cpg1251 номер провадження справи 23/73/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
69001, м. Запоріжжя, вул. С. Тюленіна,21/Шаумяна,4
Інформаційний центр тел. (061) 224-08-88
ПОСТАНОВА
Іменем України
27.08.12 Справа 5009/3025/12
За заявою боржника -Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольська агропромислова компанія»(72312, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Фрунзе, будинок 57/8, ідент. код юридичної особи -31670299)
про визнання банкрутом
Суддя Шевченко Т.М.
за участю представника боржника -Рабушка В.С., довіреність б/н від 28.03.2012 р.
Розглядається заява боржника -Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольська агропромислова компанія»(далі -ТОВ «Мелітопольська агропромислова компанія») про визнання боржника, що ліквідується власником, банкрутом в порядку ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Ухвалою суду від 10.08.2012 р. заяву боржника прийнято до розгляду, порушено провадження у справі про банкрутство, справі присвоєно номер провадження 23/73/12, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, засідання суду призначено на 27.08.2012 р.
Повноважний представник боржника в судовому засіданні надав додаткові документи, підтримав доводи, викладені в заяві про порушення провадження у справі про банкрутство, просить визнати боржника, що ліквідується власником, банкрутом, оскільки боржник неспроможний задовольнити вимоги кредиторів за недостатністю майна. Ліквідатором банкрута просить призначити арбітражного керуючого Книшевську Т.С.
Дослідивши подані документи, вислухавши доводи представника боржника, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі про банкрутство ТОВ «Мелітопольська агропромислова компанія»порушено за заявою боржника, з врахуванням приписів статті 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі -Закон про банкрутство).
Відповідно до вимог статті 51 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Відповідне правило передбачено ч. 3 ст. 110 Цивільного кодексу України, яка містить загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Особлива процедура, що передбачена ст. 51 Закону про банкрутство (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
У зв'язку з цим необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону про банкрутство є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або уповноваженого на це органу.
Такі передумови полягають у наступному.
Відповідно до вимог статті 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи. Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
Частиною 3 статті 110 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Відповідно до вимог частини 3 статті 111 Цивільного кодексу України під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред'явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи.
Частиною 4 ст. 111 Цивільного кодексу України передбачено, що ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. У випадках, установлених законом, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється.
Аналогічні положення щодо загального порядку ліквідації юридичної особи містяться в статті 60 Господарського кодексу України.
Відповідно до ч. 8 ст. 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.
Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Як вбачається з матеріалів справи, боржник (ТОВ «Мелітопольська агропромислова компанія») зареєстрований 22.10.2001 р. як суб'єкт підприємницької діяльності -юридична особа, за ідентифікаційним кодом юридичної особи - 31670299 (Свідоцтво про державну реєстрацію № 402680 від 09.09.2010 р., Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 03.07.2012 р.).
Відповідно до п.п. 1.3, 5.4 Статуту ТОВ «Мелітопольська агропромислова компанія» учасниками товариства є Бескупський О.Д. (75 % статутного капіталу) та Шайтуро В.В. (25 % статутного капіталу).
28.03.2012 р. загальними зборами учасників ТОВ «Мелітопольська агропромислова компанія»прийнято рішення № 20 про ліквідацію юридичної особи у зв'язку із завершенням господарської діяльності, призначено ліквідаційну комісію у складі трьох осіб -Бескупського О.Д., Кожокара Л.М., Хаялієвої Г.О., головою ліквідаційної комісії обрано -Бескупського О.Д.
В Єдиному державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців (згідно витягу від 03.07.2012 р.) внесено запис, що юридична особа перебуває у стані припинення.
13.04.2012 р. в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації «Бюлетень державної реєстрації»№ 210 (10) 2012 рік опубліковано повідомлення (№ 3483) про припинення ТОВ «Мелітопольська агропромислова компанія».
Аналогічне повідомлення із зазначенням строків пред'явлення вимог кредиторів було опубліковано в газеті «Новий день»11.04.2012 р. № 72-76 (18091-18095).
Крім того, боржник про припинення (ліквідацію) підприємства повідомив явних (відомих) кредиторів персонально у письмовій формі (а.с.39-55). Такі ж повідомлення направлені Мелітопольській ОДПІ, УПФУ у м. Мелітополь та Мелітопольському районі, Мелітопольському центру зайнятості, Виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Мелітополь Запорізької області, у Запорізьке обласне відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Після публікації повідомлення з вимогами до боржника звернулись наступні кредитори: Мелітопольська ОДПІ в Запорізькій області з вимогами в розмірі 72 436,75 грн.; ТОВ «Зіглера машинбуве»-5200,00 євро (що еквівалентно 50 856,00 грн. за курсом НБУ станом на 06.08.2012 р.); ФОП Пінчук І.Ю. -27 475,00 грн.; підприємець Проворов І.В. -504 000,00 руб. (що еквівалентно 205 714,28 грн. за курсом НБУ станом на 06.08.2012 р.).
Зазначених кредиторів боржник повідомив про розгляд та визнання заявлених ними вимог (а.с. 62, 64, 66, 68).
Боржник до заяви додав довідки органів реєстрації речових прав на майно (а.с. 29, 31-33), які свідчать про відсутність у боржника рухомого та нерухомого майна.
Згідно із довідкою ПАТ «Банк Форум»від 30.07.2012 р. залишок на поточному рахунку боржника складає 1 684,98 грн.
Залишок коштів на рахунках в ПАТ «Укрсоцбанк»та ПАТ КБ «Приватбанк»складає 00,00 грн. (довідки від 30.07.2012 р. № 810, від 31.07.2012 р.).
Згідно з інформацією державних органів, які реєструють обтяження (заборону відчуження) рухомого та нерухомого майна, не було виявлено заставних кредиторів боржника та можливих активів боржника по реєстрах обтяжень (а.с.27, 28).
За результатами виявлення кредиторської і дебіторської заборгованості, а також проведеної боржником інвентаризації складено проміжний ліквідаційний баланс ТОВ «Мелітопольська агропромислова компанія», який затверджений учасниками товариства (протокол загальних зборів № 21 від 06.08.2012 р.), згідно з яким кредиторська заборгованість підприємства-боржника перевищує активи підприємства, а саме: актив підприємства становить 32,7 тис. грн., пасив -356,4 тис. грн.
Дані проміжного ліквідаційного балансу свідчать про недостатність у боржника майна (активів) для погашення кредиторської заборгованості.
06.08.2012 р. загальними зборами учасників ТОВ «Мелітопольська агропромислова компанія»прийнято рішення (протокол № 21 від 06.08.2012 р.) про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 51 Закону про банкрутство у зв'язку з недостатністю майна для погашення кредиторської заборгованості.
Отже, з поданих боржником документів вбачається, що у боржника -юридичної особи, щодо якої прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо майна для задоволення вимог кредиторів.
Дослідження зазначених вище обставин дає підстави для висновку про наявність визначених законом підстав для порушення та здійснення провадження у справі про банкрутство відносно боржника, який ліквідується, за правилами статті 51 Закону про банкрутство.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону про банкрутство за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора, здійснює офіційне оприлюднення ухвали про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності в нього ліцензії.
Суду запропоновано кандидатуру арбітражного керуючого Книшевської Тетяни Сергіївни на виконання обов'язків ліквідатора банкрута. Оскільки інших кандидатур щодо призначення ліквідатором банкрута по даній справі до суду не надходило, суд вирішив призначити ліквідатором банкрута ТОВ «Мелітопольська агропромислова компанія»-арбітражного керуючого Книшевську Т.С. Вказана кандидатура відповідає вимогам ст. 3 1 Закону про банкрутство, відповідна згода арбітражного керуючого міститься в матеріалах справи.
Частиною 3 ст. 23 Закону про банкрутство передбачено, що опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3 1 , 5, 22-24, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»ст.ст. 4 1 , 4 5 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Запорізької області
ПОСТАНОВИВ:
Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю «Мелітопольська агропромислова компанія»(72312, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Фрунзе, будинок 57/8, ідент. код юридичної особи -31670299) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Книшевську Тетяну Сергіївну (ліцензія Державного Департаменту з питань банкрутства серії АВ № 499061 від 18.12.2009 р., ідентифікаційний номер 3176211148, місце проживання: 72301, Запорізька області, м. Мелітополь, вул. Лермонтова, буд. 58, кв. 4).
Зобов'язати ліквідатора, відповідно до приписів ч. 3 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника (його поштову адресу, банківські реквізити, ідентифікаційний код юридичної особи), визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Докази опублікування оголошення (примірник газети) подати до суду до 15.09.2012 р .
Зобов'язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру згідно із Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та за результатами проведеної роботи подати до господарського суду звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс для затвердження.
Завірені примірники постанови надіслати: банкруту, ліквідатору, Мелітопольській ОДПІ Запорізької області, державному реєстратору виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області, ВДВС Мелітопольського МУЮ Запорізької області, Головному управлінню статистики у Запорізькій області; Головному управлінню юстиції в Запорізькій області.
Суддя Шевченко Т.М.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2012 |
Оприлюднено | 03.09.2012 |
Номер документу | 25798763 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Шевченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні