cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
12.09.12р. Справа № 43/5005/6089/2012
до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Дніпро-Еліт", м.Дніпропетровськ
про стягнення заборгованості
Суддя Мартинюк С.В.
Представники:
від позивача: Данильченко М.С. за дов. №1399 від 15.10.10р., представник
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" в особі Дніпропетровської обласної дирекції, м. Дніпропетровськ звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Дніпро-Еліт", м. Дніпропетровськ про стягнення заборгованості за кредитним договором № 012/10-00/56 від 15.08.2007 року в сумі 36 201,32 грн. та судового збору.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем умов кредитного договору 012/10-00/56 від 15.08.2007 року в частині своєчасної та повної сплати кредиту та відсотків за користування кредитом.
До господарського суду 20.08.2012 року від представника позивача надійшов Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осію та фізичних собі - підприємців станом на 13.08.2012 року, з якого вбачається, що відповідач знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Сірка, 45.
Позивачем направлено копію позовної заяви та доданих до неї документів за належною адресою, що підтверджується описом вкладення від 29.08.2012 року.
Повноважний представник відповідача в судове засідання не з'явився, відзив на позов та інші витребувані документи до суду не надав. Жодних пояснень щодо причини неявки або інших клопотань до господарського суду не надходило. Про день, час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином.
Відповідно до п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18, особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не заявлялось.
Згідно зі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
У порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 12.09.2012 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Між Відкритим акціонерним товариством "Райффайзен Банк Аваль", яке було змінено на Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" (протокол №36-45 від 14.10.2009 року загальних зборів кредиторів акціонерів ВАТ "Райффайзен Банк Аваль") (далі - кредитор, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "Дніпро-Еліт", м. Дніпропетровськ (далі - позичальник, відповідач) укладено кредитний договір №012/10-00/56 від 15.08.2007 року (далі - договір).
Відповідно до п. 9.1 договору договір набуває чинності з дати його укладання та діє до часу повного погашення позичальником заборгованості за цим договором.
Відповідно до п. 1.1. договору, кредитор, на положеннях та умовах цього договору, відкриває позичальнику невідновлювальну кредитну лінію (далі- кредит) у сумі 42 960,00 грн.
Кредит в сумі 42 960,00 грн. призначений для купівлі позичальником обладнання (пресу -ПМ соя) (п.1.1.1. договору).
Пунктом 1.2. договору передбачено, що кредит надається кредитором позичальнику траншами або однією сумою, в порядку, передбаченому договором, та повинен бути повернутий позичальником у строк по 14.08.2012 року включно відповідно до графіку погашення кредиту (додаток №1 до кредитного договору) (а.с.15).
За користування кредитними коштами позичальник сплачує кредитору 17,5 % річних; розмір процентів може змінюватись в порядку, передбаченому цим договором (п.1.3. договору).
Кредитор надає позичальнику кредит на умовах його забезпечення, цільового використання, строковості, повернення та плати за користування (п. 3.1. договору).
На виконання умов договору позивачем надано відповідачу кредит в розмірі 42 960,00 грн., що підтверджується виписками по рахунку, що містяться в матеріалах справи.
Кредит в сумі 42 960,00 грн. призначений для купівлі позичальником обладнання, використаний за цільовим призначенням, що підтверджується платіжним дорученням №202 від 17.08.2007 року (а.с.16).
Пунктом 3.6. договору передбачено, що проценти за користування кредитом нараховуються виходячи з розміру процентної ставки, встановленої цим договором, на залишок фактичної заборгованості за кредитом з дня перерахування коштів з позичкового рахунку позичальника до моменту фактичного повернення (погашення) кредиту кредитору (в тому числі і за період прострочення погашення кредиту). Сторони встановили, що нарахування та сплата процентів за користування кредитом по договору здійснюється щомісяця за фактичне число календарних днів користування кредитом, виходячи з фактичної кількості календарних днів у місяці та році.
Відповідно до п. 3.7 договору, позичальник зобов'язаний здійснювати повернення основної заборгованості за кредитом (позичкова заборгованість) у строки, визначені Графіком погашення кредитної заборгованості (невід'ємний додаток №1 до договору) рівними щомісячними платежами, починаючи з першого місяця користування кредитом. Позичальник зобов'язаний щомісячно сплачувати проценти за користування кредитом на рахунок нарахованих процентів № 207860227252 в ДОД ВАТ "Райфайзен Банк Аваль", МФО 305653, не пізніше останнього робочого дня кожного місяця шляхом перерахування позичальником коштів платіжним дорученням з поточного рахунку, а у випадку повного погашення кредиту - не пізніше дня такого погашення.
За умовами договору позичальник зобов'язаний в строки, передбачені договором, здійснювати повернення суми кредиту та сплату процентів у валюті, що відповідає валюті кредиту. Позичальник зобов'язаний здійснювати сплату інших комісій, пені та штрафів у національній валюті України (по офіційному курсу НБУ на день сплати - для кредитів в іноземній валюті ( п. 6.15 договору).
Відповідачем частково здійснено погашення заборгованості за договором, що підтверджується банківськими виписками, які містяться в матеріалах справи.
Станом на 17.01.2012 року відповідач має заборгованість за договором у вигляді непогашеної суми кредиту в розмірі 23 628,00 грн.
Пунктом 4.3. договору передбачено, що з підписанням цього договору сторони домовились, що будь-яке порушення позичальником умов договору повинно розглядатися як істотне порушення договору, яке надає право кредитору в порядку, передбаченому цим договором та/або діючим законодавством України, незалежно від встановлених договором строків виконання зобов'язань, вимагати від позичальника повернення кредиту та інших передбачених договором платежів.
Позивачем на адресу відповідача з вимогою сплатити заборгованість направлено претензію №136-2012136 від 07.07.2010 року, яка залишена відповідачем без відповіді.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов'язується надати грошові кошти позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити відсотки.
Згідно п. п. 3.1., 6.1, 6.2, 10.2 Кредитного договору кредит наданий відповідачу на умовах забезпечення його повернення, сплати нарахованих відсотків, а також штрафних санкцій та дострокового стягнення заборгованості
Відповідно до п. 10.2 кредитного договору відповідач несе відповідальність за порушення строків повернення кредиту, процентів за користування кредитом та комісій, передбачених цим договором, позичальник сплачує кредитору пеню від суми простроченого платежу в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період існування заборгованості, за кожний день прострочення.
Відповідачу згідно до умов кредитного договору нараховано 8 679,68 грн. відсотків, а також 3 893,64 грн. пені, які підлягають стягненню.
Виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ст. 548 Цивільного кодексу України). Виконання зобов'язань може забезпечуватись згідно договору неустойкою (штрафом, пенею). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми не своєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ст. 549 Цивільного кодексу України).
Також, згідно з п.7.3. кредитного договору кредитор має право достроково вимагати погашення заборгованості позичальника за кредитом, включаючи нараховані відсотки та штрафні санкції в разі невиконання позичальником умов розділу 6 кредитного договору.
Частиною 1 ст. 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст.ст. 526, 611 ЦК України зобов'язання повинно виконуватись належним чином
згідно з умовами договору, вимогами кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов і вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.
Учасники господарських відносин, як передбачено ч. 1 ст. 216 Господарського кодексу України, несуть господарську - правову відповідальність за порушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах, передбачених Господарським кодексом, іншими законами та договором.
Загальна сума заборгованості відповідача становить 36 201,32 грн., із яких: 23 628,00 грн. - неповернуті кредитні кошти; 8 679,68 грн. - заборгованість за відсотками; 3 893,64 грн. - пеня, яка підтверджена матеріалами справи і підлягає стягненню.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.
Таким чином, судовий збір стягується з відповідача.
Керуючись ст.ст. 1, 33, 34, 49, 82-85,115-116 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Дніпро-Еліт", м. Дніпропетровськ (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Сірка, 45, код ЄДРПОУ 32405721) на користь Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" в особі Дніпропетровської обласної дирекції Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" (49044, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, буд. 35 код ЄДРПОУ 19358201) 23 628,00 грн. (двадцять три тисячі шістсот двадцять вісім гривень 00 коп.) заборгованості по кредиту, 8 679,68 грн. (вісім тисяч шістсот сімдесят дев'ять гривень 49 коп.) заборгованості по відсотках, 3 893,64 грн. (три тисячі вісімсот дев'яносто три гривні 64коп.) -пені, 1 609,50 грн. (одну тисячу шістсот дев'ять грн. 50 коп.). - судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Суддя С.В. Мартинюк
Повне рішення складено 13.09.2012 року
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2012 |
Оприлюднено | 17.09.2012 |
Номер документу | 25985535 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні