Рішення
від 04.09.2012 по справі 12/5007/804/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "04" вересня 2012 р. Справа № 12/5007/804/12

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Сікорської Н.А.

за участю представників сторін:

від позивача: Дубравський О.Л., дов. від 04.01.2012 р.

від відповідача: не з'явився

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу

за позовом Приватного акціонерного товариства "ПентоПак" (м.Бориспіль, Київська область)

до Приватного підприємства "Добряк" (м.Житомир)

про стягнення 9262,24 грн.

Позивач звернувся з позовом про стягнення на свою користь з відповідача 9262,24 грн., з яких 8536,12 грн. боргу згідно договору поставки № 04/01/12 від 04.01.12р., 299,31 грн. пені, 426,81 грн. штрафу.

Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві. В судовому засіданні подав документи, витребувані ухвалою суду, а також докази в підтвердження частково проведених відповідачем розрахунків з дати направлення позову до суду.

Відповідач свого представника в судове засідання не направив, вимоги ухвали господарського суду не виконав, письмового відзиву на позовні вимоги не подав.

В порядку ст.75 ГПК України, спір вирішується за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

04.01.12р. між ПрАТ "ПентоПак" та ПП "Добряк" був укладений договор поставки № 04/01/12, який за своєю суттю є змішаним договором, оскільки містить містить в собі елементи договору поставки та договору про надання послуг (а.с.6-15).

Згідно з п 1.1 договору продавець (позивач) зобов'`язався виготовити та продати, а покупець (відповідач) прийняти та оплатити:

- синтетичну термоусадкову багатошарову оболонку;

- рукав термоусадковий з полімерних матеріалів;

- термоусадкові пакети з полімерних матеріалів (надалі - товар) за цінами, які вказані у комерційних пропозиціях або додаткових угодах до договору.

За умовами п. 16.1 договору, згідно письмової заявки покупця, продавець надає наступні додаткові послуги:

- виготовлення кліше;

- розробка дизайну зображення для нанесення флексографічного друку;

- нанесення флексографічного друку;

- гофрування оболонки;

- затвердження кольорів дизайну на товарі (кольоропроба).

Так, на виконання умов договору, позивачем в період з січня по березень 2012 року було поставлено товар та надано відповідачу послуги з виготовлення друкарських форм на загальну суму 28254,21 грн., що підтверджується видатковими накладними: № 106 від 01.02.12р., № 129 від 09.02.12р., № 173 від 20.02.12р., № 233 від 02.03.12р., № 239 від 05.03.12р., № 267 від 13.03.12р. та Актами приймання - передачі виконаних послуг: № 7 від 06.02.12р., № 18 від 06.03.12р. (а.с.22-29).

Відповідно до пп.6.1 договору, ціна товару та додаткових послуг визначається на дату придбання товару і прив'язується до діючого на момент придбання/оплати (в залежності від події, яка перша мала місце) рахунку та/або цін, вказаних у додатках до договору.

Згідно з пп.6.2 договору, розрахунки за кожну одержану покупцем партію товару здійснюються у безготівковому порядку шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок продавця. Усі витрати по переказу коштів проводяться за рахунок покупця.

Відповідно до пп.6.3 договору сторонами передбачена відстрочка платежу на 14 календарних днів з моменту відвантаження товару.

Відповідно до пп. 4.1.2 договору, покупець зобов'язався своєчасно проводити розрахунок.

Згідно даних позивача, відповідач свої договірні зобов'язання по оплаті отриманого товару та наданих позивачем послуг виконав лише частково. Внаслідок неналежного виконання відповідачем своїх зобов'язань, на день звернення до суду (03.07.12) за останнім утворилась заборгованість в сумі 8536,12 грн., що підтверджується розрахунком позивача (а.с.30), проектом акта звірки взаєморозрахунків (а.с.83), банківськими виписками (а.с. 84-91, 94-96).

Як вбачається з матеріалів справи, після звернення позивача до суду, а саме: 09.07.12, 13.08.12 та 22.08.12 (а.с. 92, 93, 97) відповідач провів часткові розрахунки на загальну суму 4000,00 грн., що вказує на відсутність предмету спору в цій частині.

За таких обставин, на день судового засідання має місце заборгованість в сумі 4536,12 грн., що, зокрема, вбачається з проекта акта звірки розрахунків, який був поданий представником позивача в судовому засіданні (а.с. 83).

Згідно з ч.1 ст.712 ЦК України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін (ч.2 ст.712 ЦК України).

Відповідно до ст.655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно з ч.1 ст.692 ЦК України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

За умовами ст.ст. 901, 903 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ст.230 ГК України, штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Частиною 4 ст.231 ГК України передбачено, що у разі якщо розмір штрафних санкцій не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому, розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконання частини зобов'язання, або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

Згідно з ч.6 ст.231 ГК України, штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюється у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою НБУ, за весь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачений законом або договором.

Відповідно до п.10.3 договору, у випадку несвоєчасного платежу за поставлений товар покупець сплачує продавцеві пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення, що діяла у період, за який сплачується пеня, від вартості одержаного та несплаченого товару до моменту повного виконання зобов'язання.

У випадку несвоєчасного платежу за додаткові послуги, передбачені розділом 16 цього договору, покупець сплачує продавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня, від вартості наданих додаткових послуг за кожний день затримки платежу до моменту повного виконання зобов'язання (п. 10.6 договору).

Відповідно до п.10.7 договору, якщо термін прострочення платежу за товар або додаткові послуги, які обумовлені в договорі та додаткових угодах до цього договору перевищує 5 банківських днів покупець зобов'язаний:

- погасити суму основного боргу;

- сплатити суму пені;

- додатково виплатити продавцю штраф у розмірі 5% від простроченого платежу або наданих додаткових послуг відповідно.

Згідно розрахунків позивача розмір пені за несвоєчасно проведені розрахунки в сумі 8536,12 грн. за період з 21.03.12р. по 18.06.12р. та штрафу становлять, відповідно, 299,31 грн. та 426,81 грн. (а.с.31).

Нараховані суми пені та штрафу обгрунтовані та відповідають чинному законодавству.

Відповідно до ст.610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно з ч.1 ст.612 ЦК України. боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ст.530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно зі ст.ст.525 і 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання не допускається.

Згідно зі ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідач позов не оспорив, своїм правом на участь в судовому розгляді справи не скористався, доказів сплати боргу не подав.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і укладеного договору та такими, що підлягають задоволенню частково в сумі - 5262,24 грн., з яких 4536,12 грн. боргу згідно договору поставки № 04/01/12 від 04.01.12р., 299,31 грн. пені, 426,81 грн. штрафу. В частині стягнення 4000,00 грн. провадження у справі суд припиняє за п. 1-1 ст. 80 за відсутністю предмету спору в цій частині позовних вимог.

Сплата судового збору покладається на відповідача.

Керуючись ст.ст.49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Приватного підприємства "Добряк", 10024, м.Житомир, вул.Сингаївського 4, ідентифікаційний код 34586430:

- на користь Приватного акціонерного товариства "ПентоПак", 08300, м.Бориспіль, Київська область, вул.Броварська 5, ідентифікаційний код 20620489

- 4536,12 грн. боргу згідно договору поставки № 04/01/12 від 04.01.12р.;

- 299,31 грн. пені;

- 426,81 грн. штрафу;

- 1609,50 грн. судового збору.

3. Припинити провадження у справі в частині стягнення 4000,00 грн. за п. 1-1 ст. 80 ГПК України.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено: 10.09.12

Суддя Сікорська Н.А.

Друк.: 3 прим.:

1 - у справу,

2 - позивачу (рек.)

3- відповідачу (рек. з повід. про вруч.).

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення04.09.2012
Оприлюднено14.09.2012
Номер документу25963430
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —12/5007/804/12

Рішення від 04.09.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Ухвала від 12.07.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні