Постанова
від 12.06.2009 по справі 2а-3225/09/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 червня 2009 року 12:58 № 2а-3225/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Давиденко Д.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом Заступника прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі

Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової

втрати працездатності

до Товариства з обмеженою відповідальністю „Іванчо"

про стягнення коштів у сумі 2 368,73 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Заступник прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (надалі позивач) звернувся до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Іванчо" (надалі ТОВ „Іванчо" відповідач) 2 368,73 грн. боргу.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до ст. 22 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ (далі Закон № 2240-ІІІ), станом на день розгляду спору за відповідачем обліковується заборгованість до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в розмірі 2 368,73 грн. Це було виявлено під час проведення документальної ревізії Товариства з обмеженою відповідальністю „Іванчо" прокуратурою Голосіївського району м. Києва.

Позивачем було виявлено недоотримання коштів Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у звіті відповідача про нараховані внески та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за І півріччя 2008 року (Ф.4 -ФСС з ТВП) в сумі 2 368,73 грн. заборгованості.

Ухвалою суду від 01.04.2009 р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, явку своїх представників у судове засідання не забезпечив, хоча про час і місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином за адресою вказаною у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за номером 596079 від 04.06.2009 р.

У зв'язку з нез'явленням відповідача відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, адміністративний суд, -

ВСТАНОВИВ:

Як підтверджено матеріалами справи, прокуратурою Голосіївського району м. Києва було виявлено недоотримані Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності кошти від Товариства з обмеженою відповідальністю „Іванчо", що зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців з 27.03.2000 року (код ЄДРПОУ 30780004) та знаходиться як платник внесків у Голосіївській міжрайонній виконавчій дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності під реєстраційним № 7734.

На підставі звіту (Ф4-ФСС з ТВП) про нараховані внески за І півріччя 2008 року, заборгованість відповідача на кінець звітного періоду перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності становить суму 2 368,73 грн.

Проте на день розгляду спору сума, визначена у рішенні, позивачем не сплачена, рішення про застосування санкцій ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржено.

Суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»цей Закон відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей.

В статті 19 Закону № 2240-ІІІ визначені джерела формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням. Зокрема це - суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб відповідно до цього Закону та інших актів законодавства.

У відповідності до ст. 22 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ (далі Закон № 2240-ІІІ), платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок тимчасової втрати працездатності є страхувальники.

Роботодавці, юридичні особи, набувають статусу страхувальника з дня взяття їх на облік у робочому органі відділення Фонду.

Розміри страхових внесків для роботодавців відповідно до статті 21 Закону № 2240 встановлено у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, які підлягають обкладенню прибутковим податком.

Відповідно до п. 3 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженою Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.2001 р. № 16 (надалі Інструкція), страхувальники щомісячно нараховують страхові внески в розмірах, встановлених чинним законодавством. При цьому не мають значення джерела фінансування витрат на оплату праці. Розмір страхових внесків відповідно до п. 3 Інструкції для роботодавців складає 1,5 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі.

Перерахування зазначених сум відповідно до ст. 23 Закону здійснюється страхувальниками-роботодавцями шляхом безготівкових розрахунків один раз на місяць -у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період. При цьому, до страхувальників які несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, застосовуються фінансові санкції, які передбаченні ст. 30 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ.

Відповідно до ст. 47 Закону для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.

Статтею 28 цього Закону передбачено право страховика накладати фінансової санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства.

В п. 1 ст. 30 Закону визначено відповідальність страхувальника - роботодавця, що несе її за порушення порядку витрачання страхових коштів накладається штраф у розмірі 50 відсотків належної до сплати суми страхових внесків.

Крім того в п. 2 ст. 30 Закону визначено, що в разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником (у тому числі фізичною особою, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, через ухилення від подання заяви про взяття на облік як платника страхових внесків) або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.

Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Згідно норм вказаного Закону Виконавча дирекція Фонду здійснює контроль за правильним нарахуванням, своєчасною сплатою страхових внесків, а також забезпечує цільове використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням

Право застосовування фінансових санкцій, передбачених цією статтею, мають керівники виконавчої дирекції Фонду та його відділень, їх заступники.

Беручи до уваги те, що сума у розмірі 2 368,73 грн. до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності, відповідач у встановлені законодавством строки не сплачена; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163, КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Іванчо" (03039, м. Київ, пр-т. 40-річчя Жовтня, 13, р/р 26007010127101 в АКБ „Европейський" МФО 380184, код ЄДРПОУ 30780004) на користь Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р 25607512023397 в КРД „Райфайзен Банк Аваль", МФО 322904, ЄДРПОУ 26080410, код платежу 50030100) заборгованість в сумі 2 368,73 грн. (дві тисячі триста шістдесят вісім гривень 73 копійки).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.С. Винокуров

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -25.06.2009.

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.06.2009
Оприлюднено31.08.2012
Номер документу25783463
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3225/09/2670

Ухвала від 26.09.2018

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Шевченко Н.М.

Ухвала від 21.09.2018

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Шевченко Н.М.

Постанова від 12.06.2009

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Винокуров К.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні