Рішення
від 06.09.2012 по справі 14/42/5022-594/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"06" вересня 2012 р.Справа № 14/42/5022-594/2012

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Руденка О.В.

Розглянув справу

за позовом Заступника прокурора міста Тернополя в інтересах держави бульвар Шевченка, 7, м.Тернопіль,46000 в особі Міністерства внутрішніх справ України вул. А. Богомольця, 10, м.Київ 24,01024 в особі Відділу Державної служби охорони при УМВС України в Тернопільській області вул. Петрушевича, 5, м.Тернопіль,46000

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сталь-Центр" вул. Текстильна, 28, м.Тернопіль,46010

про cтягнення заборгованості в сумі 1269.40 грн.

за участю представників сторін:

прокурор: Ковальчку О.Р., посвідчення № 001015 від 20.08.12 р.;

позивача: Муха Р.А., довіреність № 1339 від 04.09.2012 р.;

відповідача: не з'явився.

Суть справи:

Відділ Державної служби охорони при УМВС України в Тернопільській області звернувся в господарський суд Тернопільської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сталь-Центр" про cтягнення заборгованості за надані послуги охорони в сумі 1269,40 грн.

Заявлені вимоги, підтримані в судовому засіданні повноважним представником, позивач обґрунтовує невиконанням відповідачем своїх договірних зобов'язань щодо оплати вартості наданих послуг з охорони приміщення, у зв'язку із чим в останнього виникла заборгованість, стягнення якої і є предметом судового розгляду.

Відповідач явку повноважного представника у призначене судове засідання не забезпечив, причини неявки не повідомив, витребуваних документів не надав, хоча про час і місце слухання справи повідомлявся належним чином, в порядку ст.ст. 64, 87 ГПК України та п.3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. №18 (повідомлення про вручення поштових відправлень знаходяться в матеріалах справи).

За таких обставин, зважаючи на неподання відповідачем витребуваних судом документів, розгляд справи здійснюється за правилами ст.75 ГПК України, за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні прокурору та представнику позивача належні їм права та обов'язки, передбачені ст.20, 22, 81-1 ГПК України, роз'яснено.

За відсутності відповідного клопотання в порядку ст. 81-1 ГПК України, технічна фіксація судового процесу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено наступне.

Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.

01.05.2009 року між відділом Державної служби охорони при УМВС України в Тернопільській області (Охорона) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Сталь-Центр" (Замовник) укладено договір №023277 на централізовану охорону майна на об'єкті підрозділом Державної служби охорони при УМВС України.

За умовами даного правочину Замовник доручає, а Охорона зобов'язується здійснювати охорону майна на об'єкті та обслуговування сигналізації на цьому об'єкті, а саме: офіс ТОВ "Сталь-Центр" по вул. Лук'яновича, 8 в м. Тернопіль.

Замовник зобов'язується виконувати передбачені Договором правила майнової безпеки і щомісячно сплачувати Охороні встановлену плату.

Із доводів позивача слідує, що на день звернення його до суду заборгованість відповідача за надані йому послуги з охорони становила 1269,40 грн.

Надіслана позивачем претензія №17/1-2-977 від 04.07.2012р. на адресу контрагента з вимогою оплатити борг в позасудовому порядку залишена без відповіді і задоволення.

У відповідності до ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Аналогічна за змістом норма міститься і в ст.509 ЦК України.

Статтею 526 ЦК України визначено, що зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. З наведеною правовою нормою кореспондуються і положення ч.1 ст. 193 ГК України. Крім цього, даною статтею обумовлено, що до вимог господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з врахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Взаємовідносини, що склалися між учасниками спору суд кваліфікує як правовідносини, що випливають із договору про надання послуг, згідно якого та в силу ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ч. 1 ст.530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

В тому разі, коли договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені даним правочином (ст. 903 ЦК України).

Як вбачається з матеріалів справи, а саме п.п.3.1., 3.2. договору ціна охоронних послуг є договірною і визначається сторонами в розрахунку та протоколі узгодження договірної ціни, які є невід'ємною частиною договору. Вартість охоронних послуг по договору на кожний окремий місяць розраховується контрагентами на підставі Дислокації та Розрахунку, відповідно до кількості годин надання цих послуг в кожному окремому місяці та їх вартості. Оплата за послуги здійснюється замовником на умовах попередньої оплати шляхом перерахування грошових коштів на банківський рахунок Охорони.

Протокол узгодження договірної ціни та розрахунок вартості охорони, що підписані як ДСО так і ТОВ "Сталь-Центр" знаходиться в матеріалах справи.

Факт виконання позивачем умов договору засвідчується актом про виставлення охорони та актами прийому-здачі виконаних робіт за спірний період ( копії у справі), які підписані сторонами договору без застережень та зауважень.

Однак, як вбачається із матеріалів справи, станом на 18.07.2012р., у відповідача існує заборгованість в сумі 1269,40 грн., яка на час вирішення спору судом, в установленому порядку не сплачена.

При цьому суд враховує приписи ч. 7 ст. 193 ГК України та ст. 525 ЦК України, які встановлюють загальне правило щодо заборони односторонньої відмови від зобов'язання. Дане положення кореспондується із вимогами ст. 629 ЦК України щодо обов'язковості договору для виконання сторонами.

У відповідності до ч.1 ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до частини 2 ст.193 ГК України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

При вирішенні спору суд враховує, що доведення законності і обґрунтованості своїх вимог з метою захисту власних інтересів є обов'язком кожного із учасників судового процесу (ст.ст. 32-34 ГПК України).

Всупереч вказаних норм, належних та допустимих доказів, які б свідчили про погашення відповідачем заявленої до стягнення суми заборгованості, відповідачем не надано, а судом не здобуто.

За таких обставин, позовні вимоги відділу Державної служби охорони при УМВС України в Тернопільській області про стягнення з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Сталь-Центр" - 1269,40 грн. заборгованості за оплату наданих послуг, підлягають до задоволення як такі, що доведені позивачем у відповідності із ст.ст. 33-34 ГПК України належними і допустимими доказами та не заперечені у встановленому порядку відповідачем.

Судовий збір згідно ст.ст. 44-49 ГПК України та Декрету Кабінету Міністрів "Про державне мито" відшкодовуються за рахунок відповідача.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 43, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сталь-Центр" вул. Лук'яновича, 8, м. Тернопіль, 46000, р/р 260090101010592 ТФ ВАТ "КРЕДОБАНК", МФО 338244 ЄДРПОУ 35219129) на користь Відділу Державної служби охорони при УМВС України в Тернопільській області (вул. Петрушевича,5, м. Тернопіль, р/р26002034189110 у АКІБ "УкрСиббанк" м. Харків, МФО 351005, ЄДРПОУ 085597014) - 1269 (одну тисячу двісті шістдесят дев'ять) грн. 40 коп. заборгованості по оплаті наданих послуг та 1609 (одну тисячу шістсот дев'ять) грн.50 коп. судового збору.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення через місцевий господарський суд.

Суддя О.В. Руденко

Повне рішення складено: "12" вересня 2012р.

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення06.09.2012
Оприлюднено17.09.2012
Номер документу25986584
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/42/5022-594/2012

Ухвала від 06.11.2012

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Судовий наказ від 24.09.2012

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 20.07.2012

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Судовий наказ від 06.11.2012

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 24.09.2012

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Рішення від 06.09.2012

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні