cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" серпня 2012 р.Справа № 5023/3376/12 вх. № 3376/12
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Макаренко О.В.
при секретарі судового засідання Яровому А.С.
за участю представників:
прокурора - Безрук Л.О., посвідчення № 88 від 14.05.2008 р.
1-го позивача - не з'явився
2-го позивача - Шовкопляс О.Ю, довіреність № 38-3746/388 від 05.10.2010 р.
відповідача - не з'явився
розглянувши справу за позовом Прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради, м. Харків, Комунального підприємства "Харківські теплові мережі", м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул", м. Харків
про стягнення 16 198,50 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Орджонікідзевського району м. Харкова звернувся до господарського суду інтересах держави в особі Харківської міської ради, КП "Харківські теплові мережі" з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул" (відповідача) на користь КП "Харківські теплові мережі" заборгованість у розмірі 16 198,50 грн. за неналежне виконання договірних зобов'язань за договором № 8361 про постачання теплової енергії від 01.11.2001 р. Прокурор також просить суд покласти на відповідача витрати по сплаті судового збору.
Прокурор в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі, через канцелярію господарського суду надав витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців стосовно відповідача (вх. № 13863), який долучено судом до матеріалів справи.
Представник Харківської міської ради в судове засідання не з'явився, в наданих через канцелярію господарського суду письмових поясненнях (вх. № 13563) просив позов прокурора задовольнити та розглянути справу за наявними в ній матеріалами без участі представника Харківської міської ради.
Представник КП "Харківські теплові мережі" в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач про дату, час і місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, в судове засідання свого повноважного представника не направив, про причину неявки суд не повідомив, відзиву на позовну заяву і витребуваних господарським судом документів до суду не надав.
Враховуючи те, що судом вжито всіх передбачених законом заходів для належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача за наявними в ній матеріалами відповідно до вимог ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення прокурора та представника КП "Харківські теплові мережі", всебічно та повно оцінивши надані прокурором та КП "Харківські теплові мережі" докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист в суді інтересів держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
Однією з форм представництва, що визначено в ч. 3 ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. При цьому, відповідно до ч. 5 ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" прокурор самостійно визначає підстави для представництва в судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Згідно зі ст. 2 ГПК України прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 р. № З-рп/99 по справі про офіційне тлумачення положень ст. 2 ГПК України (п. 2 резолютивної частині), під поняттям орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах слід розуміти орган державної влади чи місцевого самоврядування, якому законом представлені повноваження органу виконавчої влади. ГПК України не обмежує прокурора в здійсненні своєї діяльності за територіальним принципом.
Необхідність захисту інтересів держави та органу місцевого самоврядування покладає на прокуратуру обов'язок представництва держави та органа місцевого самоврядування в суді відповідно до ч. 2 ст. 121 Конституції України.
Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" згідно з п.1.1 Статуту засновано відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про підприємства в України", "Про підприємництво", "Про власність" та інших законодавчих актів України КП "Харківські теплові мережі" належить до комунальної власності територіальної громади м. Харкова відповідно до рішення № 191/03 від 24.09.2003 p. XVI сесії Харківської міської ради XXIV скликання "Про комунальну власність м. Харкова".
Як вбачається з матеріалів справи, 01.11.2001 р. між КП "Харківські теплові мережі" (Енергопостачальна організація) та відповідачем (Споживач) було укладено договір № 8361 про постачання теплової енергії (далі - договір), відповідно до умов якого позивач зобов'язався постачати відповідачу теплову енергію в гарячій воді в потрібних йому обсягах, а відповідач зобов'язався оплачувати одержану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) в терміни, передбачені цим договором.
Згідно з п.10.1. договору він набуває чинності з дня його підписання та діє до 31 грудня 2002 року. Разом з тим, договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про його припинення не буде письмово заявлено однією із сторін (п.10.4. договору). З огляду на те, що відповідачем не надано жодного доказу припинення дії даного договору, суд вважає цей договір пролонгованим на 2012 рік.
Відповідно до п.6.3. договору відповідач зобов'язався за 10 днів до початку розрахункового періоду сплачувати позивачу оплату вартості, необхідного обсягу теплової енергії, що і є заявкою на наступний розрахунковий період, з урахуванням залишкової суми (сальдо) розрахунків на початок розрахункового періоду. Розрахунковим періодом, відповідно до п.6.2. договору, є календарний місяць, по результатам якого підписується акт (в 3-х примірниках) на відпуск-отримання теплової енергії.
Як вбачається з матеріалів справи, КП "Харківські теплові мережі" на підставі Розпорядження Харківського міського голови про початок опалювального сезону 2011-2012 р.р. та договору № 8361 про постачання теплової енергії від 01.11.2001 р. здійснило постачання теплової енергії до нежитлових приміщень житлового будинку за адресою: м. Харків, вул. Бекетова, 12/15, які займає відповідач.
КП "Харківські теплові мережі" позбавлено технічної можливості відключити приміщення відповідача від централізованої системи опалення всього будинку, оскільки система опалення всього будинку єдина з системою опалення приміщення відповідача і не має окремого теплового вводу.
Факт споживання відповідачем теплової енергії підтверджується актом про включення опалення № 170/8279 від 18.10.2011 р. та актом про відключення опалення № 170/7717 від 09.04.2012 р. (а.с. 17-18).
Судом встановлено, що на адресу відповідача КП "Харківські теплові мережі" було направлено рахунки на оплату за спожиту теплову енергію (а.с. 20, 23, 25, 27), які відповідачем не оплачено. Таким чином у відповідача перед КП "Харківські теплові мережі" утворилась заборгованість за спожиту теплову енергію за період з січня 2012 року по квітень 2012 року в сумі 16 198,50 грн., яка до цього часу залишається непогашеною.
Статтею ст. 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно зі ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
В силу ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
З огляду на вищевикладене і на те, що суму заборгованості відповідачем не оспорено, не спростовано жодними доказами щодо її погашення, суд вважає позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача боргу в сумі 16 198,50 грн. обґрунтованими, підтвердженими наданими суду доказами і такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судового збору, суд керується ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої судовий збір в сумі 1 609,50 грн. має бути покладено на відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 526, 610, 612 Цивільного кодексу України, ст. ст. 1, 3, 12, 22, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул" (61089, м. Харків, пр. Косіора, 170, кв. 67, код ЄДРПОУ 25180173, п/р 26001102560000 в ХФ АКІБ Укрсіббанк ХРУ, МФО 351641) на користь Комунального підприємства "Харківські теплові мережі" (61037, м. Харків, вул. Доброхотова, 11, код ЄДРПОУ 31557119, р/р 260333012313 в ВАТ "Державний ощадний банк України" м. Харкова, МФО 351823) 16 198,50 грн. заборгованості.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул" (61089, м. Харків, пр. Косіора, 170, кв. 67, код ЄДРПОУ 25180173, п/р 26001102560000 в ХФ АКІБ Укрсіббанк ХРУ, МФО 351641) на користь Державного бюджету України (одержувач коштів - УДКС у Дзержинському районі м. Харкова Харківської області, № рахунку 31215206783003, код ЄДРПОУ 37999654, код бюджетної класифікації 22030001, символ звітності банку 101, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО 851011) 1 609,50 грн. судового збору.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 22.08.2012 р.
Суддя Макаренко О.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2012 |
Оприлюднено | 13.09.2012 |
Номер документу | 25949949 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Макаренко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні