Рішення
від 30.08.2012 по справі 2609/12201/12
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 2-3548/12 (2609/12201/12)

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 серпня 2012 року Солом'янський районний суд м. Києва у складі:

головуючого-судді Кізюн Л.І.

при секретарі: Рівному Є.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Приватного підприємства «ЛОТ»до ОСОБА_1, треті особи: Київська міська рада, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві, про визнання права власності та виселення, -

в с т а н о в и в:

Позивач ПП «ЛОТ»звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати право власності за ним на нежитлову будівлю, загальною площею 236,6 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та зобов'язати відповідача ОСОБА_1 усунути перешкоди ПП «ЛОТ»у користуванні нежитловою будівлею, загальною площею 236,6 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, шляхом виселення.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначив, що підприємство є власником нежитлової будівлі, загальною площею 236,6 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Зазначена будівля була побудована позивачем господарським способом. У 2007 році реконструкція нежитлової будівлі була завершена, що підтверджується Актом технічного огляду від 23.09.2011 року та технічним паспортом КП МБТІ у м. Києві.

В той же час позивачем було укладено договір позики від 15.01.2007 року з ОСОБА_1. Позивач частково виконав свої зобов'язання за Договором перед відповідачем, але у зв'язку з економічною кризою не зміг виконати свої зобов'язання вчасно. Відповідач самовільно зайняв нежитлову будівлю, загальною площею 236,6 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, мотивуючи це тим, що позивачем було використано надані їм грошові кошти на реконструкцію та оздоблення даної будівлі, а тому вона фактично належить відповідачеві та користується зазначеним приміщенням на момент подання позовної заяви, мотивуючи це тим, що позивачем не зареєстровано право власності на зазначену будівлю та перешкоджає позивачу користуватись ним, чим саме порушує його право на повноцінне володіння та розпорядження належним йому майном.

Зазначені обставини змусили позивача звернутись до суду для захисту своїх прав та інтересів.

Під час розгляду справи в якості третіх осіб було залучено Київську міську раду та Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві.

Представник позивача позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував, просив справу слухати за його відсутності та відсутності відповідача.

Треті особи Київська міська рада та Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві проти позову заперечували, просили справу слухати за відсутності їх представників.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Так, судом встановлено, що ПП «ЛОТ»є власником нежитлової будівлі, загальною площею 236,6 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, яка була побудована позивачем господарським способом і у 2007 році реконструкція нежитлової будівлі була завершена, що підтверджується Актом технічного огляду від 23.09.2011 року та технічним паспортом КП МБТІ у м. Києві.

Згідно ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Цивільний кодекс України розкриває поняття права власності як сукупність трьох правомочностей власника: права володіння, права користування та права розпорядження. У відповідності до статті 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Статтею 331 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).

Відповідно до статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Пунктом 1 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України визначено, що визнання права власності на майно є одним із способів захисту права власності.

Частиною 1 статті 16 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оскаржене або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ст. 181 Цивільного кодексу України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Згідно ч. 2 ст. 386 Цивільного кодексу України, власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги ПП «ЛОТ»підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10, 15, 60, 169, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України на підставі ст.ст. 321, 331, 376 ЦК України, -

в и р і ш и в :

Позов Приватного підприємства «ЛОТ»до ОСОБА_1, треті особи: Київська міська рада, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві, про визнання права власності та виселення - задовольнити.

Визнати за Приватним підприємством «ЛОТ»право власності на нежитлову будівлю, загальною площею 236,6 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Зобов'язати ОСОБА_1 усунути перешкоди Приватному підприємству «ЛОТ»(03680, м. Київ, вул. М.Кривоноса, 27, код ЄДРПОУ 31238640) у користуванні нежитловою будівлею, загальною площею 236,6 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, шляхом виселення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Л.І. Кізюн

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.08.2012
Оприлюднено12.09.2012
Номер документу25928483
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2609/12201/12

Рішення від 30.08.2012

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кізюн Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні