Cправа № 2a-0770/1072/12
Рядок статзвітності № 10.1
Код 2
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2012 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гебеш С.А.
при секретарі судового засідання - Лумей В.Г.
сторони в судове засідання не з'явились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпатія - Транс»про стягнення заборгованості у сумі 414,25 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Закарпатське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі -позивач, ЗОВ ФССТВП) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпатія - Транс», яким просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 414,25 грн., зі сплати страхових внесків.
31.05.2012 року представником позивача ЗОВ ФССТВП до суду подано заяву, якою просить провести розгляд справи за його відсутності та у відповідності до ст.122 КАС України, розгляд проведено за відсутності представника позивача, на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання не направив, не повідомив суд про причини неприбуття, хоча належним чином був повідомлений судом про відкриття провадження в адміністративній справі, про дату, час і місце розгляду даної справи. Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №177353 Товариство з обмеженою відповідальністю «Карпатія -Транс»зареєстровано за адресою: Закарпатська область, м.Ужгород, вул.. Легоцького, 8/40, тобто за адресою, що вказана в позовній заяві та на яку направлялася кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа вирішується на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Відповідно до ч.1 ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову в повному обсязі, виходячи з наступного:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Карпатія -Транс»зареєстровано в Ужгородській міській виконавчій дирекції ЗОВ ФССТВП з 10.07.2003 року, реєстраційний номер 210010003977 як платник страхових внесків, що підтверджується копією повідомлення про взяття на облік страхувальника.
Згідно останнього поданого звіту Ф4-ФСС з ТВП за 2011 рік за відповідачем рахується борг зі сплати внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у сумі 414,25 грн., що підтверджується копією даного звіту наявною в матеріалах справи.
З метою добровільної сплати суми заборгованості на адресу відповідача було направлено претензію від 05.12.2011 року за № 02-06-687, однак, зазначена претензія залишилась без реагування.
За змістом п.2 ч.2 ст.27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 року № 2240-II (з наступними змінами та доповненнями, далі -Закон 2240) відповідач зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Абзацами другим та шостим ч.1 ст.23 Закону 2240 (стаття 23 Закону втратила чинність з 01.01.2011 року згідно Закону України від 08.07.2010 року № 2464 -VI, діюча та в редакції статті на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що перерахування страхових внесків шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період, а якщо страхувальники несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені статтею 30 цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 Закону 2240, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Порядок сплати страхових внесків до Фонду визначений Інструкцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженою Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності "Про затвердження Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду" від 26.06.2001 року за № 16 (втратила чинність згідно з постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 16.06.2011 року за № 35, діюча та в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) та згідно п. 4.4 Інструкції - перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.
Пунктом 7 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року за № 2464-VI (діє з 1 січня 2011 року) встановлено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Як підтверджено матеріалами справи, зокрема, звітом Ф4-ФСС з ТВП за 2011 рік, поданим Товариством з обмеженою відповідальністю «Карпатія -Транс»заборгованість станом на 01.01.2011 року за страхувальником становить 414,25 грн.,що також підтверджується розрахунком суми боргу від 04.04.2012 року №02-05-191.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.
Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпатія - Транс»про стягнення заборгованості у сумі 414,25 грн. - задовольнити повністю.
2. Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпатія - Транс»(Закарпатська область, м.Ужгород, вул.. Легоцького, 8/40, ідентифікаційний код - 32579711) на користь Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 5 код 20441404) заборгованість у сумі 414,25 грн. (чотириста чотирнадцять гривень двадцять п'ять копійок) зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя С.А.Гебеш
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2012 |
Оприлюднено | 21.09.2012 |
Номер документу | 26055978 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Гебеш С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні