Постанова
від 18.09.2012 по справі 2а-1670/5485/12
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 вересня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/5485/12

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кукоби О.О.,

розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області до Приватного підприємства "Дагер" про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області 17 серпня 2012 року звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства "Дагер" про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій в розмірі 4 072 грн. 64 коп. посилаючись на несплату відповідачем даної суми фінансових санкцій в добровільному порядку.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив. Поштове відправлення на адресу ПП "Дагер", що внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, повернулося до суду з відміткою працівника пошти "за закінченням терміну зберігання".

Як визначено частиною одинадцятою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відтак, судом виконано обов'язок щодо повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи.

У відповідності до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

При цьому, згідно з частиною шостою вказаної статті, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищезазначене, враховуючи достатність наданих сторонами доказів, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.

Приватне підприємство "Дагер" в установленому законодавством порядку зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ 34397962 (а.с. 11 ).

Відповідач протягом 2006 - 2010 років перебував на обліку в УПФ України Автозаводського району в м. Кременчуці (правонаступником якого є УПФ України в м. Кременчуці) як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, реєстраційний номер 16295209 (а.с. 6 ).

Фахівцем УПФ України Автозаводського району в м. Кременчуці 17 лютого 2010 року проведено планову перевірку ПП "Дагер" з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів за період з 02 червня 2006 року по 31 грудня 2009 року, надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду за період з 02 червня 2006 року по 31 грудня 2008 року, обґрунтованості та достовірності видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсії.

За результатами перевірки складено акт від 17 лютого 2010 року №50 (а.с. 23-27 ), в якому вказано на порушення відповідачем вимог:

- частини першої статті 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV в частині завищення ФОП, з якого розраховуються страхові внески на 4 150 грн. та заниження внесків загалом на 1 473 грн. 40 коп.;

- пункту 8 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування в частині виявлення надання недостовірних індивідуальних відомостей.

Примірник вказаного акта перевірки вручено 17 лютого 2010 року директору підприємства Кисліченко О.О. (а.с. 27 ).

На підставі висновків вищезазначеного акта перевірки позивачем прийнято рішення про застосування до ПП "Дагер" фінансових санкцій:

- від 25 березня 2010 року №326 - в розмірі 312 грн. 64 коп., що вручене відповідачу 24 червня 2010 року (а.с. 14 );

- від 17 червня 2010 року №932 - в розмірі 519 грн. 39 коп., що отримане відповідачем 21 червня 2010 року (а.с. 28-29 );

- від 17 червня 2010 року №933 - в розмірі 4 150 грн., що отримане відповідачем 21 червня 2010 року (а.с. 30-31 ).

У зв'язку з тим, що відповідачем вказані суми фінансових санкцій в добровільному порядку в повному обсязі не сплачено, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення заборгованості.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до вимог статей 14, 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV (в редакції, чинній на момент виникнення та реалізації спірних правовідносин) ПП "Дагер" являлося платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Як передбачено пунктом 2 частини першої статті 64 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право не частіше одного разу на календарний рік проводити планові, а також у випадках, передбачених законодавством, - позапланові перевірки на будь-яких підприємствах, в установах і організаціях та у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (у тому числі письмові) з питань, що виникають під час таких перевірок.

Згідно з пунктами 3 - 5 частини дев'ятої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції:

- за приховування (заниження) страхувальником суми заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески, накладається штраф у розмірі всієї суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу), а в разі повторного протягом року такого порушення - штраф у триразовому розмірі суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу);

- за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми;

- за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом третім частини першої статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено право страхувальника оскаржувати в установленому законодавством порядку рішення органів Пенсійного фонду та дії посадових осіб виконавчих органів Пенсійного фонду.

Сторонами у справі не надано доказів оскарження рішень УПФ України Автозаводського району в м. Кременчуці від 25 березня 2010 року №326, від 17 червня 2010 року №№932, 933 до органів Пенсійного фонду чи до суду.

Частиною п'ятнадцятою статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Згідно з частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За приписами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач відзиву на позовну заяву та жодних заперечень проти позову чи доказів сплати фінансових санкцій суду не надав.

Разом з тим, наявність у ПП "Дагер" заборгованості зі сплати фінансових санкцій підтверджується витягом з картки особового рахунку страхувальника, а також розрахунком, наданим позивачем до матеріалів позову (а.с. 5, 7 - зворот ).

За таких обставин, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості і правомірності позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати по справі відсутні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 69-71, 86, 94, 122, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області до Приватного підприємства "Дагер" про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Дагер" (код ЄДРПОУ 34397962; вул. Молодіжна, 5, кв. 30, м. Кременчук, Полтавська область, 39615) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області (код ЄДРПОУ 37895789; вул. 50-річчя СРСР, 9, м. Кременчук, Полтавська область, 39630) заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 4 072 грн. 64 коп. (чотири тисячі сімдесят дві гривні шістдесят чотири копійки).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.О. Кукоба

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.09.2012
Оприлюднено20.09.2012
Номер документу26038204
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1670/5485/12

Ухвала від 20.08.2012

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.О. Кукоба

Постанова від 18.09.2012

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.О. Кукоба

Ухвала від 20.08.2012

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.О. Кукоба

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні