ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/5106/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шевякова І.С.,
при секретарі - Ємець Я.М.,
за участю: представника позивача - Батюта З.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Виробниче підприємство "Краян" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
01 серпня 2012 року Державна податкова інспекція у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Виробниче підприємство "Краян" про стягнення податкового боргу в сумі 31 944,70 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що за відповідачем станом на час подачі позову рахується податковий борг з податку на додану вартість в сумі 31 944,70 грн. Частина податкового боргу утворилася внаслідок несплати самостійно визначеної відповідачем суми з податку на додану вартість в податковій декларації № 128492 від 20.05.2011 року на суму 9 322 грн. Інша частина боргу виникла за наслідками проведення перевірок ПП "Виробниче підприємство "Краян", за результатами яких складені акти. На підставі актів перевірок податковим органом винесено та вручено відповідачеві податкові повідомлення-рішення: № 0003431502 від 08.04.2011 року, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 4 291,50 грн.; № 0004101502 від 13.05.2011 року, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 18 331,20 грн.
Відповідачу направлялася податкова вимога № 1288 від 16.05.2011 року, яка вручена представникові відповідача 02.06.2011 року. На даний час податковий борг не погашено.
Відповідач в судовому порядку податкові повідомлення-рішення та податкову вимогу не оскаржив, таким чином податковий борг в сумі 31 944,70 грн., вважається узгодженим. Таким чином, оскільки відповідачем вимоги ДПІ у м. Полтаві залишені без задоволення, позивач звернувся до суду з вимогою про сплату зазначеного податкового боргу.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не з'явився, ухвала та повістки направлені відповідачу на адресу: 36000, м. Полтава, вул. Добролюбова, 28 повернулись до суду з відміткою поштового відділення "за місцем обслуговування".
Відповідно до копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав. (а.с. 10-12).
Згідно із частиною восьмою статті 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.
Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Таким чином суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, встановив наступне.
Відповідач, Приватне підприємство "Виробниче підприємство "Краян", зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Полтавської міської ради, 11.03.2011 року, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію (зворот а.с. 6).
Як платник податків ПП "Виробниче підприємство "Краян" знаходиться на податковому обліку у ДПІ м. Полтави з 12.03.2010 року за № 54048.
На виконання приписів статті 250 Податкового кодексу України, ПП "Виробниче підприємство "Краян", подано податкову декларацію з податку на додану вартість № 128492 від 20.05.2011 року на суму 9 322 грн. (а.с. 43-43).
Відповідно до ст. 250 Податкового кодексу України, базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
При цьому згідно підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю подаються протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податкові декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
На час розгляду справи податкове зобов'язання з податку на додану вартість, в добровільному порядку відповідачем не сплачене та є узгодженим. А тому податкове зобов'язання підлягає примусовому стягненню на користь позивача.
ДПІ у м. Полтаві проведено документальні невиїзні перевірки ПП "Виробниче підприємство "Краян", за результатами яких складені акти. На підставі актів перевірок податковим органом винесено податкові повідомлення-рішення: № 0003431502 від 08.04.2011 року, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 4 291,50 грн.; № 0004101502 від 13.05.2011 року, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 18 331,20 грн.
Вказані податкові повідомлення рішення вручені відповідачу, що підтверджується матеріалами справи. (а.с. 17-18, 29-30).
Відповідно до вимог пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Податкові повідомлення-рішення в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалися, сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість на час звернення до суду, становить 31 944,70 грн.
Таким чином, грошові зобов'язання даного платника податків вважаються узгодженими. Разом з тим, вищевказані суми платником податків не сплачені.
В силу пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно пункту 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання та повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
У зв'язку з несплатою ПП "Виробниче підприємство "Краян" зобов'язання зі сплати вказаного податку, визначеного самостійно у відповідній декларації та податковими повідомленнями-рішеннями ДПІ у м. Полтаві, остання направила платнику податків податкову вимогу за № 1288 від 16.05.2011 року, яка вручена представнику відповідача під підпис 02.06.2011 року, що підтверджується підписом на корінці податкової вимоги. (а.с. 5).
Таким чином за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 31 944,70 грн., який в добровільному порядку ним не погашено.
На підставі підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно з частиною четвертою статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків Приватного підприємства "Виробниче підприємство "Краян" (вул. Заводська, 1, м. Полтава, код ЄДРПОУ 36984825) заборгованість по податку на додану вартість у сумі 31 944,70 грн. (тридцять одна тисяча дев'ятсот сорок чотири гривні сімдесят копійок) на р/р 31117029700002, код бюджетної класифікації платежу 14010100 одержувач - УДКС України у м. Полтаві, код ЄДРПОУ 38019510, банк одержувача - ГУДКС України в Полтавській області, МФО 831019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 31 серпня 2012 року
Суддя І.С. Шевяков
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2012 |
Оприлюднено | 31.08.2012 |
Номер документу | 25782924 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.С. Шевяков
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні