Постанова
від 16.08.2012 по справі 2а-1670/5132/12
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/5132/12

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Молодецького Р.І.,

при секретарі - Лазаренко У.І.,

за участю:

представника позивача - Столович В.О.,

прокурора - Кияниці Д.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Київського району м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авальфінтрейд" про стягнення штрафної санкції, -

В С Т А Н О В И В:

02 серпня 2012 року Прокурор Київського району м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авальфінтрейд" про стягнення штрафної санкції в розмірі 1700 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що відповідачем допущено порушення законодавства у сфері діяльності на ринку цінних паперів, внаслідок чого до нього було застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. за невиконання розпорядження уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень на ринку цінних паперів. ТОВ «Авальфінтрейд»штрафні санкції в установленому законом порядку не сплатило, що є підставою для звернення прокурора Київського району м. Полтави до суду в інтересах Полтавського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення зазначених коштів у примусовому порядку.

Представник позивача та прокурор у судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримали, просили суд їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засіданні не з'явився, надав суду заперечення на адміністративний позов та клопотання про розгляд справи за його відсутності, прохав суд не застосовувати штрафні санкції оскільки підприємство не працювало з моменту реєстрації. Також зазначив, що дані за 4-й квартал 2011 року ТОВ «Авальфінтрейд»повинно було подати до 31.01.2012 року, а насправді дані були подані позивачу 30.03.2012 року, оскільки на 31.01.2012 року відповідачем ще не був придбаний відповідний програмний комплекс для відправлення електронних звітів у зв'язку з відсутністю необхідних коштів.

Розглянувши адміністративний позов та дослідивши надані сторонами документи, повно і всебічно з'ясувавши усі обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та були досліджені в судовому засіданні, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі статтею 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до положень статті 2 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" метою державного регулювання ринку цінних паперів є дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства.

Як вбачається з матеріалів справи Товариство з обмеженою відповідальністю «Авальфінтрейд»(код ЄДРПОУ 37862931), згідно приписів частини 2 статті 2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", є учасником фондового ринку - торговцем цінними паперами (ліцензії АГ № 580017 та АГ № 580018 від 23.11.2011 року).

Діяльність на ринку цінних паперів підлягає державному регулюванню і контролю, що регламентований Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

Відповідно до абзацу 3 статті 3 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється, зокрема, у такій формі як видача ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів та забезпечення контролю за такою діяльністю.

Згідно з вимогами підпункту 1.1 пункту 1 розділу ІІІ Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами (далі -Положення), затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08.06.2004 року № 279 торговці цінними паперами подають (надсилають) квартальні дані до центрального апарату Комісії не пізніше останнього дня місяця, наступного за звітним.

19 березня 2012 року уповноваженою особою Комісії порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів та складено Акт № 27-ЦА-ДТ-Т про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено порушення відповідачем вимог пп. 1.1 п. 1 розділу ІІІ Положення, а саме: відсутність інформації щодо надходження адміністративних даних відповідача за 4 квартал 2011 року.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних відносин) Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що постановою Комісії про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 06 квітня 2012 року № 121-ЦА-ДТ-Т за порушення законодавства у сфері діяльності на ринку цінних паперів до ТОВ «Авальфінтрейд»застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. Зазначена постанова надсилалася відповідачу та отримана останнім, що підтверджується матеріалами справи.

Згідно з поясненнями представника позивача, станом на момент розгляду справи, постанова відповідачем не оскаржувалася. За таких обставин сума штрафу судом визнана узгодженою.

Відповідно до наявної в матеріалах справи довідки від 24 липня 2012 року № 99 станом на 24 липня 2012 року штрафна санкція в розмірі 1700 грн. ТОВ «Авальфінтрейд»не сплачена.

За приписами статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Статтею 36 1 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній на час звернення до суду) з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення Верховним Судом України, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами для представництва інтересів громадянина або держави.

Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку 31 січня 2012 року прийнято рішення № 212 Щодо затвердження Положення про Полтавське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно пункту 4 статті 6 Положення про Полтавське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку затвердженого Рішенням № 212 від 31.12.2012 року -територіальне управління Комісії має право відповідно до наданих повноважень звертатися до суду та господарського суду або іншого суду з позовами (заявами) у зв'язку з порушеннями законодавства України про цінні папери.

Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відтак, враховуючи наявність у відповідача обов'язку зі сплати штрафних санкцій та боргу по їх сплаті, а у позивача - прав на контроль за достовірністю інформації, що надається особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів та на звернення до суду з позовом про стягнення штрафних санкцій, суд дійшов висновку про наявність законних підстав для задоволення позову.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Київського району м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авальфінтрейд" про стягнення штрафної санкції задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Авальфінтрейд" (код ЄДРПОУ: 37862931, 36014, м. Полтава, вул. Нечуй - Левицького, 5, р/р 265093018767 в АТ "Банк "Національні інвестиції", МФО 300 498) на користь Полтавського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (36014, м. Полтава, вул. Жовтнева, 45) штраф в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. на рахунок одержувача: код ЄДРПОУ 38019510 ГУДКСУ у Полтавській області на р/р 31115106700002 в УДКСУ у м. Полтаві Полтавської області, МФО 831019 по коду бюджетної класифікації 21081100 символу 106 "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 21 серпня 2012 року.

Суддя Р.І. Молодецький

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.08.2012
Оприлюднено29.08.2012
Номер документу25741221
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1670/5132/12

Ухвала від 03.08.2012

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Р.І. Молодецький

Постанова від 16.08.2012

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Р.І. Молодецький

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні