Справа № 1111/7868/12
4/1111/722/12
ПОСТАНОВА
12.09.2012 Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Кореняк В.К., при секретарі Мишевець Т.І., з участю прокурора Василенко Д.О., слідчого Шаталова А.Ф., адвоката ОСОБА_1, розглянувши подання старшого слідчого з ОВС СВ ДПС у Кіровоградській області про обрання запобіжного заходу у вигляді застави відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Чеберяки Роменського району Сумської області, громадянина України, з вищою освітою, не одруженого, не працюючого, проживаючого АДРЕСА_2, раніше судимого 03.07.2009 року Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 382 КК України до 2 років 6 місяців позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки 6 місяців
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий з ОВС СВ ДПС у Кіровоградській області за згодою прокурора звернувся до суду з поданням про обрання запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця с. Чеберяки Роменського району Сумської області. Також просить покласти на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, наступні обов'язки:
1) з'являтися на виклик до органу дізнання, досудового слідства, прокурора або суду, а в разі неможливості з'явитися через поважні причини - завчасно повідомляти про це посадову особу або орган, що здійснив виклик;
2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого або органу, у провадженні якого знаходиться кримінальна справа;
3) повідомляти службову особу або орган, у провадженні якого знаходиться кримінальна справа, про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
4) утримуватися від спілкування з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_7, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_8, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_9, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_10, ОСОБА_8,ІНФОРМАЦІЯ_11, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_12;
5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, які повертаються негайно після скасування відповідного запобіжного заходу або покладеного обов'язку.
На обґрунтування подання вказано, що в провадженні СВ ДПС у Кіровоградській області знаходиться кримінальна справа № 71-612, порушена відносно ОСОБА_2 за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим слідством по справі встановлено, що житель міста Кременчук, Полтавської області ОСОБА_2 посягаючи на встановлений законодавством України порядок здійснення господарської (підприємницької) діяльності, порядок державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності і права власності, діючи в порушення ст.ст.1 та 10 Закону України "Про підприємництво" від 07.02.1991р. (Із змінами і доповненнями), порушуючи вимоги наказу N97 Держкомітету України з питань регулювання та споживчої політики від 28.05.2004р. і порушуючи інші норми законодавства України, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді спричинення матеріальної шкоди охоронюваним законом інтересам держави і свідомо допускаючи їх настання, маючи намір на отримання незаконного доходу, діючи умисно, з корисливих мотивів, вирішив систематично займатися фіктивним підприємництвом, тобто придбанням суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) без мети здійснення господарської (підприємницької) діяльності, а виключно з метою прикриття незаконної діяльності, яка виражалася б у сприянні, за матеріальну винагороду, різним суб'єктам підприємницької діяльності України, що реально діють, в проведенні безтоварних операцій та незаконному переказі безготівкових грошових коштів в готівку, з використанням реєстраційних документів і розрахункових рахунків суб'єктів фіктивного підприємництва, в тому числі використовуючи реєстраційні документи, печатку та реквізити ТОВ «Крилвінкварц» (код ЄДРПОУ 35825746), ТОВ «Ріст» (код ЄДРПОУ 23806740), ПМП ВКФ «Гудвіл» (код ЄДРПОУ 22213297) та ПП «Троян-СВ» (код ЄДРПОУ 36092819).
Так, ОСОБА_2 організовано придбання та перереєстрація 31.08.2011 року на номінального директора ОСОБА_4 ТОВ «Ріст», 04.10.2011 року на номінального директора ОСОБА_5 ТОВ «Крилвінкварц», 31.01.2012 року на номінального директора ОСОБА_6 ПП «Троян-СВ», 23.01.2012 року на номінального директора ОСОБА_3 ПМП ВКФ «Гудвіл», які перебувають на обліку в Світловодській ОДПІ Кіровоградської області ДПС, без мети реального здійснення фінансово-господарської діяльності.
Організувавши придбання та перереєстрацію на номінальних директорів зазначених суб'єктів фіктивного підприємництва, ОСОБА_2 для доведення до кінцевого результату свого злочинного плану будучи організатором здійснення злочинної діяльності підшукував суб'єктів підприємницької діяльності України (далі СПД України), які були заінтересовані в проведені безтоварних операцій, з якими від підконтрольних йому вказаних суб'єктів фіктивного підприємництва укладались безтоварні договори на поставку товарів і здійснення послуг та здійснювалось оформлення бухгалтерської документації і податкової звітності, вносячи до неї недостовірні відомості про нібито проведені операції.
Вищезазначені суб'єкти фіктивного підприємництва за юридичними адресам не знаходяться, найманих працівників не мають.
Допитана по справі як свідок ОСОБА_9, що здійснювала ведення податкового обліку та складання податкової звітності ТОВ «Крилвінкварц» показала, що з травня по жовтень 2011 року на прохання ОСОБА_2 вона здійснювала ведення бухгалтерського обліку та складання податкової звітності ТОВ «Крилвінкварц», при цьому їй стало відомо від ОСОБА_2, що дане підприємство фактично жодної діяльності не здійснює, а лише здійснює формування податкової вигоди реально діючим суб'єктам господарювання, шляхом виписування в їх адресу фінансово-господарських документів, а ОСОБА_2 здійснює конвертацію грошових коштів реально діючих підприємств за допомогою розрахункових рахунків зазначеного підприємства. Крім того, їй відомо, що окрім ТОВ «Крилвінкварц», ОСОБА_2 контролює діяльність ТОВ «Ріст» та ПП «Троян-СВ».
Крім того, допитані як свідки по даній кримінальній справі директор ПМП ФВК «Гудвіл» ОСОБА_3, директор ТОВ «Ріст» ОСОБА_4, показали, що зареєстрували зазначені підприємства без мети здійснення реальної фінансово-господарської діяльності на прохання ОСОБА_2, та на прохання якого здійснювали оготівкування грошових коштів з розрахункових рахунків зазначених підприємств, які в подальшому передавали ОСОБА_2 Жодних ТМЦ (робіт, послуг) в адресу інших суб'єктів господарювання вони не поставляли, угод на поставку товарів не укладали.
Статтею 1 Закону України «Про підприємництво» №698-ХІІ від 07.02.1991 року передбачено, що Підприємництво - це безпосередня самостійна, систематична на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконанню робіт, надання послуг з метою отримання прибутку, яка здійснюється фізичними та юридичними особами, зареєстрованими в порядку, передбаченому законом.
Статтею 10 Закону України «Про Підприємництво» №698-ХІІ від 07.02.1991 року передбачено, що підприємець зобов'язаний не спричиняти збитки природній середі, не порушувати права та інтереси громадян, підприємств, установ, організацій та державі, які охороняються законом.
Статтею 56 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.
Статтею 57 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.
Статтею 89 Господарського кодексу України передбачено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.
Статтею 89 Цивільного кодексу України передбачено:
- юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.
- порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державні реєстрації юридичної особи.
Статтею 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» №755-ІV від 15.05.2003 року, передбачено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.
Після перереєстрації зазначених суб'єктів підприємницької діяльності в відповідних державних органах влади, ОСОБА_2, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх протиправних дій, використав реєстраційні, статутні документи та печатки ТОВ «Крилвінкварц», ТОВ «Ріст», ПМП ВКФ «Гудвіл» та ПП «Троян-СВ» з метою прикриття незаконної діяльності шляхом здійснення фінансових та інших господарських операцій від імені вказаних суб'єктів господарювання, не будучи при цьому ідентифікованим контролюючими та правоохоронними органами.
ОСОБА_2 підприємства ТОВ «Крилвінкварц», ТОВ «Ріст», ПМП ВКФ «Гудвіл» та ПП «Троян-СВ» придбані для діяльності, що виходить за межі правовідносин, встановлених законом України «Про підприємництво» та «Про підприємства в Україні», тобто з метою прикриття незаконної діяльності.
У той же час, ОСОБА_2 від імені номінальних керівників ТОВ «Крилвінкварц», ТОВ «Ріст», ПМП ВКФ «Гудвіл» та ПП «Троян-СВ» організовано незаконну діяльність з укладання безтоварних договорів на поставку товарів і здійснення послуг та оформлення бухгалтерської документації і податкової звітності, вносячи до неї недостовірні відомості про нібито проведені операції, без мети реального настання правових наслідків, з метою заниження об'єкту оподаткування, несплати податків, чим здійснювалося прикриття незаконної діяльності реально діючих суб'єктів підприємницької діяльності України (підприємств-вигодонабувачів), якими необґрунтовано завищено валові витрати і незаконно сформовано податковий кредит з податку на додану вартість, за рахунок нібито проведених фінансово-господарських операцій з суб'єктами господарювання ТОВ «Крилвінкварц», ТОВ «Ріст», ПМП ВКФ «Гудвіл» та ПП «Троян-СВ», які підконтрольні ОСОБА_2 та здійснюють фіктивну діяльність.
Одним з підприємств-вигодонабувачів, яке незаконно сформувало податковий кредит з ПДВ і валові витрати з податку на прибуток підприємств, тобто скористалось послугами суб'єктів фіктивного підприємництва підконтрольних ОСОБА_2, зокрема виступає ВБКП «Рассвет» (код ЄДРПОУ 24831310), яким, відповідно до довідки №13/16-00/23806740/16 від 10.08.2012 року, сформовано від ТОВ «Ріст» податкового кредиту з ПДВ на суму 786 871,63 грн. та шляхом завищення валових витрат незаконно сформовано податку на прибуток підприємств від зазначеного товариства в сумі 861 738,39 грн., а відповідно до довідки №14/16-00/23806740 від 10.08.2012 року ВБКП «Рассвет» (код ЄДРПОУ 24831310) сформовано від ПП «Троян-СВ» податкового кредиту з ПДВ в сумі 513 439,80 грн. та шляхом завищення валових витрат незаконно сформовано податку на прибуток підприємств від зазначеного підприємства в сумі 547 547,21 грн.
Таким чином, діяння ОСОБА_2, що організував незаконну діяльність зазначених суб'єктів фіктивного підприємництва, призвели до втрат дохідної частини Державного бюджету України та заподіяло матеріальну шкоду державі в особливо великих розмірах, що більш ніж в п'ять тисяч разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, та складає 2 709 597,03 грн., тобто надало змогу підприємству реального сектору економіки умисно ухилитися від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах на загальну суму 2 709 597,03 грн. та заподіяло велику матеріальну шкоду державі у вигляді фактичного ненадходження податків до Державного бюджету України.
При відпрацюванні питання встановлення місця проживання громадянина ОСОБА_2 за адресою реєстрації - АДРЕСА_2, від оперуповноваженого Олександрійської ОДПІ Криволапа Д.О. до СВ ДПС у Кіровоградській області надійшов рапорт від 16.08.12, яким повідомлено, що при неодноразовому виїзді за місцем реєстрації гр. ОСОБА_2 за зазначеною адресою мешканці будинку відсутні, сусіди повідомили, що в будинку постійно ніхто не мешкає, іноді до будинку навідується чоловік віком приблизно 50 років. Проведеними оперативно-розшуковими заходами місце знаходження ОСОБА_2 не встановлено.
Враховуючи неможливість встановлення місця перебування ОСОБА_2, на адресу реєстрації останнього 14.08.2012 року за №2863/10/09-016 в порядку ст. 98-2 КПК України направлено повідомлення про порушення відносно нього кримінальної справи за ч.3 ст.27 ч.2 ст. 205, ч.5 ст.27 ч.3 ст.212 КК України та необхідність явки до СВ ДПС в області для отримання постанови. Однак ОСОБА_2, уникаючи явки та виконання за його участі слідчих та процесуальних дій по справі, до СВ ДПС в Кіровоградській області не з'явився та володіючи даними про порушення відносно нього кримінальної справи, продовжує уникати явки до СВ ДПС у Кіровоградській області.
В результаті проведеного комплексу оперативно-розшукових заходів направлених на встановлення та забезпечення явки ОСОБА_2 надалось можливим встановити фактичне місце проживання ОСОБА_2 - АДРЕСА_1. Однак при неодноразовому відвідуванні зазначеної адреси встановити ОСОБА_2 не представилось можливим, про що рапортом оперуповноваженого від 22.08.12 сповіщено на адресу СВ ДПС в Кіровоградській області.
27.08.2012 року за №3083/10/09-016 ОСОБА_2 в порядку ст. 98-2 КПК України на адресу реєстрації -АДРЕСА_2 вдруге поштовим відправленням направлено повідомлення про порушення відносно нього кримінальної справи за ч.3 ст.27 ч.2 ст. 205, ч.5 ст.27 ч.3 ст.212 КК України та необхідність явки до СВ ДПС у Кіровоградській області для отримання постанови, однак ОСОБА_2 до СВ ДПС в області не з'явився.
Враховуючи вищезазначене, а також те, що ОСОБА_2 неодноразово раніше притягувався до кримінальної відповідальності за скоєнні аналогічних злочинів, є достатні підстави вважати, що ОСОБА_2, достовірно знаючи про порушення відносно нього кримінальної справи, ухиляється та може в подальшому ухилятись від слідства і суду, від виконання процесуальних рішень, винесених в справі, перешкоджаючи тим самим встановленню істини у кримінальній справі.
Заслухавши підозрюваного, його захисника, пояснення слідчого, думку прокурора про необхідність задоволення подання, вивчивши матеріали кримінальної справи, вважаю необхідним відмовити в обранні відносно ОСОБА_2 запобіжного заходу у вигляді застави .
Згідно ч. 1 ст. 148 КПК України запобіжні заходи застосовуються до підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого з метою запобігти спробам ухилитися від дізнання слідства або суду, перешкодити встановленню істини по кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 на сьогоднішній день не є обвинуваченим чи підозрюваним по кримінальній справі, оскільки щодо нього не виносилась постанова про притягнення як обвинуваченого (ч. 1 ст. 43 КПК України), він не затриманий по підозрінню у вчиненні злочину і до нього не застосований запобіжний захід до винесення постанови про притягнення його як обвинуваченого (ч.1ст.43-1 КПК України). Відносно ОСОБА_2 порушено кримінальні справи за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212 КК України, проте закон не пов»язує набуття особою статусу підозрюваного від факту порушення відносно такої особи кримінальної справи. На момент винесення рішення про обрання відносно особи запобіжного заходу під час досудового слідства така особа вже повинна бути обвинуваченою чи підозрюваною, а не набувати статусу підозрюваного саме внаслідок обрання відносно неї запобіжного заходу.
Викладене свідчить, що на сьогоднішній день передбачені законом підстави для обрання відносно ОСОБА_2 будь-якого запобіжного заходу, в тому числі у вигляді застави, відсутні, а тому в обранні запобіжного заходу за даним подання слідчого необхідно відмовити.
В зв»язку з відмовою в обранні запобіжного заходу відсутні підстави і для покладення на ОСОБА_2 інших обов»язків.
З урахуванням викладеного і керуючись ст.ст. 43, 43-1, 148, 149-1, 154-1 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити в обранні відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Чеберяки Роменського району Сумської області, запобіжного заходу у вигляді застави на підставі подання старшого слідчого з ОВС СВ ДПС у Кіровоградській області Шаталова А.Ф. від 10.09.2012 р.
На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду Кіровоградської області протягом 3 діб з дня її винесення.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда Кореняк
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2012 |
Оприлюднено | 18.09.2012 |
Номер документу | 25962024 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Кореняк В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні