Постанова
від 11.09.2012 по справі 2270/5466/12
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 2270/5466/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 вересня 2012 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіСалюка П.І. при секретарі Козельська А.В. за участі: представника позивача: Пятковського А.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до Приватного підприємства "Голд-Транс" про стягнення податкового боргу та накладення арешту на кошти та інші цінності що знаходяться у банках, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до Приватного підприємства "Голд-Транс" про стягнення податкового боргу.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем не виконується обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і в розмірах, встановлених законом, а саме податковий борг по податку на додану вартість не сплачено, а тому позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 149672 грн. 63 коп. за рахунок коштів платника податків з рахунків у банках, обслуговуючих платника та за рахунок готівки, що належить платнику податків для погашення податкового боргу та накласти арешт на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться у банках на суму 149672 грн. 63 коп.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задоволити їх у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився повторно, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, інформація про що знаходиться у матеріалах справи. Вперше відповідачу надсилалась копія ухвали про відкриття провадження разом з інформацією про процесуальні права та обов'язки , яка ним отримана 03.08.2012 р. та судову повістку на 11.09.2012 р., яка отримана 23.08.2012 р. (дана обставина підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення).

Згідно ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що сторони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, зважаючи на відсутність визначених ст.128 КАС України перешкод для розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.

Заслухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали адміністративного позову та додані докази у їх єдності, взаємному зв'язку та сукупності, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Приватне підприємство "Голд-Транс" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію, код ЄДРПОУ 36896996.

Згідно даних ДПІ у м. Хмельницькому, за відповідачем рахується податковий борг у сумі 149672 грн. 63 коп. у тому числі:

По податку на додану вартість - 149672 грн. 63 коп., який виник відповідно до податкових декларацій від 28.03.2012 р. №7637, №7643 від 29.03.2012 р., №7644 від 29.03.2012 р., №7112 від 20.03.2012 р., №10981 від 05.04.2012 р., №19481 від 20.04.2012 р., 334636 від 11.05.2012 р., №35870 від 21.05.2012 р., №37832 від 20.06.2012 р. та податкового повідомлення-рішення №0002461600/1480 від 23.04.2012 р.

Дані податкові декларації подані до органу ДПС нарочно, про що свідчить відбиток печатки вхідної кореспонденції ДПІ у м. Хмельницькому. Вказані декларації підписані керівником та головним бухгалтером в одній особі - ОСОБА_4 та скріплені печаткою підприємства.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Податковий борг по податку на додану вартість виник внаслідок несплати самостійно узгодженої суми податкового зобов'язання відповідно до вищевказаних податкових декларацій, які у порядку, передбаченому законом, відповідачем оскаржені не були. Податковий борг також підтверджується розрахунком податкового керуючого.

В силу п. 56.1 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

Згідно п.п.14.1.153 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

На виконання вимог п.п.6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу ПП "Голд-Транс" було надіслано податкові вимоги:

- №1/814 від 25.10.2010 р., яка вручена 03.11.2010 р.;

- №2/993 від 09.12.2010 р., яка вручена 09.12.2010 р.

Згідно п.59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Незважаючи на те, що позивачем було вжито усіх заходів по отриманню податкового боргу у встановленому законом порядку, відповідач добровільно наявний податковий борг не сплатив, що підтверджується довідкою про заборгованість.

Згідно п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно п. 20.1.18. ст. 20 Кодексу, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.1. ст. 95 Кодексу, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

В силу п.п. 95.3., 95.4. ст. 95 Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини; орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Зазначена заборгованість підтверджується довідкою про заборгованість, розрахунком суми позовних вимог, податковими деклараціями та ін. матеріалами позову.

Враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому щодо стягнення з відповідача податкового боргу з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та за рахунок готівки, що йому належить обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Позовна вимога Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться у банках, задоволенню не підлягають з огляду на наступне.

Відповідно до п.20.1.17 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Згідно зі статтями 88, 89 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.

Статтею 91 Податкового кодексу України встановлено, що податковий керуючий описує майно платника податків, що має податковий борг, в податкову заставу, здійснює перевірку стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі, проводить опис майна, на яке поширюється право податкової застави, для його продажу у випадках, передбачених цим Кодексом.

Правила призначення та звільнення, функції та повноваження податкового керуючого, а також порядок складання ним акта опису майна, яке передається в податкову заставу, а також акта перешкоджання платником податків виконання повноважень податкового керуючого регламентує Порядок призначення та звільнення, а також функції та повноваження податкового керуючого, затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 N 1035. Зокрема, пунктом 3.6 зазначеного порядку встановлено, що однією з основних функцій та повноважень податкового керуючого щодо податкової застави є складання акта про відсутність майна, що має бути описане у податкову заставу.

Позивачем суду не надано акту про відсутність майна ПП "Голд-Транс", що має бути описане у податкову заставу, а тому суд вважає необґрунтованою позовну вимогу щодо накладення арешту на кошти та інші цінності платника податків.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Керуючись ст. ст. 6, 14, 71, 86, 94, 99, 104, 183-2 КАС України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задоволити частково.

Стягнути з Приватного підприємства "Голд-Транс" (код ЄДРПОУ 36896996) податковий борг у сумі 149672 грн. 63 коп. (сто сорок дев'ять тисяч шістсот сімдесят дві грн. 63 коп.) з банківських рахунків та за рахунок готівки, що належить платнику податків.

У решті позовних вимог відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 12 вересня 2012 року

Суддя "Згідно з оригіналом" Суддя П.І. Салюк

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.09.2012
Оприлюднено18.09.2012
Номер документу25999989
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2270/5466/12

Ухвала від 31.07.2012

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Салюк П.І.

Постанова від 11.09.2012

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Салюк П.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні