Рішення
від 20.08.2012 по справі 5009/2923/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251 номер провадження справи 7/97/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.08.12 Справа № 5009/2923/12

За позовом : Відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізьких міських електричних мереж, м. Запоріжжя До відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю «Обчислювальний центр», м. Запоріжжя Суддя: Кутіщева-Арнет Н.С. Представники:

Позивача: Фоміна Ц.І., довіреність № 258 від 15.11.2011р.

Відповідач : не з'явився.

Заявлено позов про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Обчислювальний центр»на корить Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго»3145 грн. 37 коп. заборгованості за спожиту електричну енергію.

Ухвалою суду від 03.08.2012р. позовну заяву прийнято до розгляду, присвоєно провадженню № 7/97/12, судове засідання призначено на 20.08.2012р.

Ухвали суду були направлені в установленому законом порядку і в строк на адреси, зазначені позивачем у позовній заяві.

Відповідно до п. 3.9.1 Постанови Пленуму ВГС від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування ГПК України", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК ( 1798-12 ).

У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні, протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 81-1 ГПК) (1798-12), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання.

За змістом цієї норми, зокрема, в разі, якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Судам на безоплатній основі надається безперешкодний доступ до відомостей названого державного реєстру (частина друга статті 7 і стаття 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців") (755-15 ). Порядок доступу до цього реєстру визначається відповідним Положенням, затвердженим наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 14.02.2011 N 17 ( v5710632-09) (зареєстрований в міністерстві юстиції України 16.02.2011 за N 1.3/6-49/5710).

Згідно витягу з ЄДР, станом на 20.08.2012р., відповідач зареєстрований за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Артема, 54, тобто за адресою, вказаною позивачем у позовній заяві та за якою направлялася ухвала суду.

Враховуючи вищевикладене, сторони належним чином були сповіщені судом про дату, час та місце проведення судового засідання.

Згідно ст. 22 ГПК України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їх процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Докази додаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно зі ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

В судовому засіданні 20.08.2012р. представник позивача підтримав позовні вимоги в повному об'ємі з підстав, зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засіданні не з'явився повторно, про поважність причини неявки представника відповідач належним чином суд не повідомив. Відповідач, без поважних причин не виконав вимоги суду, відзив на позовну заяву та витребувані судом документи не надав, компетентного, повноважного представника в судове засідання не направив.

У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них, справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору (п. 3.9.2 постанови Пленуму ВГСУ від 26.12.2011р. №18).

Надані позивачем матеріали свідчать про те, що неявка відповідача не перешкоджає вирішенню спору, справу розглянуто відповідно до ст. 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами.

Судовий процес вівся без застосування технічних засобів фіксації судового процесу за клопотанням представника позивача.

Розгляд справи закінчено 20.08.2012р. оголошенням рішення суду в повному об'ємі, в присутності представника позивача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Між Відкритим акціонерним товариством "Запоріжжяобленерго" (далі позивач по справі, постачальник по договору) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Обчислювальний центр»(далі відповідач по справі, споживач по договору) було укладено договір про постачання електричної енергії року № 1167 від 23.02.2007р. (далі договір).

За умовами договору, постачальник електричної енергії продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю, зазначеною у додатку № 1 "Обсяги постачання електричної енергії споживачу", а споживач оплачує постачальнику електричної енергії вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі, згідно з умовами цього договору (п. 1 договору).

Згідно п 2.1 договору, під час виконання умов цього договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та "Правилами користування електричною енергією" (затвердженими Постановою НКРЕ від 31.07.1996 року № 28 далі ПКЕЕ).

Згідно п.п. 2.3.4 п. 2.3 договору, споживач зобов'язується: оплачувати постачальнику електричної енергії вартість електричної енергії згідно з умовами додатка № 4 «Порядок розрахунків за активну електричну енергію»та додатка № 5 «Графік зняття показів розрахункових засобів обліку електричної енергії».

Відповідно до п. 4 додатку № 4 до договору, споживач, не пізніше 12-00 годин другого робочого дня місяця, наступного за розрахунковим, направляє свого представника до постачальника електричної енергії для подання у двох примірниках, підписаних уповноваженою особою споживача та скріплених його печаткою:

- акту про спожиту протягом розрахункового періоду активну електричну енергію" за формою додатка №5.1;

- акту звірки обсягу споживання електроенергії, відпущеної постачальником електричної енергії за тарифами, диференційованими за періодами часу" за формою додатка № 5.5 (у випадку розрахунку за спожиту електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу);

- акту результатів замірів електричної потужності за формою додатка № 5.4.

Постачальник електричної енергії підписує подані акти та один примірник повертає споживачу.

Згідно з п. 6 додатка № 4 договору, за підсумками розрахункового періоду постачальник електричної енергії виписує споживачу рахунок або платіжну вимогу-доручення для остаточного розрахунку. Сума платежу при остаточному розрахунку визначається, виходячи з тарифів на активну електроенергію та фактичного обсягу спожитої електричної енергії, згідно даних наданого споживачем "Акта про спожиту протягом розрахункового періоду активну електричну енергію" з урахуванням сум платежів, що надійшли від споживача.

Згідно з п. 10 додатка № 4 договору, споживач зобов'язаний після розрахункового періоду і проведення постачальником розрахунку обсягу використаної електроенергії у разі не одержання рахунка або вимоги - доручення до 10 числа, направити свого уповноваженого представника отримати платіжний документ на сплату спожитої електроенергії, і не пізніше 15 числа місяця, наступного за розрахунковим здійснити сплату.

Згідно з п. 11 додатка № 4 договору, якщо споживач не надав "Акт про спожиту протягом розрахункового періоду активну електричну енергію" в обумовлений термін, постачальник електричної енергії самостійно визначає обсяги спожитої електроенергії та надає споживачу рахунок або платіжну вимогу-доручення для сплати, виходячи із середньодобового обсягу споживання електроенергії за попередній розрахунковий період з подальшим перерахунком у разі надання споживачем даних про використану електричну енергію протягом наступного розрахункового періоду.

Тривалість періоду розрахунку за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії не перевищує один розрахунковий період, після чого розрахунок обсягу спожитої електричної електроенергії здійснюється постачальником електричної енергії за величиною дозволеної потужності струмоприймачів та кількістю годин їх використання, визначених згідно п.3 Додатку №5 "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії" без подальшого перерахунку.

Згідно п. 6.39 Правил користування електричною енергією затвердженими постановою НКРЕ України від 31.07.1996 року № 28 (у редакції постанови НКРЕ України від 17.10.2005 р. № 910, далі - Правила), у разі неможливості отримання постачальником електричної енергії даних про спожиту електричну енергію в зазначений термін (за винятком порушення роботи розрахункового обліку), визначення обсягу спожитої електричної енергії за поточний розрахунковий період здійснюється за середньодобовим обсягом споживання за попередній розрахунковий період з подальшим перерахунком у разі надання даних протягом наступного розрахункового періоду.

Тривалість періоду розрахунку за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії до отримання показів розрахункових засобів обліку має не перевищувати одного повного розрахункового періоду, після чого розрахунок обсягу спожитої електричної енергії здійснюється постачальником електричної енергії за величиною дозволеної потужності струмоприймачів та кількістю годин їх використання без подальшого перерахунку. У цьому разі відновлення розрахунків за розрахунковими засобами обліку здійснюється після спільного складання акта, у якому фіксуються покази розрахункових засобів обліку електричної енергії.

Згідно із актами звірок про спожиту електричну енергію (копії яких долучено до матеріалів справи):

- за період з 01 листопада 2011 року по 30 листопада 2011 року, розрахунок суми боргу було здійснено у відповідності до зафіксованих відповідачем показів приладу обліку, що склало 1310 кВт/год на суму 1375 грн. 19 коп.

- за період з 01 грудня 2011 року по 31 грудня 2011 року, розрахунок суми боргу було здійснено у відповідності до зафіксованих відповідачем показів приладу обліку, що склало 602 кВт/год на суму 632 грн. 96 коп.

На підставі п. 6.39 Правил, у зв'язку із ненаданням відповідачем даних про спожиту електричну енергію, позивачем , за січень 2012 р., було здійснено розрахунок спожитої електричної енергії за середньодобовим обсягом споживання за попередній розрахунковий період (грудень 2011 р.), що склало 602 кВт/г на суму 647 грн. 41 коп.

У зв'язку із ненаданням відповідачем даних про спожиту електричну енергію, за період з січня 2012 р. по лютий 2012 р., розрахунок суми боргу, за період з 01.02.2012 р. по 07.02.2012 р., було здійснено позивачем відповідно до п. 6.39. Правил, за величиною дозволеної потужності струмоприймачів та кількістю годин їх використання без подальшого перерахунку, що склало 1445 кВт/г на суму 1 554 грн. 01 коп.

07.02.2012р. відповідача було відключено від електропостачання (копія акту про відключення долучена до матеріалів справи).

За період з 01.11.2011 р. по 07.02.2012 р. відповідачем спожито електроенергії в кількості 3959 кВт/год на суму 4209 грн. 57 коп.

Позивачем зараховано в рахунок погашення заборгованості здійснену відповідачем (до 01.11.2011р.) переплату у розмірі 1064 грн. 20 коп.

Таким чином, внаслідок неналежного виконання відповідачем своїх обов'язків по договору, за період з 01.11.2011р. по 07.02.2012р., у відповідача перед позивачем виникла заборгованість в розмірі 3145 грн. 37 коп.

Позивачем, на адресу відповідача: 69055, м. Запоріжжя, вул. Артема, буд. 54, 19.06.2012р., було направлено супровідний лист з вимогою до 15.07.2012р. погасити наявну заборгованість та платіжну вимогу-доручення № 1167 від 19.06.2012р. на суму 3145 грн. 37 коп. за спожиту електроенергію згідно з договором № 1167 від 23.02.2007р. (копії супровідного листа, платіжної вимоги-доручення та доказів направлення долучені до матеріалів справи).

Позивач просить суд стягнути з відповідача 3145грн. 37коп. боргу за спожиту відповідачем електричну енергію.

Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини; створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності; завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі; інші юридичні факти.

Згідно статті 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. В свою чергу, стаття 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Положенням пункту 1 статті 530 Цивільного кодексу України встановлено, що, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

На підставі вищевикладеного, враховуючи те, що відповідачем не надано доказів сплати заборгованості в повному об'ємі, заборгованість підтверджена матеріалами справи, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача 3145 грн. 37 коп. боргу по оплаті за спожиту електричну енергію обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Таким чином, позов Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго»в особі Запорізьких міських електричних мереж до Товариства з обмеженою відповідальністю «Обчислювальний центр»слід задовольнити.

Згідно з ст. 49 ГПК України, судовий збір покладається на відповідача, поскільки спір доведено до судового розгляду з його вини.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 526, 530, 610 Цивільного кодексу. України, ст. 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 3, 4 5 , 22, 28, 33, 34, 43, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізьких міських електричних мереж до Товариства з обмеженою відповідальністю «Обчислювальний центр»задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Обчислювальний центр»(69002, м. Запоріжжя, вул. Артема, 54, код ЄДРПОУ 03344970) на користь Відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" (69035, м. Запоріжжя, вул. Волгоградська, 25; код ЄДРПОУ 00130926; поточний рахунок зі спеціальним режимом використання № 260313141419 в ЗОУ ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 313957) суму боргу спожиту електричну енергію в розмірі 3145 (три тисячі сто сорок п'ять) грн. 37 коп.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Обчислювальний центр»(69002, м. Запоріжжя, вул. Артема, 54, код ЄДРПОУ 03344970) на користь Відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" (69035, м. Запоріжжя, вул. Волгоградська, 25; код ЄДРПОУ 00130926; р/р № 260030231709 в АТ "СБЕРБАНК РОСІЇ", МФО 320627) 1609 (одну тисячу шістсот дев'ять) грн. 50 коп. судового збору.

Видати накази.

Рішення набирає законної сили по закінченню 10-денного терміну з дати його прийняття.

Присутньому в судовому засіданні представнику позивача судом роз'яснена ст. 87 ГПК України.

Суддя Н.С. Кутіщева-Арнет

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення20.08.2012
Оприлюднено29.08.2012
Номер документу25744960
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5009/2923/12

Рішення від 20.08.2012

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кутіщева-Арнет Н.С.

Ухвала від 03.08.2012

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кутіщева-Арнет Н.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні