ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/5272/12
Полтавський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді -Клочка К.І.,
при секретарі - Міщенко Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області до Приватного підприємства «Плаза-Сервіс» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, -
В С Т А Н О В И В:
08 серпня 2012 року управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області (далі - позивач УПФУ в м. Кременчуці) звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Плаза-Сервіс» (далі - відповідач, ПП «Плаза-Сервіс») про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.12.2008 по 31.12.2009 у розмірі 4421,96 грн посилаючись на те, що відповідачем не сплачено страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, чим порушено вимоги частини шостої статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).
Позивач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, надавши суду клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника (вх. №26972/12 від 03.09.2012).
Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, поштові відправлення надсилались за юридичною адресою, але усі поштові відправлення повернуті на адресу суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до положень частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе провести розгляд справи за даної явки на підставі наявних матеріалів справи.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до статей 14, 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»відповідач є страхувальником -платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і перебуває на обліку в УПФУ в м. Кременчуці.
Згідно частини третьої статті 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків передбачено статтями 19, 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (надалі -Інструкція №21-1).
Частиною шостою статті 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та статей 14, 15 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" підпункту 4.1 пункту 4 Інструкції№21-1 суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, сплачують до Пенсійного фонду України страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 33,2% від фактичних витрат на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок у вигляді премій, заохочень, у тому числі в натуральній формі оплати, які підлягають оподаткуванню.
Пунктом 11.11 №21-1 встановлено, що платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.
Відповідно до частини шостої статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.
Протягом періоду з 01.12.2008 по 31.12.2009 відповідач подавав до УПФУ в м. Кременчуці розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальна сума визначених страхових внесків склала 5513,31 грн.
Судом встановлено, що на день розгляду справи із урахуванням часткового погашення боргу відповідачем у розмірі 1213,83 грн за відповідачем значить заборгованість із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 4299,48 грн.
Частиною першою статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків, страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку та розмірах, визначених цією статтею.
Згідно частиною другою статті 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка).
Статтею 106 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-VI від 09.07.2003 передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених зазначеним законом. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
На підставі вищезазначеного, 21 січня 2011 року УПФУ в м. Кременчуці прийнято рішення №150 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 115,53 грн та нараховано пеню у розмірі 6,95 грн.
За викладених обставин, загальна сума недоїмки склала 4421,96 грн, яку на час розгляду у добровільному порядку відповідач не погасив.
Територіальні органи Пенсійного фонду відповідно до частини третьої статті 106 Закону за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У разі, якщо страхувальник який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду , або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби , а також має право звернутися до суду про стягнення недоїмки.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області до Приватного підприємства "Плаза-Сервіс" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Плаза-Сервіс" (ідентифікаційний код 35314515, вул. 60 років Жовтня, 41/44, кв. 21, м. Кременчук, Полтавська область) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області (вул. 50-річчя СРСР, 9, м. Кременчук, Полтавська область) заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 4421 (чотири тисячі двадцять одну) гривню 96 (дев'яносто шість) копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 17 серпня 2012 року.
Суддя К.І. Клочко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2012 |
Оприлюднено | 18.09.2012 |
Номер документу | 25999511 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
К.І. Клочко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні