ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
17 вересня 2012 року 15 год. 20 хв. № 2а-11387/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби до приватного підприємства "БВП-Буд" про стягнення з відповідача коштів.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва 20 серпня 2012 року надійшов позов Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби (також далі за текстом - позивач) до приватного підприємства "БВП-Буд" (також далі за текстом - відповідач) про стягнення з відповідача податкового боргу у розмірі 1468,85 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що податковий борг утворився в результаті несплати відповідачем узгодженого грошового зобов'язання, що є підставою для прийняття судом рішення про стягнення з нього заборгованості у вказаному розмірі.
Ухвалою суду від 22 серпня 2012 року відкрито провадження в адміністративній справі, яку призначено до розгляду у судовому засіданні.
У судове засідання 11 вересня 2012 року представники позивача та відповідача не прибули, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи сторони повідомлені належним чином, заяв про розгляд справи за їх відсутності до суду не надійшло, у зв'язку з чим на підставі ч.ч. 4, 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства (також далі за текстом - КАС України) судом прийнято рішення про подальший розгляд справи у порядку письмового провадження.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач (ідентифікаційний код 35084152) як юридична особа зареєстрований виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради та як платник податків перебуває на обліку у позивача.
На час звернення до суду з позовом за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати податку на додану вартість (також далі за текстом - ПДВ) , яка виникла в результаті неповної сплати відповідачем грошового зобов'язання, визначеного у податковій декларації з ПДВ, у розмірі 1468,85 грн., а також на підставі відповідних податкових повідомлень-рішень.
Зокрема, 22 серпня 2011 року позивачем складено акт № 718/1520/35084152 про результати камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання податкової звітності з ПДВ, у якому зазначено про несвоєчасне подання відповідачем податкової звітності з ПДВ, чим порушено підпункт 49.18.1 (49.18.2) п. 49.18 ст. 49 , п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України (також далі за текстом - ПК України) .
На підставі вказаного акту, 05 вересня 2012 року позивачем складено податкове повідомлення-рішення № 0014581520/0, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 170,00 грн.
22 серпня 2011 року позивачем складено акт № 719/1520/35084152 документальної позапланової невиїзної перевірки з питання дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання, у якому зазначено про несвоєчасну сплату відповідачем грошового зобов'язання за податковою декларацією з ПДВ.
На підставі вказаного акту, 05 вересня 2011 року позивачем складено податкове повідомлення-рішення № 0014591520, яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію (штраф) у розмірі 83,62 грн.
У ході судового розгляду справи встановлено, що у податковій декларації з ПДВ за березень 2011 року відповідачем визначено грошове (податкове) зобов'язання у розмірі 2589,00 грн., яке у розмірі 1373,77 грн. сплачено за рахунок переплати по картці особового рахунку відповідача. При цьому, грошове (податкове) зобов'язання у розмірі 1215,23 грн. залишилось несплаченим.
Згідно з п. 46.1 ст. 46, п. 54.1 ст. 54, п. 57.1 ст. 57, п. 59.1, 59.3, 59.4 ст. 59 ПК України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З наявних у матеріалах справи документів вбачається, що на виконання викладених норм позивачем надсилалась відповідачу податкова вимога від 06 травня 2012 року № 910, однак на час звернення до суду з позовом заборгованість так і залишилась не погашеною.
Доказів оскарження такої податкової вимоги відповідачем до суду не надано.
Таким чином, податковий борг є узгодженим та визнається таким, розмір якого підтверджується даними облікової картки платника податку.
Відповідно до підпункту 20.1.18 п. 20.1 ст. 20, п.п. 95.1, 95.2, 95.3 ст. 95 ПК України, органи державної податкової служби мають право під час проведення перевірок вивчати та перевіряти первинні документи, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку, інші регістри, фінансову, статистичну звітність, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За переконанням суду, у ході судового розгляду справи позивач надав достатньо належних доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовується позов.
Відповідач у ході судового розгляду справи будь-яких заперечень проти позову та доказів, які у нього є, до суду не подав.
На підставі викладених обставин, суд прийшов до висновку, що позов Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби до приватного підприємства "БВП-Буд" про стягнення з відповідача коштів є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. У зв'язку з ухваленням судового рішення на користь суб'єкта владних повноважень та відсутністю з його сторони судових витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-12, 69-71, 86, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Задовольнити повністю позов Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби до приватного підприємства "БВП-Буд" про стягнення з відповідача коштів.
2. Стягнути з приватного підприємства "БВП-Буд" (ідентифікаційний код 35084152, місцезнаходження: пр-т Оболонський, 14-Ж, м. Київ, 04205) податковий борг у розмірі 1468,85 грн. (Одна тисяча чотириста шістдесят вісім гривень вісімдесят п'ять копійок) до Державного бюджету України шляхом перерахування коштів на р/р 31114029700002 в УДСКУ у місті Кіровограді Кіровоградської області, банк одержувача - ГУДСКУ у Кіровоградській області, МФО 823016, код 38037409, код платежу 14010100.
3. Копії постанови направити сторонам.
Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Відповідно до ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.М.Данилишин
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2012 |
Оприлюднено | 19.09.2012 |
Номер документу | 26019684 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Данилишин В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні