Ухвала
від 31.08.2012 по справі б24/059-12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26

У Х В А Л А

підготовчого засідання

"31" серпня 2012 р. Справа № Б24/059-12

За заявою Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Злагода»

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Сяйво»

про банкрутство

Суддя Лутак Т.В.

За участю представників:

від заявника -Потапов Є.П.

від боржника -Мостовик Ю.О.

Обставини справи:

До господарського суду Київської області звернулось Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Злагода» (далі -заявник) з заявою про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сяйво»(далі - боржник) в порядку статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у зв'язку з неспроможністю підприємства сплатити заборгованість у розмірі 652 396, 87 грн.

Ухвалою господарського суду Київської області від 07 липня 2012 року порушено провадження у справі №Б24/059-12 та призначено розгляд справи на 20 липня 2012 року о 10:30 год.

Ухвалою господарського суду Київської області від 20 липня 2012 року розгляд справи відкладено на 17 серпня 2012 року о 12:00 год.

В судове засідання 17 серпня 2012 року з'явився представник боржника.

В судовому засіданні 17 серпня 2012 року оголошено перерву на 31 серпня 2012 року об 11:00 год.

В судовому засіданні 31 серпня 2012 року розглядається заява представника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Злагода»б/н б/д (вх. № суду 12893 від 15 серпня 2012 року) про перехід зі спрощеної процедури банкрутства до загальної процедури банкрутства у справі Б24/059-12.

Представник заявника підтримав заяву про перехід до загальної процедури банкрутства у справі Б24/059-12.

Представник боржника підтримав заяву про перехід до загальної процедури банкрутства у справі Б24/059-12.

Відповідно до частини 4 статті 22 Господарського процесуального кодексу України Позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до матеріалів справи та враховуючи вищевикладене, суд задовольняє заяву представника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Злагода»б/н б/д (вх. № суду 12893 від 15 серпня 2012 року) про перехід зі спрощеної процедури банкрутства до загальної процедури банкрутства у справі Б24/059-12.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників заявника та боржника, суд встановив:

Рішенням господарського суду Київської області від 25 серпня 2010 року у справі №4/146-11 стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сяйво»на користь Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Злагода»563531 (п'ятсот шістдесят три тисячі п'ятсот тридцять одну) грн. 00 коп. боргу, 7325 (сім тисяч триста двадцять п'ять) грн.. 90 коп. інфляційних втрат, 6947 (шість тисяч дев'ятсот сорок сім) грн..64 коп. 3% річних та 57974 (п'ятдесят сім тисяч дев'ятсот сімдесят чотири) грн.. 22 коп. пені, 10000 (десять тисяч) грн. 00 коп. штрафу, 6 458 (шість тисяч чотириста п'ятдесят вісім) грн.. 11 коп. державного мита, 160 (сто шістдесят) грн.. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

На виконання зазначеного рішення господарським судом Київської області 07 вересня 2010 року видано відповідний наказ.

Згідно постанов відділу державної виконавчої служби Вишгородського районного управління юстиції від 12 травня 2011 року та 29 грудня 2011 року наказ повернуто без виконання стягувачу у зв'язку з тим, що у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, кошти на рахунках боржника відсутні та боржник відсутній за вказаною адресою.

Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

За приписами абзацу 8 статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Кредитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), як це передбачено абзац 6 статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

При цьому, грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України. До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф) , визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської

винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі (абзац 7 статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").

Як вбачається із матеріалів справи заборгованість боржника перед ініціюючим кредитором в розмірі 652 396, 87 грн. включає заборгованість зі сплати пені в загальній сумі 57 974,22 грн.

За таких обставин суд вважає, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Сяйво»неспроможне виконати свої грошові зобов'язання в розмірі 594 422,65 грн. перед заявником Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Злагода»протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати, кредиторські вимоги до боржника є безспірними та складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, тому доводи заявника про ініціювання провадження у справі про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю «Сяйво»є обґрунтованими, узгоджуються з нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та підлягають задоволенню.

Що стосується вимог заявника стосовно суми пені у загальній сумі 57 974,22 грн., то заявник вправі пред'явити такі вимоги до боржника у порядку, передбаченому частиною 1 статті 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Такий висновок підтверджено пунктом 4.3. Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 № 04-5/1193 «Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в якому зазначено, що у вирішенні питання про визначення розміру вимог за грошовими зобов'язаннями господарські суди мають враховувати, що частина 7 статті 1 Закону визначає грошове зобов'язання як зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України; неустойка (штраф, пеня), зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі, не враховуються господарськими судами у складі грошових зобов'язань при вирішенні питання про наявність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; кредитори з вимогами щодо сплати неустойки (штрафів, пені) за грошовими зобов'язаннями, виходячи зі змісту частини 1 статті 14 Закону, також вправі пред'явити свої вимоги до боржника у передбаченому Законом порядку; згідно частини 2 статті 15 Закону зазначені вимоги вносяться до реєстру вимог кредиторів окремо та задовольняються у шосту чергу.

Згідно вимог частини 11 статті 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»за результатами розгляду заяви кредитора та відзиву боржника у підготовчому засіданні виноситься ухвала, в якій

визначаються:

- розмір вимог кредиторів, які подали заяву про порушення справи про банкрутство;

- дата складення розпорядником майна реєстру вимог кредиторів, який має бути складений та поданий до господарського суду на затвердження не пізніше двох місяців та десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду;

- дата попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду;

- дата скликання перших загальних зборів кредиторів, які мають відбутися не пізніше трьох місяців і десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду;

- дата засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство, яке має відбутися не пізніше шести місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

З метою виявлення всіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника суддя у підготовчому засіданні виносить ухвалу, якою зобов'язує заявника подати до офіційних друкованих органів у десятиденний строк за його рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство, як це передбачено частиною 5 статті 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Відповідно до частини 1 статті 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»з метою забезпечення майнових інтересів кредиторів в ухвалі господарського суду про порушення провадження у справі про банкрутство або в ухвалі, прийнятій на підготовчому засіданні, вказується про введення процедури розпорядження майном боржника і призначається розпорядник майна у порядку, встановленому цим Законом.

Розпорядник майна призначається господарським судом із числа осіб, зареєстрованих державним органом з питань банкрутства як арбітражні керуючі, відомості про яких надаються в установленому порядку Вищому господарському суду України; кредитори мають право запропонувати кандидатуру розпорядника майна, яка відповідає вимогам, передбаченим Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»; якщо інше не передбачено цим Законом, розпорядником майна може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну чи економічну освіту або володіє спеціальними знаннями, не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»і яка має ліцензію арбітражного керуючого, що видається в установленому законодавством порядку, як це передбачено частинами 2, 3 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Судом при призначенні розпорядника майна враховано клопотання ініціюючого кредитора стосовно кандидатури розпорядника майна, а також відсутність інших пропозицій та заяв самих кандидатів на призначення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Сяйво».

Запропонована ініціюючим кредитором особа -арбітражний керуючий Овсієнко Руслан Миколайович (ліцензія серії АВ № 498947 від 30 жовтня 2009 року) повністю відповідає вимогам статті 3-1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», про що зазначено в поданій ним заяві.

Представник боржника в судовому засіданні 31 серпня 2012 року не заперечував проти заяви представника заявника про призначення розпорядником майна боржника - арбітражного керуючого Овсієнка Руслана Миколайовича.

Беручи до уваги вищезазначене та керуючись ст.ст. 3-1, 6, 11, 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 22, 86 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

1. Визнати Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Злагода»конкурсним кредитором з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сяйво»в розмірі 594 422,65 грн. (вимоги четвертої черги).

2. Зобов'язати Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Злагода»подати до офіційних друкованих органів у десятиденний строк за свій рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Сяйво»(07333, Київська обл., Вишгородський район, с. Глібівка, урочище Зелений бір, 8, ідентифікаційний код 30607802) .

Газетне оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу суду, номер справи, відомості про розпорядника майна.

Примірник газети з оголошенням подати господарському суду Київської області.

3. Ввести процедуру розпорядження майном боржника та призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Овсієнка Руслана Миколайовича (ліцензія серії АВ № 498947 від 30 жовтня 2009 року, адреса: Київська обл., м. Вишгород, вул. Кургузова, 11-А, кв. 156).

4. Розпоряднику майна боржника в строк до 29 жовтня 2012 року подати суду складений реєстр вимог кредиторів відповідно до норм статей 13, 14, 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів.

5. Попереднє засідання господарського суду призначити на « 02»листопада 2012 року о 10:00 год.

6. Попередньо визначити дату скликання перших загальних зборів кредиторів -« 16»листопада 2012 року.

7. Попередньо визначити дату засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство -« 30»листопада 2012 року.

8. Ухвалу надіслати ініціюючому кредитору, боржнику, розпоряднику майна боржника.

Суддя Лутак Т.В.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення31.08.2012
Оприлюднено11.09.2012
Номер документу25910607
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б24/059-12

Ухвала від 05.06.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

Ухвала від 24.02.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

Постанова від 01.03.2013

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

Ухвала від 22.11.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

Ухвала від 07.12.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

Ухвала від 02.11.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

Ухвала від 18.01.2013

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

Ухвала від 31.08.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

Ухвала від 20.07.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

Ухвала від 07.07.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні