Рішення
від 12.09.2012 по справі 0525/8144/2012
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДОНЕЦЬКА

2/0525/2746/2012

0525/8144/2012

Справа № 2/0525/2746/2012

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и

03 вересня 2012 р. Кіровський районний суд м. Донецька

у складі: головуючої судді Дорошенко В.Г.

при секретарі Власенко Н.М.

з участю представника позивача Чупріної Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом заступника прокурора Донецької області -прокурора м.Донецька в інтересах Центральної міської лікарні № 9 м.Донецька до ОСОБА_3, про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, потерпілої від злочину,-

в с т а н о в и в :

Заступник прокурора Донецької області -прокурор м.Донецька в інтересах Центральної міської лікарні № 9 м.Донецька звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_3 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, потерпілої від злочину.

В позовній заяві вказує, що 24 жовтня 2005р. о 07 год. 20 хв. ОСОБА_3 керуючи автомобілем марки «ВАЗ-2105», реєстраційний номер НОМЕР_1 та рухаючись на ньому по вул. Сомова у напрямку вул. 60-річчя СРСР у Куйбишевському районі м.Донецька, на порушення вимог п.п.10.1, 14.2«в», 14.6«а»Правил дорожнього руху, не переконався у безпеці своїх дій, виїхав на смугу зустрічного руху, по якій рухався автомобіль марки «ВАЗ», реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_4, який, з метою уникнення тяжких наслідків, змінив напрямок руху, виїхав на узбіччя та скоїв зіткнення з деревом. У результаті дорожньо-транспортної пригоди була травмована пасажирка автомобіля марки «ВАЗ», реєстраційний номер НОМЕР_2 -ОСОБА_5, яка отримала тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості.

Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень з 24.10.2005 р. по 01.03.2006 р. ОСОБА_5 перебувала на стаціонарному лікуванні в Центральній міській лікарні № 9 та згідно довідки на її лікування затрачено бюджетних коштів у сумі 3 437,29 грн., на теперішній час зазначені витрати ОСОБА_3 не відшкодовані.

Постановою Куйбишевського районного суду м.Донецька від 26.09.2011 р. провадження у кримінальній справі за обвинуваченням ОСОБА_3 припинено у зв'язку з застосуванням до нього Закону України «Про амністію», цивільний позов прокурора м.Донецька про стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину залишився не розглянутим. На підставі вищевикладеного просить суд стягнути з ОСОБА_3 витрати, понесені на стаціонарне лікування потерпілої від злочину у розмірі 3 437, 29 грн.

У судове засідання представник позивача Центральної міської клінічної лікарні № 9 - Чупріна Н.І., яка діяла на підставі довіреності від 31 серпня 2012р. № 1103, заявлені позовні вимоги цілком підтримала і надала суду пояснення аналогічні вищевикладеним. Просила суд задовольнити позов заступника прокурора Донецької області -прокурора м.Донецька в інтересах Центральної міської лікарні № 9 м.Донецька у повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, про день і час слухання справи був повідомлений у встановленому порядку, про що в матеріалах справи мається відповідне поштове повідомлення. Суд визнає неявку відповідача в судове засідання неповажною та вважає за можливе розглянути справу на підставі доказів, які є в матеріалах справи, постановивши заочне рішення відповідно до вимог ст.224 ЦПК України.

Вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги заступника прокурора Донецької області -прокурора м.Донецька в інтересах Центральної міської лікарні № 9 м.Донецька підлягають задоволенню виходячи з наступних підстав.

Так, у судовому засіданні було встановлено, що 24 жовтня 2005р. о 07 год. 20 хв. ОСОБА_3 керуючи автомобілем марки «ВАЗ-2105», реєстраційний номер НОМЕР_1 та рухаючись на ньому по вул. Сомова у напрямку вул. 60-річчя СРСР у Куйбишевському районі м.Донецька, на порушення вимог п.п.10.1, 14.2 «в»,14.6 «а»Правил дорожнього руху (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306), не переконався у безпеці своїх дій, виїхав на смугу зустрічного руху, по якій рухався автомобіль марки «ВАЗ», реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_4, який з метою уникнення тяжких наслідків, змінив напрямок руху, виїхав на узбіччя та скоїв зіткнення з деревом. У результаті дорожньо-транспортної пригоди була травмована пасажирка автомобіля марки «ВАЗ», реєстраційний номер НОМЕР_2 -ОСОБА_5, яка відповідно до висновків судово-медичної експертизи отримала тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості.

Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень у період з 24.10.2005 р. по 01.03.2006 р. ОСОБА_5 перебувала на стаціонарному лікуванні в Центральній міській лікарні № 9 . Згідно довідки зазначеного комунального лікувально-профілактичного закладу № 431 від 24.03.2006 р. (а.с.3) на лікування потерпілої затрачено бюджетних коштів всього у сумі 3 437,29 грн.

Постановою Куйбишевського районного суду м.Донецька від 26.09.2011 р. звільнено ОСОБА_3, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ст.286 ч.2 КК України від кримінальної відповідальності на підставі ст.6 ЗУ «Про амністію»від 08.07.2011 р., провадження по кримінальній справі припинено (а.с.4).

Понесені Центральною міською лікарнею № 9 витрати на лікування потерпілої від злочину у добровільному порядку не відшкодовані.

Відповідно до ч. 1 ст. 1206 ЦК України особа, яка вчинила злочин, зобов'язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.

У зазначеній статті немає вказівки на те, що при закритті кримінальної справи внаслідок акта амністії витрати на лікування потерпілого від злочину не відшкодовуються.

Крім того, статтею 14 Закону України «Про амністію в 2011 році»передбачено, що амністія не звільняє від обов'язку відшкодувати заподіяну злочином шкоду.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України від 07.07.1995 року №11 «Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину, та судових витрат» питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16 липня 1993 року; термін і обґрунтованість перебування потерпілого від злочину на стаціонарному лікуванні визначається на підставі даних лікувального закладу, де він перебуває на лікуванні; до справи має бути приєднана довідка-розрахунок бухгалтерії цього закладу із записом про вартість одного ліжко-дня та загальну суму фактичних витрат на лікування потерпілого.

Постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16 липня 1993 року «Про порядок обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання»передбачено, що сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров'я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі та вартості витрат на його лікування в день; кількість ліжко-днів визначається на підставі медичної картки стаціонарного хворого; визначення суми витрат на лікування потерпілого за один ліжко-день провадиться виходячи з фактичної кількості ліжко-днів і загальної суми витрат за місяць (в якому проводилося лікування) на утримання лікувального закладу, за винятком витрат на капітальні вкладення, капітальний ремонт і придбання інвентарю та обладнання.

Таким чином, суд вважає позов обґрунтованим і таким що підлягає задоволенню, оскільки відповідач вчинив злочин, внаслідок якого потерпіла ОСОБА_5 перебувала на лікуванні в Центральній міській лікарні № 9, що підтверджується матеріалами справи та наданими доказами.

Згідно ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру»прокурор має право звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне позовні вимоги заступника прокурора Донецької області -прокурора м.Донецька в інтересах Центральної міської лікарні № 9 м.Донецька задовольнити та стягнути з ОСОБА_3 3 437 грн. 29 коп. витрат, затрачених Центральною міською лікарнею № 9на лікування потерпілої ОСОБА_5 від злочину на користь Центральної міської лікарні № 9 м.Донецька.

Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а тому з відповідача слід стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 214 грн. 60 коп.

На підставі викладеного та керуючись ст. 1206 ЦК України, ст. 14 Закону України «Про амністію в 2011 році», постановою Пленуму Верховного суду України від 07.07.1995 № 11 «Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину та судових витрат», постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16 липня 1993 року «Про порядок обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров»я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання», ст.ст. 3, 4, 10, 11, 60, 88, 212-215, 294 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги заступника прокурора Донецької області -прокурора м.Донецька - задовольнити .

Стягнути з ОСОБА_3 витрати на лікування ОСОБА_5 у розмірі 3 437 (три тисячі чотириста тридцять сім) гривня 29 копійок на користь Центральної міської лікарні № 9 м.Донецька на рахунок № 35417005001837 в ГУДКУ Донецької області, ОКПО 01990045, МФО 834016.

Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави судовий збір у розмірі 214 (двісті чотирнадцять) гривень 60 (шістдесят) копійок.

На рішення суду може подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя:

СудКіровський районний суд м.Донецька
Дата ухвалення рішення12.09.2012
Оприлюднено14.09.2012
Номер документу25948135
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —0525/8144/2012

Рішення від 12.09.2012

Цивільне

Кіровський районний суд м.Донецька

Дорошенко В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні