cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
04.09.12р. Справа № 42/5005/6543/2012
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кампес», м. Одеса
про стягнення 62125,00 грн.
Суддя Колісник І.І.
Представники:
від позивача: Бабенко Д.А., директор
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Кампес»звернулося у серпні 2012 р. із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «РББ ГРУП»у якому просить господарський суд стягнути з відповідача на свою користь 62125,00 грн. заборгованості за поставлений у період із 05.12.2011 р. по 11.06.2012 р. товар (банани свіжі). Позовні вимоги обґрунтовує невиконанням відповідачем у повному обсязі прийнятих на себе зобов'язань з оплати отриманого товару згідно з договором поставки № 20111201/636 від 01.12.2011 р. і порушенням, таким чином, ст. 193 ГК України та ст. 526 ЦК України.
У судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги позову з наведених у ньому підстав і просив задовольнити його в повному обсязі.
Відповідач відзив на позовну заяву та витребувані судом документи не надав. Свого повноважного представника у судове засідання не направив. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до вимог статті 64 Господарського процесуального кодексу України за змістом якої ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою, а у разі ненадання такої інформації -за адресою їх місцезнаходження, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження вручена їм належним чином.
Із наданого суду позивачем Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АА № 638909 вбачається, що станом на 14.08.2012 р. відомості щодо припинення діяльності відповідача відсутні, його місцезнаходження: 52001, Дніпропетровська область, м. Підгородне, вул. Шосейна, 82, яке збігається із зазначеною у позові поштовою адресою, на яку судом і надсилались ухвали з викликами у судове засідання.
За таких обставин, а також беручи до уваги, що відповідно до статті 33 Господарського процесуального України обов'язок доказування і подання доказів покладено на сторони, суд згідно зі статтею 75 Господарського процесуального кодексу України розглядає справу за наявними матеріалами.
У судовому засіданні 04.09.2012 р. оголошено вступну та резолютивну частину рішення згідно зі статтею 85 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, господарський суд, -
встановив:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Кампес»(позивач, постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «РББ ГРУП»(відповідач, покупець) був укладений договір № 20100806/326 від 01.12.2011 р. (далі -Договір) на поставку товару -бананів свіжих.
Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України визначає договір як домовленість двох або більше сторін, що спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно з частиною першою статті 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона -постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні -покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до частини 2 статті 712 Цивільного кодексу України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Статтею 655 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Частиною 1 статті 692 Цивільного кодексу України встановлено, що покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
За змістом пункту 1.1 Договору позивач прийняв на себе зобов'язання в порядку та строки, встановлених Договором, передати у власність відповідача у певній кількості, відповідної якості та по узгодженій ціні товар, а останній - прийняти та оплатити його на умовах, зазначених у цьому Договорі.
Згідно з пунктом 4.1 Договору Покупець сплачує товар за цінами, узгодженими сторонами в калькуляції за одиницю продукції, вказаної у додатках даного Договору, які додаються до цього Договору та являються його невід'ємною частиною.
Відповідно до пункту 4.3 Договору Покупець після прийняття товару та необхідних документів здійснює оплату упродовж п'ятнадцяти календарних днів із моменту отримання товару.
Судом встановлено, що позивачем на виконання зобов'язань за Договором у період із 05.12.2011 р. по 11.06.2012 р. був поставлений товар - банани свіжі на загальну суму 284300,00 грн., що підтверджується видатковими, податковими накладними за цей період, які складені та підписані обома сторонами і знаходяться в матеріалах справи.
Відповідач отримав товар (банани свіжі), але вартість його за Договором та вказаними накладними сплатив частково, у сумі 222175,00 грн., що підтверджується банківськими виписками позивача за період із 12.01.2012 р. по 13.06.2012 р. (а.с. 42 -44), двохсторонніми актами звірки за період із 01.12.2011 р. по 31.12.2011 р. (а.с. 35) та за перше півріччя 2012 р. (а.с. 36), а також обігово-сальдовими відомостями позивача (рах. 361) з даними щодо стану розрахунків із ним відповідачем за 2011 р. та за січень -лютий 2012 р. (а.с. 40 - 41).
Таким чином, розрахунок позивача щодо заборгованості відповідача у сумі позовних вимог -62125,00 грн. є обґрунтованим (284300 -222175 = 62125).
За змістом статті 509 Цивільного кодексу України, статті 173 Господарського кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України та статті 174 Господарського кодексу України.
Названі законодавчі норми передбачають, що господарські зобов'язання можуть виникати безпосередньо з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
За змістом частини 7 статті 193 Господарського кодексу України та статті 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, не допускається.
Згідно зі статтею 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За змістом частини 1 статті 193 Господарського кодексу України та статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до частини 1 статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно з частиною 1 статті 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Частиною 1 статті 32 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
За таких обставин, враховуючи, що відповідач не надав суду доказів які би спростовували наявність його заборгованості перед позивачем у заявленій останнім сумі до стягнення, хоча мав таку можливість з огляду на свої процесуальні права, суд дійшов висновку, що позовна вимога позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 62 125,00 грн. правомірна та обґрунтована, а тому підлягає задоволенню.
Судові витрати у справі покладаються на відповідача згідно зі статтею 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 4, 32-34, 36, 43-44, 49, 82-85, 115-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "РББ ГРУП" (52001, Дніпропетровська область, м. Підгородне, вул. Шосейна, 82, код ЄДРПОУ 34654945) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Кампес»(65058, м. Одеса, проспект Шевченка, 19, кв. 11, код ЄДРПОУ 35566305) суму 62125 грн. 00 коп. основного боргу, 1609 грн. 50 коп. судового збору.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя І.І. Колісник Повне рішення складено 10.09.2012 р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2012 |
Оприлюднено | 13.09.2012 |
Номер документу | 25949180 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Колісник Іван Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні