КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-2339/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Каракашьян С.К.
Суддя-доповідач: Земляна Г.В.
У Х В А Л А
Іменем України
"06" вересня 2012 р. м. Київ
колегія суддів судової палати по адміністративним справам Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого -судді Земляної Г.В.
суддів Горбань Н.І., Межевича М.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСКА" на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 травня 2012 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСКА" до державного реєстратора Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації, Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва про визнання дій протиправними,-
В С Т А Н О В И Л А :
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оска»звернулось до суду з позовом до державного реєстратора Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації, Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва, в якому просить визнати незаконними дії Державного реєстратора Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації щодо реєстраційної дії від 16.11.2011 року; скасувати у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис Державного реєстратора Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації від 14.06.2011 року про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу; скасувати рішення №259 від 18.11.2011 року Державної податкової інспекції Деснянському районі м. Києва про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - Товариства з обмеженою відповідальністю «ОСКА»(код ЄДРПОУ 24920219) зі збереженням податкового кредиту; зобов'язати Державну податкову інспекцію у Деснянському районі м. Києва поновити реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «ОСКА»як платника податку на додану вартість з дати її анулювання.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 травня 2012 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятою постановою Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оска» подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необґрунтованість та необ'єктивність рішення суду, неповне з'ясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, порушення судом норм процесуального права, що є підставою для скасування судового рішення
Відповідно до ч.1 ст.197 КАС України апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а постанова суду залишенню без змін, з наступних підстав.
Згідно зі п.1 ч.1 ст. 198, ст.200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до ч. 1 статі 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини справи, наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оска» зареєстроване Деснянською районною у м. Києві адміністрацією 09.06.1997 року та має свідоцтво свідоцтво № 100301963 про реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю «Оска»як платника податку на додану вартість
16 листопада 2011 року державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Деснянського району міста Києва було внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про відсутність юридичної особи за місцем знаходження.
Суд першої інстанції відмовляючи в задоволенні позовних вимог прийшов до висновку, що державний реєстратор при внесенні оскаржуваного запису до Єдиного державного реєстру та Державна податкова інспекцієя у Деснянському районі міста Києва при прийнятті рішення за №259 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість діяли в межах наданий їм законодавцем повноважень та на підставі норм Закону, що регулює спірні правовідносини .
Доводи апеллянта, що уповноваженою позивачем на отримання кореспонденції особою є виключно директор підприємства, який не отримував листа, так як матеріали справи свідчать, що рекомендоване поштове відправлення №0222505097451, адресоване ТОВ «Оска»10.10.2011р. було вручено уповноваженій на отримання пошти особі.
А тому суд першої інстанції правомірно зазначає, що зазначені обставини мають оцінюватися компетентним органом в процесі можливого розслідування вчинення посадовими особами підприємства поштового зв'язку протиправних дій, проте, не спростовують наявності у державного реєстратора підстав для внесення відомостей до Реєстру.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, оскільки вони знайшли своє підтвердження під час апеляційного розгляду справи виходячи з наступного.
Згідно із визначенням, наведеним у ст.1 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців -це автоматизована система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.
Державний реєстратор вказаною нормою Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»визначається як посадова особа, яка відповідно до цього Закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.
Згідно абзацу 8 частини першої статті 6 Закону державний реєстратор на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці проводить державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб та державну реєстрацію зміни імені або місця проживання фізичних осіб -підприємців.
З частини 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»вбачається, що відомості про юридичну особу або фізичну особу-підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», у разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки (абзац другий частини 12 статті 19).
Як вбачається з матеріалів справи, 20.09.2011р. Державною податковою інспекцією у Деснянському районі міста Києва до відділу державної реєстрації юридичних осію та фізичних осіб-підприємців Деснянського району міста Києва було направлено повідомлення №550/29-206, згідно з яким повідомлено про відсутність за місцезнаходженням товариства з обмеженою відповідальністю «Оска»
03 жовтня 2011 року державним реєстратором державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Деснянського району міста Києва направлено повідомлення за адресою - 02660, м.Київ, Деснянський район, вулиця Оноре де Бальзака, будинок 2 літера А, згідно з яким позивача поінформовано про те, що позивач повинен підтвердити реєстраційні відомості про юридичну особу до 10.11.2011р.
10.10.2011р. рекомендоване поштове відправлення №0222505097451, адресоване ТОВ «Оска» було вручено уповноваженій на отримання пошти особі.
У встановлений в листі термін для підтвердження відомостей позивач до державного реєстратора не з'явився, в зв'язку з чим 16 листопада 2011 року державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Деснянського району міста Києва було внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про відсутність юридичної особи за місцем знаходження.
У разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. (абзац перший частини 14 статті 19).
Таким чином, суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку, що державний реєстратор, на підставі повідомлення Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва та відомостей, що йому відомі та в межах своїх повноважень, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» вніс до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис від 16.11.2011р.№ 10661440010001566 про відсутність юридичної особи за вказаною адресою.
Крім того, судом першої інстанції встановлено, що 18 листопада 2011 року Державною податковою інспекцією у Деснянському районі міста Києва було прийнято рішення за №259 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість на підставі запису від 16.11.2011р.№ 10661440010001566 про відсутність юридичної особи за вказаною адресою, внесеного до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Норма статті 184.1. Податкового кодексу України визначає, що реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається, у разі якщо, зокрема, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (п.п. «Ж)».
Згідно з пунктом 5.4 розділу V затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 N 978 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу оформляється за формою N 6-РПДВ (додаток 6). Таке рішення складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження податкового органу, та підписується керівником податкового органу. У рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ обов'язково вказується підстава для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Кодексу.
Отже, єдиною передбаченою Податковим кодексом України підставою для анулювання свідоцтва платника ПДВ за п.п. «Ж»п. 184.1, ст. 184 є наявність певного запису в Реєстрі, станом на дату прийняття рішення про анулювання.
Таким чином, суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку, що відпвідачі діяли в межах наданий їм законодавцем повноважень та на підставі норм Закону.
Таким чином, суд першої інстанції дав належну оцінку всім обставинам справи та вірно застосував законодавство, що регулює ці правовідносини.
Надані докази були оцінені судом першої інстанції, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Крім того, було оцінено належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, що відповідає вимогам ст. 86 КАС України.
З огляду на зазначене та беручи до уваги достатній і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності колегія суддів дійшла висновку, що викладені у позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими та, відповідно, його вимоги такими, що не підлягають задоволенню.
При цьому апеляційна скарга не містить посилання на обставини, передбачені статтями 202 -204 Кодексу адміністративного судочинства України, за яких рішення суду підлягає скасуванню.
Доводи, викладені заявником в апеляційній скарзі були предметом дослідження суду першої інстанції і не знайшли свого належного підтвердження.
Вказані в апеляційній скарзі процесуальні порушення не призвели до неправильного вирішення справи і не є підставою для скасування судового рішення.
Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, дав їм належну оцінку та прийняв законне та обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права, в зв'язку з чим апеляційна скарга залишається без задоволення, а постанова суду першої інстанції -без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 8-11, 160, 197, 198, 200, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСКА"-залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 травня 2012 року -залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, а якщо її було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі (ч. 5 статті 254 КАС України). Касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Головуючий суддя Земляна Г.В.
Судді: Горбань Н.І.
Межевич М.В.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2012 |
Оприлюднено | 18.09.2012 |
Номер документу | 26008360 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Земляна Г.В.