Постанова
від 14.11.2006 по справі 4/253-06-6059а
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

4/253-06-6059А

           

 ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


УХВАЛАІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"14" листопада 2006 р. Справа № 4/253-06-6059А

  Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді :   Жукової А. М.

суддів :                           Величко Т.А.

                                      Бойко Л.І.

при секретарі :  Храмшиній І.Г.   

  

за участю представників сторін:                    

від позивача –не зявився

від відповідача –Базіленко Д.А.

розглянувши  у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу

Сільськогосподарського виробничого кооперативу „ Красная Заря” с. Великомар”янівка  Білгород-Дністровського району  Одеської області

на постанову господарського суду Одеської області  

від 30.08.2006р.

про справі №4/253-06-6059 А

за позовом : УПФУ в Білгород-Дністровському районі Одеської області

до : Сільськогосподарського виробничого кооперативу „ Красная Заря”

про стягнення 17234,12 грн.

встановив:

    Постановою господарського суду Одеської області від 30.08.06 р., ( суддя Літвінов С.В.) позов задоволено, стягнуто з відповідача на користь позивача заборгованість в сумі 17 234,12 грн.

  Сільськогосподарський виробничий кооператив „ Красная Заря”, не погодившись із постановою місцевого суду звернувся із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати цю постанову, як таку, що прийнята на неповно з'ясованих обставинах, що мають значення для правильності вирішення справи, та пояснюючи, що згідно чинного законодавства, зокрема, ЗУ „Про пенсійне забезпечення” з 1.01.05 р. виплата пенсій проводиться за рахунок коштів Держбюджету України.

  В судовому засіданні представник скаржника уточнив свої вимоги та просить відстрочити сплату суми відшкодування до травня 2007 року.

  Запереченнями на апеляційну скаргу, УПФУ в Б. Дністровському р-ні направило до суду відзив, в якому просить залишити постанову місцевого суду без змін, як таку, що прийнята відповідно із положеннями  ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ЗУ „Про внесення змін до деяких Законів України з питань пенсійного забезпечення працівників в сільськогосподарських підприємствах –платників фіксованого сільськогосподарського податку” №2613-ІV від 31.05.05 р. який набув чинності з 1.01.06 р. і не може застосовуватися до правовідносин, що відбулися у 2005 році.

  Відповідно до ст.58 Конституції України закони України та інші нормативно-правові акти не мають зворотньої дії у часі.

  Заслухавши пояснення, розглянувши матеріали справи, судовою колегією встановлено таке.

  УПФ в Б. Дністровському р-ні звернулось 21.06.06р. до відповідача із позовом про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 1.01.05 р. по 31.12.05 р., які були призначені працівникам СГВК ”Красная Заря” відповідно до ст.13 п „б”- „з” ЗУ „Про пенсійне забезпечення”. На обґрунтування позовних вимог позивач послався на приписи п.6 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” №21-1 від 19.12.03 р. зареєстр. МЮУ 16.01.04 р. за №64/8663 яким передбачено, що –сплата фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємствами за рахунок власних коштів до 25 числа кожного місяця. За період з 1.01.05 р. по 31.12.05 р. виплачено пільгових пенсій в сумі 30638,92 грн. із яких підприємство сплатило 13404,80грн. Решта заборгованості не сплачена, що стало підставою для звернення за примусовим стягненням цих коштів відповідно до ст.64 п.7 част.1 ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІV від 9.07.03 р. На підтвердження позовних вимог позивачем надано розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених  відповідно до частини 2 Прикінцевих положень ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів „б”-„з” ст.13 ЗУ „Про пенсійне забезпечення”.

  Заперечуючи позовні вимоги, позивач у відзиві на позов послався на абз.5 п.п.1,2 розділу Прикінцевих положень ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та пояснив, що  витрати на виплату та доставку пенсій зазначеним особам підприємства не відшкодовуються Управлінню Пенсійного Фонду, так як виплата сільськогосподарських пенсій з 1.01.05 р. здійснюється за рахунок державного бюджету України на підставі ЗУ „Про внесення змін до деяких Законів України з питань пенсійного забезпечення працівників сільськогосподарських підприємствах-платників фіксованого сільськогосподарського податку” №2613-ІV від 31.05.05 р. тому посилання позивача на п.6 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” є безпідставним.

    Місцевий суд задовольняючи позовні вимоги, вмотивував постанову посиланням на матеріали справи, норми матеріального права та зазначив, що відповідно до ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІV від 9.07.03 р. та п.6 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” №21-1 від 19.11.03 р. –витрати ПФУ на виплату та доставку пенсій на пільгових  умовах підлягають відшкодуванню у сумі, виплаченій особам, яким призначено пенсію відповідно до п. „б” –„з” ст.13 ЗУ „Про пенсійне забезпечення”.

  Судова колегія не погоджується з доводами апеляційної скарги, виходячи із наступного.

   СГВК „Красная Заря” відповідно до довідки про включення до єдиного державного реєстру підприємств та  організацій здійснює діяльність по виробництву с/г культур. Як сільгоспвиробник відповідно до ЗУ „Про фіксований сільськогосподарський податок” сплачує фіксований с/г податок.

   ЗУ „Про державний бюджет на 2005 рік” та ЗУ „Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” для сільгоспвиробників –платників фіксованого с/г податку з 1.01.05 р. об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. „б” –„з” ст.13 ЗУ „Про пенсійне забезпечення”. Зазначене стало підставою для направлення платникові, відповідно до п.6.4  п.6 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” №21-1 від 19.12.03 р. розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень ЗУ„Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до п. „б” –„з” ст.13 ЗУ „Про пенсійне забезпечення”. У розрахунку №848/03 від 24.02.05 р. визначено до відшкодування щомісячно за 2005 рік по 1340,48 грн. витрат на виплату пільгових пенсій. За період з 1.01.05 р. по 31.12.05 р. підприємство перерахувало ПФУ 13404,80 грн., що підтверджується реєстром платіжних доручень. Проте, Розпорядженням КМУ №92-р від 2.04.05 р. „Про забезпечення перерахунку та виплати пенсій, призначених згідно ЗУ„Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” ПФУ, починаючи з 12.01.05 р. зобов'язано здійснити перерахунок пенсій, виходячи із розміру, встановленого ЗУ „Про державний бюджет на 2005 рік”. Виплату різниці між розміром пенсійної виплати, що склався у січні-березні і розміром пенсії, встановленим після перерахунку зобов'язано здійснити, відповідно у квітні-червні 2005 року.

ЗУ„Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”(ст.42) встановлено, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсій. Перерахунок пенсії провадиться з дня встановлення нового розміру прожиткового  мінімуму.

  УПФУ підтвердило факт перерахунку та виплати у 2005 році пенсій, призначених колишнім працівникам на підставі п. „б” –„з” ст.13 ЗУ „Про пенсійне забезпечення”. Здійснені витрати на виплату та доставку пільгових пенсій у 2005 році підлягають відшкодуванню підприємством згідно приписів п.6. Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” №21-1 від 19.12.03 р., ЗУ „Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (ст.2) якими встановлено, що об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. „б” –„з” ст.13 ЗУ „Про пенсійне забезпечення”.

  Доводи скаржника щодо виплати пільгових пенсій у 2005 році із Державного бюджету України не заслуговують на увагу , оскільки відповідно із преамбулою ЗУ„Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” –зміна умов і норм загальнообов'язкове державне пенсійне страхування  здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього закону. Так, ЗУ „Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення працівників сільськогосподарських підприємств - платників с/г податку” №2613 від 31.05.05 р. внесено доповнення та зміни до ЗУ„Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” ( абз. 4 п.1 ст.2) та Прикінцеві положення  ЗУ„Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (абз.5 п.2) проте, цей  закон є обов'язковим для застосування з моменту набрання чинності –1.01.06 р. та не має зворотньої дії у часі відповідно до ст.58 Конституції України, а в 2005 році виплата пенсій, призначених на пільгових умовах здійснювалась відповідно до списку №1.

  Таким чином, постанова господарського суду відповідає матеріалам, обставинам справи, нормам матеріального права.

  Щодо вимог скаржника про відстрочення сплати заборгованості по відшкодуванню виплат пільгових пенсій  то слід зазначити, що апеляційна інстанція розглядає спір в межах його розгляду в суді першої інстанції. Відповідач не позбавлений права звернутися відповідно до ст.263 КАСУ до місцевого суду із заявою про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення.

  

          Керуючись ст. ст. 160,198,200,205,206,212,254 КАС України, суд

                                                            ухвалив:

1.Постанову господарського суду Одеської області від 30.08.2006р. у  справі №4/253-06-6059 А –залишити без змін, апеляційну скаргу –без задоволення.

 

Ухвала апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у  касаційному порядку протягом місяця до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя                                                                А.М. Жукова

    Суддя                                                                                            Т.А. Величко

     Суддя                                                                                          Л.І. Бойко

СудОдеський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення14.11.2006
Оприлюднено03.09.2007
Номер документу259940
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4/253-06-6059а

Постанова від 14.11.2006

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Жукова А.М.

Постанова від 30.08.2006

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні