Постанова
від 05.09.2012 по справі 2а/0470/5106/12
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2012 р. Справа № 2а/0470/5106/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Луніної О.С.

при секретарі судового засідання Черпак А.Ю.

сторони у судове засідання не з`явились, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Жовті Води Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «МВК Плюс»про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в:

У травні 2012 року позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ТОВ «Компанія «МВК Плюс», в якому просив стягнути з відповідача на користь УПФУ України в м. Жовті Води Дніпропетровської області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування за листопад 2011 року -лютий 2012 року та заборгованість по сплаті штрафних санкцій за березень 2012 року всього у сумі 10557,76 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що заборгованість відповідача виникла внаслідок несплати ним у встановлені законом строки самостійно нарахованої суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування за листопад 2011 року -лютий 2012 року.

Позивач в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Від представника позивача надійшло клопотання, в якому він просив позов задовольнити та розглянути дану справу без його участі.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином шляхом направлення судової повістки рекомендованим листом з повідомленням. Проте, до суду повернувся конверт з відміткою «за закінченням строку зберігання». Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин, суд вважає за можливе розгляд справи провести без участі сторін за наявних у ній доказів.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши доводи позовної заяви та дослідивши письмові докази, суд вважає за необхідне адміністративний позов задовольнити частково з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ТОВ «Компанія «МВК Плюс» зареєстровано в УПФУ в м. Жовті Води Дніпропетровської області та з 01.01.2011 є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування.

З матеріалів справи вбачається, що заборгованість у відповідача виникла на підставі наступного.

Так, відповідачем було подано до УПФУ в м. Жовті Води Дніпропетровської області звіти про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування за листопад, грудень 2011 року та січень, лютий 2012 року.

Відповідно до поданих звітів, копії яких містяться у матеріалах справи, відповідач самостійно нарахував суму єдиного внеску, що підлягає сплаті за листопад 2011 року у сумі 4441,31 грн., за грудень 2011 року 1853,41 грн., за січень 2012 у сумі 1961,28 грн. та за лютий 2012 року у сумі 1961,28 грн.

Самостійно нараховані суми єдиного внеску відповідач у встановлені законом строки не сплатив у зв'язку з чим у ТОВ «Компанія «МВК Плюс»виникла недоїмка за листопад, грудень 2011 року та січень, лютий 2012 року у сумі 10217,76 грн.

Разом з тим, фахівцями УПФУ в м. Жовті Води Дніпропетровської області було виявлено факт несвоєчасного подання звіту «про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування»за грудень 2011 року та січень 2012 року про що складено акт №19 від 15.03.2012 та №20 від 15.03.2012.

На підставі наведених актів позивачем було прийнято рішення №123 «про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування»від 15.03.2012, яким до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 340 грн.

Рішення №123 від 15.03.2012 було отримано директором ТОВ «Компанія «МВК Плюс»15.03.2012, про що свідчить його підпис на корінці рішення, проте, у встановлений законом строк штрафні санкції відповідачем не сплачено. Ні в адміністративному, ні в судовому порядку таке рішення відповідачем не оскаржувалось.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування»та Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27.09.2010 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 27.10.2010 року за № 994/18289 .

Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 наведеного закону, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Положення п.1 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування»передбачають, що Платниками єдиного внеску є роботодавці, -підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно ч. 2 ст. 6 цього ж закону, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

У відповідності до ч.8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим періодом для відповідача є календарний місяць.

Відповідно до п. 4 ст. 11 цього ж закону, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Положеннями ч. 14 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»передбачено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску. Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення.

Таким чином, з вищенаведеного вбачається, що відповідачем не сплачено у встановлений законом строк самостійно узгоджені зобов'язання зі сплати єдиного внеску за листопад, грудень 2011 року та січень, лютий 2012 року, та зі сплати штрафних санкцій, у зв'язку з чим у нього утворилась недоїмка у розмірі 10557,76 грн., яка підлягає стягненню.

30 липня 2012 року від УПФУ до суду надійшов лист вих.№6716/09-08 від 24.07.2012, в якому позивач повідомив, що відповідач частково погасив заявлену у позовних вимогах заборгованість у сумі 10557,76 грн., та станом на 24.07.2012 її залишок складає 4649,15 грн.

В якості доказів на підтвердження часткової сплати відповідачем заборгованості, УПФУ надало суду копії платіжних доручень на суму 170 грн., 5098,61 грн. та 300 грн.

Отже, сума заборгованості по єдиному внеску яка підлягає стягненню з відповідача становить 4649,15 грн., проте як у позовних вимогах позивач просить суд стягнути 10557,76 грн.

Заяв про зменшення позовних вимог від УПФУ до суду не надходило.

Таким чином, позовні вимоги УПФУ підлягають частковому задоволенню в частині стягнення заборгованості по єдиному внеску у сумі 4649,15 грн.

Приписами ч. 12 ст. 9 цього ж закону передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Норми п.7 ч. 1 ст. 13 закону передбачають, що Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.

Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно з ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем доведено наявність у відповідача заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування у сумі 4649,15 грн., а тому позовні вимоги УПФУ в м. Жовті Води Дніпропетровської області в цій частині підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Жовті Води Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «МВК Плюс» про стягнення заборгованості - задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «МВК Плюс» (ЄДРПОУ 36003928) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Жовті Води Дніпропетровської області (ЄДРПОУ 24604139) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування за листопад, грудень 2011 року та січень, лютий 2012 року, та зі сплати штрафних санкцій по рішенню №123 від 15.03.2012 у сумі 4649,15 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя О.С. Луніна

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.09.2012
Оприлюднено06.09.2012
Номер документу25854843
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0470/5106/12

Ухвала від 08.05.2012

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Луніна Олена Станіславівна

Постанова від 05.09.2012

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Луніна Олена Станіславівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні