ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2012 р. Справа № 2а/0470/6448/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі -судді Рябчук О.С. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інновація-СТ»про стягнення заборгованості в розмірі 1586, 64 грн.,-
ВСТАНОВИВ :
08 червня 2012 року Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інновація-СТ» про стягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 1586, 64 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що у зв'язку з не сплатою штрафних санкцій за порушення виявлені під час перевірки, у підприємства виникла заборгованість в розмірі 1586, 64 грн.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідач про розгляд справи був повідомлений належним чином, що підтверджується конвертом з відміткою про відсутність юридичної особи за адресою від 15.08.2012 року. Відповідач протягом десяти днів не надав до суду заперечень проти адміністративного позову та позов не визнав.
Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Інновація-СТ» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області як платник внесків на загальнообов'язкове державне та пенсійне соціальне страхування.
З 05.01.2012 року по 12.01.2012 року позивачем була проведена планова перевірка щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, достовірності відомостей поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за період з 05.09.2007 року по 01.01.2012 року. (а.с. 16).
За результатами перевірки складено Акт № 4 від 12.01.2012 року, в якому зафіксовано порушення, допущенні Товариством з обмеженою відповідальністю «Інновація-СТ», а саме: встановлено порушення п. 4, 6 ч. 2 ст. 17 Закону України Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - несвоєчасне обчислення страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з квітня 2008 року по серпень 2008 року на загальну суму 1865, 60 грн., подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку по застрахованим особам ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с. 24, 25). Акт № 4 від 12.01.2012 року підписаний засновником Товариства з обмеженою відповідальністю «Інновація-СТ» без заперечень, що підтверджується відмітками на копії Акту.
На підставі Акту № 4 від 12.01.2012 року, відносно відповідача Управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області було прийнято рішення № 109 від 07.03.2012 року про застосування фінансових санкцій за надання недостовірних відомостей, які використовуються в системі персоніфікованого обліку у розмірі 339, 68 грн., та рішення № 110 від 07.03.2012 року про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником не обчислених та не сплачених страхових внесків у розмірі 1246, 96 грн. Рішення № 109 та № 110 від 07.03.2012 року були отримані засновником Товариства з обмеженою відповідальністю «Інновація-СТ», що підтверджується відмітками на копіях рішень. (а.с. 26, 28).
Вказані рішення не були оскаржені в адміністративному чи судовому порядку.
Відповідно до рахунку заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю «Інновація-СТ» перед Управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області, загальна сума боргу по сплаті фінансових санкцій складає 1586 ,64 грн. (а.с. 29).
Відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року та Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663, на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплаті в установлені строки та в повному обсязі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно до ст. 3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суб'єктами системи пенсійного забезпечення є: застраховані особи, а в окремих випадках, визначених цим Законом, - члени їхніх сімей та інші особи; страхувальники; Пенсійний фонд; уповноважений банк; підприємства, установи, організації, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16 січня 2004 року за №64/866.
Згідно п.п. 4, 6 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно до п. 5.9. ст. 5 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 р. та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16 січня 2004 року за №64/866 обчислення страхових внесків органами Пенсійного фонду здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.
Відповідно до ч. 12 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно із ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків.
Згідно із п. 2 ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Відповідно до ч. 10 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Відповідно до ч. 13 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня ї винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій. Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Згідно ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Відповідно до абз. 5 ч. 7 розділу 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 09.07.2010 року № 2464-VI стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, щ діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких закінчився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Інновація-СТ» заборгованості зі сплати штрафних санкцій є обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інновація-СТ» про стягнення заборгованості в розмірі 1586, 64 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Інновація-СТ» (код ЄДРПОУ 35381225, р/р 2600305022056 в КБ «ПриватБанк» в м. Дніпропетровську, МФО 305299) на користь Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області (р/р 25604303013186 в ВАТ «Державний ощадний банк», ОКПО код 21928522, МФО 305482) заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 1586, 64 грн. (тисяча п'ятсот вісімдесят шість гривень 64 копійки).
Копію постанови направити сторонам по справі.
Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.С. Рябчук
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2012 |
Оприлюднено | 07.09.2012 |
Номер документу | 25871228 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні