cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
УХВАЛА
Справа № 15/177-б 15.08.2012
За заявою Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" в особі Київської регіональної дирекції
до Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича (ідентифікаційний номер 2620401815)
про визнання банкрутом
Суддя Хоменко М.Г.
Представники:
від заявника -не з"явилися
від боржника -Тарасенко К.В.
ліквідатор-не з"явився
від ПАТ "ПРавек-Банк" -Дрофенко О.М.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" в особі Київської регіональної дирекції звернулося до суду про порушення справи про банкрутство Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича (ідентифікаційний номер 2620401815).
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 12.12.2011 порушено провадження у справі № 15/177-б за особливостями, передбаченими ст.ст. 47-48 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», якою накладено арешт на майно Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича (ідентифікаційний номер 2620401815) за винятком майна, на яке згідно з цивільним процесуальним законодавством України не може бути звернено стягнення.
Постановою Господарського суду м. Києва від 15.02.2012 боржника - фізичну особу-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором боржника призначено арбітражного керуючого Гусара І.О.
До господарського суду м.Києва надійшла заява Публічного акціонерного товариства "Правекс-Банк" з кредиторськими вимогами до боржника на суму 1 000 133,65грн.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 15.05.2012 заяву Публічного акціонерного товариства "Правекс-Банк" з кредиторськими вимогами до боржника на суму 1 000 133,65грн. призначено до розглдя у у судовому засіданні на 05.06.2012.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 05.06.2012 визнано Публічне акціонерне товариство "Правекс-Банк" кредитором Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича на загальну суму 1 000 133,65грн.
До Господарського суду м.Києва надійшла скарга Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича на дії ліквідатора Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича арбітражного керуючого Гусара І.О.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 03.08.2012 розгляд вищенаведеної скарги призначено у судовому засіданні на 15.08.2012.
У судовому засіданні, що відбулось 15.08.2012, суд розглянув скаргу Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича на дії ліквідатора Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича арбітражного керуючого Гусара І.О. а також заслухав представника скаржника по суті заявленої скарги.
У своїй скарзі Скаржник просить суд припинити повноваження ліквідатора Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича арбітражного керуючого Гусара І.О. та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Овдусенка Володимира Вікторовича.
Дана скарга вмотивована наступним.
Відповідно до частини 1 статті 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
- приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження;
- виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута;
- виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;
- пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту;
- та ін.
Згідно частини 6 статті 3-1 вищевказаного Закону при реалізації свої прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та кредитора, і зокрема виконувати свої повноваження, передбачені цим законом.
Також, слід зазначити, що окрім обов'язків, передбачених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», на ліквідатора банкрута, як учасника провадження у справі про банкрутство (стаття 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та стаття 18 Господарського процесуального кодексу України) розповсюджуються положення статті 45 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до яких господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно з частиною 12 статті 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»ліквідатор зобов'язаний на вимогу суду надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
Пунктом 12 постанови господарського суду м. Києва від 15.02.2012 зобов'язано ліквідатора подати суду докази публікації оголошення в офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та 1 відкриття ліквідаційної процедури протягом двох тижнів з моменту опублікування (оригінал примірника газети).
Ліквідатором не виконано вимог зазначеної постанови та не надано докази опублікування оголошення в офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури,
Пунктом 11 постанови господарського суду м. Києва від 15.02.2012 зобов'язано ліквідатора у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури з метою виявлення, встановлення кредиторів боржника та повідомлення їх (кредиторів) про визнання боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в проваджені якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора.
Оскільки, в наслідок невиконання ліквідатором вимог постанови суду від 15.02.2012, в матеріалах справи відсутні докази опублікування оголошення в офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, банкрут отримував відомості про зміст оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури з мережі Інтернет.
Відповідно до інформації, яка розміщена в мережі Інтернет опублікування оголошення про визнання банкрутом ФОП Розгона Геннадія Анатолійовича здійснено в газеті «Голос України»№39 (5289) за 29.02.2012.
Враховуючи вищевикладене, опублікування оголошення відбулося не у п'ятиденний строк, а на 14 день після винесення постанови суду від 15.02.2012.
Опубліковане ліквідатором оголошення було наступного змісту:
«Постановою господарського суду міста Києва (01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б) по справі №15/177-Б від 15.02.2012 Фізичну особу-підприємця Розгона Геннадія Анатолійовича (01030, м. Київ, вул. Грушевського, 4-А, кв. З, ідентифікаційний номер 2620401815) визнано банкрутом та відкрита ліквідаційна процедура.
Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Гусара І.О. (Ліцензія серії АВ №307316 від 06.03.07), поштова адреса: а/с 29, Київ-30, 01030. Заяви від кредиторів приймаються протягом двох місяців від дати публікації оголошення».
Отже, ліквідатор у оголошенні вказав поштову адресу у наступному вигляді: «а/с 29, Київ-30, 01030».
Відповідно до пункту 42 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 №270 (надалі по тесту - Правила), який визначає правила адресування поштових відправлень, на поштовому відправленні зазначається поштова адреса в такій послідовності:
найменування вулиці (проспекту, бульвару, провулку), номер будинку, квартири;
найменування населеного пункту, району, області;
поштовий індекс.
Отже, поштова адреса, згідно Правил, має певний перелік складових, який обов'язково включає найменування вулиці, (проспекту, бульвару, провулку), номер будинку, квартири.
Відповідно до пункту 45 Правил надання послуг поштового зв'язку поштова адреса повинна бути точною та повною, без скорочених найменувань чи будь-яких знаків, що її не стосуються.
Відповідно до пункту 56 Правил не підлягають пересиланню поштові відправлення, поштові перекази, порядок адресування яких не відповідає вимогам, визначеним цими Правилами.
Як вбачається зі статті 1 Закону України «Про поштовий зв'язок» абонентська поштова скринька - спеціальна скринька із засобами для запобігання несанкціонованому доступу, призначена для одержання адресатами простих поштових відправлень, періодичних друкованих видань, повідомлень про надходження реєстрованих поштових відправлень.
Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва у роз'ясненні від 06.11.2008 р. №9392 вказує, що абонентська поштова скринька не може вважатись адресою органу або особи, які уповноважені на певні юридичні дії від імені юридичної особи.
Враховуючи вищевикдадене, в оголошенні вказана неповна поштова адреса ліквідатора, яка відповідно до Правил не відповідає порядку адресування, що є підставою для відмови у пересиланні поштових відправлень.
Відповідно до статті 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»ліквідатор забезпечує через засоби масової інформації оповіщення про порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна.
У разі надходження двох і більше пропозицій щодо придбання майна банкрута ліквідатор проводить конкурс (аукціон). Порядок проведення конкурсу (аукціону) визначається згідно із Законом України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)».
Відповідно до статті 15 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»інформація про об'єкти, що підлягають продажу на аукціоні, за конкурсом, повинна містити, крім іншого, відомості:
-про суму грошових коштів, що має вноситися покупцями, у розмірі 10 відсотків початкової ціни об'єкта.
- назву банку, адресу та номер рахунку, відкритого для розрахунків за придбані об'єкти.
Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» зазначена інформація публікується не пізніш як за 20 календарних днів до дати проведення аукціону, конкурсу в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, місцевих друкованих виданнях та інших виданнях, визначених органами приватизації.
В газеті «Голос України»№44 (5294) від 07.03.2012 міститься оголошення наступного змісту:
«Українська універсальна біржа «Капітал» 20 березня 2012 року об 11.00, за адресою: м. Київ, вул. Шота Руставеллі, 44 (конференц-зал ТОВ «Агромат-Центр) проводить аукціон по продажу майна ФОП Розгон Геннадія Анатолійовича, яке знаходиться за адресою: Львівська область, Дрогобицький район, с. Модричі, вул. Дрогобицька, 85, а саме:
1.Нежитлова будівля, ресторан «Колобок»(літ. «А»), загальною площею 463, кв.м., за початковою ціною 2 256 171,10 грн. без ПДВ.
2.Земельна ділянка для будівництва і обслуговування кафе-бару, загальною площею 0,9140 га, початковою вартістю 243 828,90 грн.
До початку аукціону учасники сплачують гарантійний внесок у розмірі 5% від початкової ціни лоту (без ПДВ) на поточний рахунок організатора біржових торгів №260073251501 і відділенні «Регіональне управління ПАТ «Комерційний банк «Даніель»у м.Києві, МФО 380980, код ЄДРПОУ 34003533; отримувач - Українська універсальна біржа «Капітал».
Реєстраційний збір 17 грн. з ПДВ, на поточний рахунок організатора аукціону №260073251501 і відділенні «Регіональне управління ПАТ «Комерційний банк «Даніель»у м. Києві, МФО 380980, код ЄДРПОУ 34003533; отримувач - Українська універсальна біржа «Капітал».
Таким чином, зазначене оголошення порушує вимоги статті 15 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»в наступній частині:
Оголошення опубліковане за 13 днів до дати проведення аукціону, а не за 20 як це передбачено Законом;
Гарантійний внесок складав 5% від початкової ціни об'єкту, а не 10% як це передбачено Законом.
Не зазначена адреса банку, в якому відкритого рахунок для розрахунків за придбані об'єкти.
В газеті «Голос України»;№60 (5310) від 03.04.2012 міститься оголошення наступного змісту:
«Українська універсальна біржа «Капітал»26 квітня 2012 року об 11.00, за адресою: м. Київ, вул. Шота Руставеллі, 44 (конференц-зал ТОВ «Агромат-Центр) проводить аукціон по продажу майна ФОП Розгон Геннадія Анатолійовича, яке знаходиться за адресою: Львівська область, Дрогобицький район, с. Модричі, вул. Дрогобицька, 85, а саме:
1.Нежитлова будівля, ресторан «Колобок»(літ. «А»), загальною площею 463, кв.м., за початковою ціною 2 256 171,10 грн. без ПДВ.
2.Земельна ділянка для будівництва і обслуговування кафе-бару, загальною площею 0,9140 га, початковою вартістю 243 828,90 грн.
До початку аукціону учасники сплачують гарантійний внесок у розмірі 5% від початкової ціни лоту (без ПДВ) на поточний рахунок організатора біржових торгів №260073251501 і відділенні «Регіональне управління ПАТ «Комерційний банк «Даніель»у м. Києві, МФО 380980, код ЄДРПОУ 34003533; отримувач - Українська універсальна біржа «Капітал».
Реєстраційний збір 17 грн. з ПДВ, на поточний рахунок організатора аукціону №260073251501 і відділенні «Регіональне управління ПАТ «Комерційний банк «Даніель»у м. Києві, МФО 380980, код ЄДРПОУ 34003533; отримувач - Українська універсальна біржа «Капітал».
Таким чином, зазначене оголошення порушує вимоги статті 15 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»в наступній частині:
Гарантійний внесок складав 5% від початкової ціни об'єкту, а не 10% як це передбачено Законом.
Не зазначена адреса банку, в якому відкритого рахунок для розрахунків за придбані об'єкти.
В газеті «Голос України»№120 (5372) від 07.07.2012 міститься оголошення наступного змісту:
«ТОВ «Харвест Контракт» ЗО липня 2012 року об 11.00, за адресою: м. Київ, вул. Шота Руставеллі, 44 (конференц-зал ТОВ «Агромат-Центр) повторно проводить аукціон по продажу майна ФОП Розгон Геннадія Анатолійовича, яке знаходиться за адресою: Львівська область, Дрогобицький район, с. Модричі, вул. Дрогобицька, 85, а саме:
1.Нежитлова будівля, ресторан «Колобок»(літ. «А»), загальною площею 463, кв.м., за початковою ціною 2 256 171,10 грн. без ПДВ.
2.Земельна ділянка для будівництва і обслуговування кафе-бару, загальною площею 0,9140 га, початковою вартістю 243 828,90 грн.
До початку аукціону учасники сплачують гарантійний внесок у розмірі 10% від початкової ціни лоту (без ПДВ) на поточний рахунок організатора аукціону №260093291101 і відділенні «Регіональне управління ПАТ «Комерційний банк «Даніель»у м. Києві, МФО 380980, код ЄДРПОУ 37815389; отримувач - Українська універсальна біржа «Капітал».
Реєстраційний збір 17 грн. з ПДВ, на поточний рахунок організатора аукціону №260093291101 і відділенні «Регіональне управління ПАТ «Комерційний банк «Даніель»у м. Києві, МФО 380980, код ЄДРПОУ 37815389; отримувач - ТОВ «Харвест КонтрактТаким чином, зазначене оголошення порушує вимоги статті 15 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»в наступній частині:
Не зазначена адреса банку, в якому відкритого рахунок для розрахунків за придбані об'єкти.
Підсумовуючи вищевикладене, жодне із перелічених оголошень про реалізацію майна банкрута не відповідає вимогам статті 15 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», що є наслідком неналежного виконання ліквідатором Гусарем І.О. обов'язку, передбаченого статтею 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»щодо забезпечення через засоби масової інформації оповіщення про порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»аукціон, конкурс може бути припинено і об'єкт знімається з торгів, конкурсного відбору на вимогу будь-кого з його учасників коли не виконано вимог щодо змісту інформації, передбаченої статтею 15 цього Закону, та терміну її опублікування.
Як вважає скаржник, зазначені порушення можуть бути підставою для визнання судом недійсними угод, укладених на аукціоні, конкурсів.
Враховуючи вищенаведеним, розглянувши матеріали справи, в тому числі скаргу Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича на дії ліквідатора Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича арбітражного керуючого Гусара І.О. та дослідивши подані суду докази, суд вважає її обгрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 1, 22-25, 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити скаргу Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича на дії ліквідатора Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича арбітражного керуючого Гусара І.О.
2. Припинити повноваження ліквідатора Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича арбітражного керуючого Гусара І.О.
3. Призначити ліквідатором Фізичної особи-підприємця Розгон Геннадія Анатолійовича арбітражного керуючого Овдусенко Володимира Віктровича (ліцензія серія АВ 566904 від 14.09.2011, ідентифікаційний номер 2667709635, місце проживання: м. Донецьк, вул. Літке,16, кв.6).
4.Зобов'язати арбітражного керуючого Гусара Івана Олексійовича (ліцензія №600685 від 05.03.3012) в тижневий термін з дня прийняття ухвали передати арбітражному керуючому Овдусенко Володимиру Вікторовичу (ліцензія АВ 566904 від 14.09.2011) свідоцтво про державну реєстрацію банкрута, печатки та штампи банкрута, всі документи, що відображають господарську, діяльність, фінансову та бухгалтерську звітність, а також документи, які склад єні/отримані ліквідатором Гусаром Іваном Олексійовичем (ліцензія №600685 від 05.03.3012) в межах процедури ліквідації ФОП Розгона Геннадія Анатолійовича (ідентифікаційний номер 2620401815).
5.Зобов'язати ліквідатора надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора. Звіт ліквідатора повинен містити: докази вчинення належних дій ліквідатором по виявленню активів та пасивів боржника, встановлення неможливості відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів, встановлення неможливості задоволення визначених за звітом ліквідатора вимог кредиторів та необхідності у зв'язку з цим ліквідації боржника. До звіту ліквідатора повинні додаватись письмові пояснення та докази проведення ліквідаційної процедури, реєстр вимог кредиторів (в разі наявності кредиторів) з урахуванням вимог ініціюючого кредитора, докази встановлення наявності активів боржника та докази вчинення ліквідатором дій по встановленню грошових вимог кредиторів шляхом надіслання відповідних запитів до державної податкової інспекції, Головного управління статистики; Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об"єкти нерухомого майна; Головного управління земельних ресурсів; УДАІ МВС України в м. Києві; Київської міської інспекції державного технічного нагляду; Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; державних реєстраторів заборон рухомого та нерухомого майна Державного підприємства «Інформаційний центр»Міністерства юстиції України; Державного підприємства «Український інститут промислової власності»Філія «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг»; Державного департаменту інтелектуальної власності; Інспекції головного державного реєстратора флоту України; Державної митної служби України; Державної авіаційної адміністрації Міністерства транспорту та зв"язку України , Київської державної інспекції котлонагляду і підіймальних споруд щодо наявності/відсутності підіймальних спорут та котлів; Територіального управління державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по м.Києву та Київській області щодо наявності/відсутності об"єктів підвищеної небезпеки, викотонажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об"єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд; Державної архітектурно-будівельної інспекції Міністерства регіонального розвитку та будівництва України щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва , тощо.
6. Попередити учасників провадження у справі про відповідальність за невиконання вимог ухвали суду відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України, що може бути застосована господарський судом.
7. Копію ухвали направити учасникам провадження у справі, ліквідатору, кредиторам та арбітражному керуючому Гусару І.О.
Суддя Хоменко М.Г.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2012 |
Оприлюднено | 27.08.2012 |
Номер документу | 25714964 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні