ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 серпня 2012 р. (11:15) Справа №2а-7949/12/0170/28
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Калініченко Г.Б., при секретарі судового засідання Колосовій Ю.В., без участі представників сторін, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дом "Фаворит"
про стягнення заборгованості у сумі 14 250,83 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дом"Фаворит" про стягнення 14250,83 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду від 19.07.12 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Позивач у судове засідання, яке відбулось 27.08.2012 року явку свого представника не забезпечив, 23.08.2012 року надіслав клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав викладених у позові, просив останні задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, місце і час розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.
Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши докази по справі у їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі виходячи з наступного.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 4.1.1 статті 4 Податкового кодексу України встановлено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цім Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація, згідно зі ст. 49 цього Кодексу подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Враховуючи викладене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості, справу належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Відповідач зареєстрований як юридична особа та знаходиться на обліку в ДПІ в м.Сімферополі АР Крим ДПС як платник податків, зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.п.41.1.1 п.41.1. ст. 41 ПК України органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби є контролюючими органами в розумінні Кодексу.
Таким чином, позивач є контролюючим органом по відношенню до платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дом"Фаворит".
21.09.2009 року співробітниками Кримської митниці проведена перевірка дотримання законодавства України з питань митної справи за період з 01.04.2008 року по 31.03.2009 року ТОВ «Торговий дом «Фаворит».
В ході перевірки встановлені порушення ст.ст.81, 267 Митного кодексу України №292-ІУ від 11.07.2002р., п.8, Постанови КМУ від 20.12.2006р. №1766 «Про затвердження Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження - встановлено несплату ввізного мита 751,43 грн. та ПДВ у сумі 115600,88 грн.; ст.44, ч. 1 ст.85 Митного кодексу України №292-IV від 11.07.2002 року - підприємство не сплатило штраф у сумі 1190,00грн. за неподання ВМД (7) у строки визначені Митним Кодексом України.
За результатами перевірки був складений акт перевірки №0017/9/600000000/0031859504 від 21.09.2009 року, на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення №24 від 10.11.2009 року на суму 173 401,32 грн., з якої відповідачем було частково сплачено на суму 160 340,49 грн., у зв'язку з чим заборгованість складає 13 060,83 грн.; №25 від 10.11.2009 року на суму 1190,00 грн. Зазначені повідомлення- рішення отримані відповідачем 12.11.2009 року, про що свідчить відмітки на корінці поштового повідомлення.
Так, згідно із п.4.3 ст.4 Закону України "Про податок на додану вартість"за №168/97-ВР від 03.04.1997 року в редакції на час виникнення спірних правовідносин, для товарів, які імпортуються на митну територію України платниками податку, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких товарів, але не менша митної вартості, зазначеної у ввізній митній декларації з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України, сплати брокерських, агентських, комісійних та інших видів винагород, пов'язаних з імпортом таких товарів, плати за використання об'єктів інтелектуальної власності, що належать до таких товарів, акцизних зборів, ввізного мита, а також інших податків, зборів (обов'язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, що включаються у ціну товарів (робіт, послуг) згідно з законами України з питань оподаткування. Визначена вартість перераховується в українські гривні за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на кінець операційного дня, що передує дню, в якому товар (товарна партія) вперше підпадає під режим митного контролю відповідно до митного законодавства. Для послуг, які поставляються нерезидентами з місцем їх надання на митній території України, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких робіт (послуг) з урахуванням акцизного збору, а також інших податків, зборів (обов'язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, що включаються у ціну поставки робіт (послуг) згідно із законами України з питань оподаткування. Визначена вартість перераховується в українські гривні за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на кінець операційного дня, що передує дню, в якому було складено акт, який засвідчує факт отримання послуг.
Відповідно до п.14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податку набуває статусу податкового боргу з моменту його узгодження та несплати у порядку, визначеному Податковим кодексом України.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право в тому числі стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Відповідно до п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Податкова вимога надсилається платнику податків органом державної податкової служби в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, що встановлено ч. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, тобто з урахуванням змісту поняття "податковий борг", встановленому п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається органом державної податкової служби платнику податків на суму податкового боргу.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання та повинна містити вказану в п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України інформацію, зокрема, розмір податкового боргу.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення -рішення згідно з п. 59.4. ст. 59 Податкового кодексу України.
Позивачем направлена відповідачу податкова вимога №5535 від 15.09.2011року, яка була отримана останнім 1010.2011 року, про що свідчить поштове повідомлення.
Таким чином, враховуючи надіслання позивачем податкової вимоги № 5535 від 15.09.2011 року та дотримання строків, передбачених п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України, станом на день розгляду позивач має право звернутися до суду з позовом про стягнення податкового боргу в сумі 14250,83 грн., у зв'язку з чим позовні вимоги належать задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дом"Фаворит" (95015, м. Сімферополь, вул. Субхі, 1Б 8, (і.к. 31859504) на користь державного бюджету за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків заборгованість з:
- Податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів - код платежу 14010300 (р/р 37341160000226 в ГУ ДКУ у м. Києві, ЕДРПОУ 35814509, МФО 820019), - у сумі 13 060,83 грн.,
- Штрафу за порушення податкового законодавства - код платежу 21081100 (р/р 26034938 в КРД ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», ЕДРПОУ 35814509, МФО 324021), - у сумі 1 190,00 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Калініченко Г.Б.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2012 |
Оприлюднено | 07.09.2012 |
Номер документу | 25871154 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Дудкіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Калініченко Г.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні