Рішення
від 05.09.2012 по справі 15/32/2012/5003
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua


І м е н е м У к р а ї н и

РІШЕННЯ

05 вересня 2012 р. Справа 15/32/2012/5003

за позовом : Товариства з обмеженою відповідальністю "Алсарт-Україна", м. Київ

до : Вінницької міської громадської організації "Клуб Покер Ринг", м. Вінниця

про стягнення 6 000 грн. заборгованості за ліцензійним договором №1ЛД від 01.09.2011р.

Суддя Лабунська Т.І.

Cекретар судового засідання Поцалюк Н.В.

Представники сторін не з'явились

В С Т А Н О В И В :

02 липня 2012 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 15/32/2012/5003 за позовом ТОВ "Алсарт-Україна", м. Київ до Вінницької міської громадської організації "Клуб Покер Ринг", м. Вінниця про стягнення 6000,00 грн. заборгованості за ліцензійним договором № 1ЛД від 01 вересня 2011 року.

Ухвалою про порушення провадження у справі судове засідання призначено на 12 липня 2012 року.

Ухвалою від 12 липня 2012 року суд відклав розгляд справи на 05 вересня 2012 року, визнав обов'язковою участь в судовому засіданні представників позивача, відповідача та зобов'язав відповідача надати суду відзив на позовну заяву.

В судове засідання 05 вересня 2012 року представники сторін не з'явились.

23 липня 2012 року від позивача до суду надійшло клопотання про вирішення справи без представника позивача за наявними матеріалами та з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог. До клопотання додано заяву про уточнення позовних вимог.

Відповідачем не надано суду відзиву на позовну заяву, як і інших заяв чи клопотань. Копії ухвал про порушення провадження у справі та про відкладення розгляду справи, що направлялись на адресу відповідача, повернулись до канцелярії суду з відміткою органу поштового зв'язку "неповна адреса".

Суд зазначає, що згідно з ч. 1 ст. 64 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Так, копії ухвал про порушення провадження у справі та про відкладення розгляду справи направлені на адресу відповідача, повідомлену в позовній заяві (21029, м. Вінниця, вул. Квятека, буд. 1/в), яка співпадає з адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо Вінницької міської громадської організації "Клуб Покер Ринг" (Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 18 червня 2012 року).

В п. 3.9.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" вказано, що особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог ч. 1 ст. 64 та ст. 87 ГПК. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Також суд зазначає, що відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10 грудня 2002 року № 75 (з подальшими змінами), перший, належним чином підписаний, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті цього примірника проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена.

Як наголошується в п. 19 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 13 серпня 2008 року № 01-8/482 "Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2008 року" дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої Інструкції, є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.

На перших примірниках ухвал про порушення провадження у справі та про відкладення розгляду справи, які наявні в справі, є штампи суду з відмітками про відправку документів. Дана відмітка оформлена відповідно до вимог Інструкції з діловодства в господарських судах України наведених вище.

Таким чином суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про дату, час і місце розгляду судової справи і забезпечення явки останнього в судове засідання для реалізації ним права на судовий захист своїх прав та інтересів.

Беручи до уваги приписи ч. 1 ст. 69 ГПК України щодо строків вирішення спору, враховуючи подане позивачем клопотання та той факт, що неявка відповідача не перешкоджає розгляду спору по суті, суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними у ній матеріалами відповідно до приписів ст. 75 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

01 вересня 2011 року між Вінницькою міською громадською організацією "Клуб Покер Ринг", м. Вінниця з одного боку та ТОВ "Алсарт-Україна", м. Київ з іншого укладено ліцензійний договір № 1ЛД, відповідно до якого ТОВ "Алсарт-Україна" (ліцензіар), який володіє правом власності на зареєстровану торговельну марку (знак для послуг) "Poker Ring" (знак), що засвідчена Свідоцтвом України на знак для товарів та послуг № 118256 за плату надає Вінницькій міській громадській організації "Клуб Покер Ринг" (ліцензіату) дозвіл на використання знака (ліцензію) при виробництві та (або) розповсюдженні товарів, визначених вказаним договором.

Вартість плати за використання знака становить 1000,00 грн. без ПДВ в місяць. Ліцензіат зобов'язаний сплачувати ліцензіарові плату за використання знака у вигляді щомісячних платежів в строк до 15 числа кожного наступного місяця за попередній місяць користування знаком.

У випадку порушення договору сторона несе відповідальність, визначену договором та (або) чинним законодавством України. При цьому порушенням договору є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом цього договору.

Відповідно до умов договору останній вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками сторін. З даного моменту строк договору починає свій перебіг та закінчується 01 вересня 2012 року. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час його дії.

Якщо інше прямо не передбачено договором або чинним законодавством України, розірвання договору так і внесення змін до нього може бути здійснено тільки за домовленістю сторін, яка оформляється додатковою угодою.

Як зазначено позивачем в порушення вимог чинного законодавства України та умов укладеного договору відповідач з грудня 2011 року не виконує свій обов'язок щодо перерахування плати за використання знаку.

21 травня 2012 року позивач звернувся до відповідача з листом, яким просив останнього підписати та скріпити печаткою акт звіряння розрахунків за період з 01 вересня 2011 року по 21 травня 2012 року, вказаний акт було додано до листа. На зазначений лист, за твердженням позивача, відповіді не надійшло, заборговваність погашена не була.

В зв'язку з тим, що відповідач не розрахувався з боргом, позивач звернувся з даним позовом до суду.

На підтвердження викладених в позовній заяві обставин позивачем, зокрема, надано до суду копію ліцензійного договору № 1ЛД від 01 вересня 2011 року, Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 18 червня 2012 року щодо Вінницької міської громадської організації "Клуб Покер Ринг", виписку по особовому рахунку за 28 грудня 2011 року, з якої вбачається про здійснення відповідачем часткових проплат за користування торговельною маркою "Poker Ring" та яка в свою чергу слугує підтверджуючим доказом виконання сторонами умов укладеного ліцензійного договору.

В поданій до суду 23 липня 2012 року заяві про уточнення позовних вимог позивач вказує, що станом на 17 липня 2012 року заборгованість відповідача складає 7000,00 грн. та просить перерахувати вказану суму на свій розрахунковий рахунок. Дана заява розцінена судом як збільшення позовних вимог та прийнята до розгляду на підставі ст. 22 ГПК України.

З врахуванням встановлених обставин суд дійшов наступних висновків.

Ст. 11 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) вказує, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки, й серед підстав виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, передбачає договори та інші правочини.

Як зазначено в ст. 174 Господарського кодексу України (далі ГК України) господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, із господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Таке ж положення містить і ст. 173 ГК України, в якій зазначено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно зі ст. 626 ЦК України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК України). Відповідно до ст. 629 цього Кодексу договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч.1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

В даному випадку між сторонами виникли відносини розпорядження майновими правами інтелектуальної власності, що регулюються главою 75 ЦК України.

Так, ст.ст. 1107, 1109 ЦК України передбачає, що розпорядження майновими правами інтелектуальної власності здійснюється, зокрема, на підставі ліцензійного договору, за яким одна сторона (ліцензіар) надає другій стороні (ліцензіату) дозвіл на використання об'єкта права інтелектуальної власності (ліцензію) на умовах, визначених за взаємною згодою сторін з урахуванням вимог цього Кодексу та іншого закону. У ліцензійному договорі визначаються вид ліцензії, сфера використання об'єкта права інтелектуальної власності (конкретні права, що надаються за договором, способи використання зазначеного об'єкта, територія та строк, на які надаються права, тощо), розмір, порядок і строки виплати плати за використання об'єкта права інтелектуальної власності, а також інші умови, які сторони вважають за доцільне включити у договір.

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України, ч. 7 ст. 193 ГК України).

Відповідно до ст.ст. 32, 36 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору. Письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Відповідно до ст.ст. 33, 34, 43 ГПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

За змістом статті 33 ГПК України, обов'язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги і заперечення.

Беручи до уваги доведеність боргу наявними у справі доказами, суд вважає вимогу позивача про стягнення з відповідача 7000,00 грн. боргу обґрунтованою, з огляду на що задовольняє її в повному обсязі з урахуванням поданої заяви про збільшення позовних вимог.

Судові витрати підлягають віднесенню на відповідача відповідно до приписів ст. 49 ГПК України.

Разом з тим суд зазначає, що сплачений позивачем судовий збір в розмірі 12,67 грн. на підставі п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" слід повернути позивачу з Державного бюджету як такий, що внесений в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Керуючись ст.ст. 4, 4-5, 4-6, 22, 32, 33, 34, 36, 43, 44, 49, 82, 84, 85, 87, 115, 116 ГПК України суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задоволити повністю.

Стягнути з Вінницької міської громадської організації "Клуб Покер Ринг" (21029, м. Вінниця, вул. Квятека, буд. 1/в; ідентифікаційний код 37358177) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Алсарт-Україна" (юридична адреса: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 48/50; фактична адреса: 01133, м. Київ, бул. Лесі Українки, 34, к. 602; ідентифікаційний код 36123527; р/р 26001096198001 у філії ВАТ АКБ "Капітал" у м. Києві, код банку 380407) 7000,00 грн. основного боргу та 1628,33 грн. відшкодування витрат зі сплати судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Алсарт-Україна" (юридична адреса: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 48/50; фактична адреса: 01133, м. Київ, бул. Лесі Українки, 34, к. 602; ідентифікаційний код 36123527) з Державного бюджету 12,67 грн. зайво сплаченого судового збору.

Копію рішення направити згідно переліку.

Повне рішення складено 06 вересня 2012 р.

Суддя Лабунська Т.І.

віддрук. 3 прим.:

1 - до справи

2 - ТОВ "Алсарт-Україна" - 01133, м. Київ, бул. Лесі Українки, 34, к. 602

3 - Вінницька міська громадська організація "Клуб Покер Ринг" - 21029, м. Вінниця, вул. Квятека, буд. 1/в

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення05.09.2012
Оприлюднено10.09.2012
Номер документу25898356
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/32/2012/5003

Судовий наказ від 18.09.2012

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Рішення від 05.09.2012

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 12.07.2012

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 02.07.2012

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні