Справа № 0907/2-7163/2011 року
Провадження № 2/0907/2259/2012 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2012 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
в складі головуючого - судді: Барашкова В.В.
за участю секретаря: Мельник Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську цивільну справу за позовом ТОВ "Авіценна Фарм" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В :
Товариства з обмеженою відповідальністю «Авіценна Фарм» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_1 про відшкодування майнової та моральної шкоди в розмірі 80 776,40 грн та 30 000,00грн відповідно, посилаючись на те, що з вини відповідачів, під керуванням ОСОБА_1, який порушив п.2.5, 2.10, 12.1 правил дорожнього руху, сталалася ДТП, в результаті якої пошкоджено приміщення аптеки, по вул..Г.Мазепи,27в, в м.Івано-Франківську, яке належить позивачу.
В подальшому позивач уточнили позовні вимоги в частині відшкодування матеріального збитку в розмірі 62201,40грн, зазначивши що ОСОБА_2 в добровільному порядку відшкодував матеріальної шкоди в розмірі 6000,00грн.
Представник позивача підтримала позов, з мотивів зазначених в заяві, просила позов задоволити.
Відповідач ОСОБА_2 та його представник в судовому засіданні проти задоволення позову в частині морального збитку заперечили, матеріальний визнали частково в розмірі 6000 гривень, які вже відшкодував в добровільному порядку в розмірі 6000 гривень.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоч про час і місце судового розгляду повідомлявся у встановленому порядку.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 14.06.2011 року у м. Івано-Франківську по вул..Г.Мазепи 27в відповідач ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом марки „Мерседес-Бенц-200» д.н. НОМЕР_1 порушивши п.2.5, 2.10, 12.1 правил дорожнього руху, в,їхав в приміщення аптеки. Транспортний засіб марки „Мерседес-Бенц-200» д.н. НОМЕР_1 на праві власності належить ОСОБА_2.
Вина водія ОСОБА_1 в дорожньо-транспортній пригоді доведена матеріалами адміністративної справи та постановою Рогатинського районного суду від 08.08.2011р. (а. с. 7).
Відповідно до ч.4 ст. 61 ЦПК України вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов'язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.
За змістом ст. 1166 ЦК України, яка встановлює загальні підстави відповідальності за заподіяння шкоди, шкода заподіяна майну фізичної чи юридичної особи, підлягає відшкодуванню особою яка заподіяла шкоду в повному обсязі.
У відповідності до ст.1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
В силу вимог ч.4 ст.1187 ЦК України, якщо неправомірному заволодінню іншою особою транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом сприяла недбалість її власника (володільця), шкода, завдана діяльністю щодо його використання, зберігання або утримання, відшкодовується ними спільно, у частці, яка визначається за рішенням суду з урахуванням обставин, що мають істотне значення.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, з урахуванням відшкодованої майнової шкоди відповідачем ОСОБА_2 в розмірі 6000 гривень та враховуючи ступінь вини кожного з відповідачів, тому шкода, заподіяна позивачу внаслідок ДТП, що мала місце 14.06.2011 року, підлягає відшкодуванню саме з відповідача ОСОБА_1
Вирішуючи питання щодо розміру відшкодування матеріальної шкоди, суд виходить з наступного. Вартість матеріального збитку, завданого власнику нежитлового приміщення в м. Івано-Франківську по вул..Г.Мазепи 27в, згідно наданими доказами становить 62201,40 гривень. Таким чином, стягненню підлягає майнова шкода в розмірі 62201,40 гривень.
Відповідачами не подано суду доказів, які б спростовували доводи позивача.
Відповідно до загальних підстав цивільно-правової відповідальності обов'язковому з'ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв'язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні.
Частина 1 ст. 23 ЦК України закріплює, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Згідно із ч.1 ст. 1167 ЦК України визначено, що моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Враховуючи те, що позивачем не було доведено, що відповідачами заподіяно ТзОВ «Авіценна Фарм» моральну шкоду, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про відшкодування моральної шкоди не підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. З урахуванням наведеного підлягають задоволенню і вимоги позивача про відшкодування йому судових витрат.
На підставі наведеного, відповідно до ст.ст. 1166, 1167, 1187 ЦК України, керуючись ст.ст. 88 ч.1, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ТОВ "Авіценна Фарм" - задоволити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ "Авіцена Фарм" (ін.код 24680755) 62201,40 грн. заподіяної майнової шкоди.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ "Авіцена Фарм" (ін.код 24680755) 4622,00 грн. судових витрат по справі
В задоволенні інших позовних вимог ТОВ "Авіценна Фарм" - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя : Барашков В.В.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2012 |
Оприлюднено | 07.09.2012 |
Номер документу | 25831016 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Барашков В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні