головного мозку з розвитком посттравматичної невралгії трійчастого нерва ліворуч, множинні забиті рани м'яких тканин обличчя, садно носо-губної області ліворуч, садно червоної облямівки нижньої губи по середній лінії не є небезпечними для життя в момент заподіяння і ставляться до середнього ступеня важкості, що спричинили тривалий розлад здоров'я - більше 21 дня; дві різані рани надключичної області праворуч, різана рана підключичної області праворуч ставляться до легких, що спричинило короткочасний розлад здоров'я - більше 6, але менш 21 дня; садна підключичної області праворуч не спричинили короткочасного розладу здоров'я і ставляться до легких тілесних ушкоджень.
Також будучи допитаним у якості підозрюваного та обвинувачуваного ОСОБА_3 показував, що саме він у процесі виниклого конфлікту наніс ОСОБА_1 удар скляною пляшкою в область обличчя.
Суд вважає, що дії підсудного органом досудового слідства вірно кваліфіковані за ч.1 ст.122 КК України як навмисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто навмисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених статтею 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я. Доводи підсудного про те, що ОСОБА_1 першим наніс йому удар головою у чоло, об'єктивно нічим не підтверджені, оскільки ОСОБА_1 дану обставину заперечує, а медичний огляд підсудний не проходив і за медичною допомогою не звертався.
Обговорюючи питання про вид і міру покарання, суд враховує характер злочину, його суспільну небезпеку, тяжкість скоєного. ОСОБА_3 раніше не судимий, за місцем проживання характеризується позитивно, до адміністративної відповідальності не притягувався, має на втриманні двох неповнолітніх дітей. Обставину, яка обтяжує вину підсудного, суд визнає вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння і з урахуванням каяття підсудного, знаходження в стані алкогольного сп'яніння потерпілого, що образив підсудного нецензурною лайкою, суд вважає можливим визначити покарання у вигляді обмеження волі, однак з випробуванням згідно ст.75 КК України.
Заявлений прокурором м. Керчі цивільний позов про стягнення з підсудного на користь Керченської міської лікарні № 1 коштів витрачених на лікування потерпілого ОСОБА_1 підлягає задоволенню як такий, що випливає з матеріалів справи, оскільки ОСОБА_1 протягом 13 днів перебував на лікуванні, вартість якого склала 1170 грн.40 коп., що підтверджується розрахунком.
Потерпілим у процесі досудового слідства був заявлений позов про стягнення з підсудного моральної шкоди в розмірі 10000 грн. і оскільки ОСОБА_1 постраждав від злочинних дій підсудного, йому довелося докладати додаткових зусиль для нормалізації свого життя, з ОСОБА_3 на його користь варто стягнути зазначену суму, проти розміру якої останній не заперечує.
Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд -
З А С У Д И В:
Визнати ОСОБА_3 винним у скоєні злочину, передбаченого ч.1 ст.122 КК України та призначити йому покарання у вигляді обмеження волі строком на два роки.
Згідно зі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому випробний термін на два роки.
Запобіжний захід ОСОБА_3 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
Згідно ст.76 КК України покласти на ОСОБА_3 наступні обов'язки:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;
- повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи;
- періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Керченської міської лікарні № 1 (р/р 35420010000832 УГБ, МФО 824026 ОКПО 20669047) 1170 грн.40 коп., а також на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 10000 грн.
На вирок може бути подана апеляція протягом 15 діб в Апеляційний суд АРК через Керченський міський суд.
Суддя
Суд | Керченський міський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2012 |
Оприлюднено | 03.09.2012 |
Номер документу | 25698733 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Керченський міський суд Автономної Республіки Крим
Кухарський А. І.
Кримінальне
Керченський міський суд Автономної Республіки Крим
Кухарський А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні