cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
18.09.2012Справа №5002-19/3446-2011
про банкрутство
Суддя Мокрушин В.І.
Представники:
від ініціюючого кредитора - Капустіна М.О. - представник дов.№ б/н від 03.01.2012
від кредитора - ПАТ «Словянський - Юг» - Соколова Л.М., представник дов.№ б/н від 13.07.2012
ліквідатор - Стоцький П.В., арбітражний керуючий
інші учасники - не з'явились
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Кримфрукт» звернулось до Господарського суду Автономної Республіки Крим з заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Джонаголд» у порядку, передбаченому Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», у зв'язку із створенням заборгованості в сумі 432254,37 грн.
17.09.2012 на адресу Господарського суду Автономної Республіки Крим надійшло клопотання арбітражного керуючого Стоцького П.В. про залучення до матеріалів справи довідку Київського ВДВС Сімферопольського МУЮ про відсутність виконавчих проваджень у відношенні банкрута.
У судовому засіданні ліквідатор Стоцький П.В. по суті заявленої скарги усно повідомив, що кредиторські вимоги фізичної особи - підприємця Овсепяна Артема Хачиковича подані із порушенням строків передбачених ст.14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» про що заявнику було надано відповідь. Просив суд задовольнити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, провадження по справі припинити.
Представник ініціюючого кредитора у судовому засіданні усно також підтвердила про порушення фізичною особою - підприємцем Овсепяна Артема Хачиковича строку пред'явлення кредиторських вимог, у зв'язку з чим просила суд у задоволенні скарги відмовити, проти затвердження звіту та ліквідаційного балансу не заперечувала.
Представник кредитора ПАТ «Словянський - Юг» усно підтримала доводи арбітражного керуючого та представника ініціюючого кредитора.
Боржник та інші учасники явку своїх представників у судове засідання не забезпечили, про причину неявки суд не повідомили. Про час та дату судового засідання сповіщені належним чином.
Розглянувши звіт та ліквідаційний баланс боржника, заслухавши думку присутніх у судовому засіданні учасників по справі, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення скарги на дії ліквідатора банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю «Джонаголд» - арбітражного керуючого Стоцького П.В., про наявність підстав для затвердження звіту та ліквідаційного балансу боржника та про припинення провадження по справі з огляду на наступне.
Правовою підставою для звернення до суду із скаргою на дії ліквідатора банкрута заявник визначає наявність заборгованості у сумі 7038,88 грн. (сума, яка не погашена банкрутом), яку підтверджує рішенням Господарського суду Автономної Республіки Крим від 11.11.2009 у справі №2-29/4723-2009. Також вказує на не включення даної суми кредиторських вимог до реєстру вимог кредиторів.
Суд зазначає, що за правовою природою вказані кредиторськими вимоги є конкурсними, оскільки виникли до дня порушення провадження у даній справі про банкрутство та не задоволені протягом трьох місяців.
Відповідно до положень статті 14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.
Частиною 2 статті 14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» зокрема передбачено, що вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі, якою затверджує реєстр вимог кредиторів. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Як зазначає заявник, він звернувся до ліквідатора банкрута з вимогою про включення грошових вимог до реєстру 25.04.2012, тоді як оголошення про введення судової процедури розпорядження майном боржника опубліковано в газеті «Голос України» № 165 від 07.09.2011 (а.с.136, Том 1).
Тобто, Овсепян А.Х. необхідно було звернутись до арбітражного керуючого Стоцького П.В. із заявою про включення грошових вимог до реєстру у місячний термін з дати опублікування вказаного оголошення.
Проте, заявник звернувся із заявою до ліквідатора лише у 25.04.2012, тобто з пропуском встановленого Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» строку для звернення до суду із даною заявою.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення скарги на дії ліквідатора банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю «Джонаголд» - арбітражного керуючого Стоцького П.В. та як наслідок й відсутності правових підстав для включення грошових вимог фізичної особи - підприємця Овсепяна Артема Хачиковича до реєстру вимог кредиторів.
Щодо представленого ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу банкрута суд зазначає наступне.
Стаття 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачає, що усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку. Речі, визначені родовими ознаками, що належать банкруту на праві володіння або користування, включаються до складу ліквідаційної маси. Майно банкрута, що є предметом застави, включається до складу ліквідаційної маси, але використовується виключно для першочергового задоволення вимог заставодержателя. Індивідуально визначені речі, що належать банкруту на підставі речових прав, крім права власності і повного господарського відання, не можуть бути включені до складу ліквідаційної маси. За наявності у складі майна банкрута майна, виключеного з обороту, ліквідатор зобов'язаний передати його іншим особам в установленому порядку. Ліквідатор, виявивши частку, яка належить банкруту в спільному майні, з метою задоволення вимог кредиторів в установленому порядку порушує питання про виділення цієї частки. Активи, включені до складу іпотечного покриття іпотечних облігацій, не включаються до ліквідаційної маси емітента іпотечних облігацій та управителя іпотечним покриттям. Відчуження цих активів, у тому числі примусове, здійснюється в порядку, передбаченому Законом України «Про іпотечні облігації».
Згідно статті 29 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» майно, на яке звертається стягнення у ліквідаційній процедурі, оцінюється арбітражним керуючим у порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність. У разі продажу майна на аукціоні вартість майна, що визначається шляхом його оцінки, є початковою вартістю. Для здійснення оцінки майна арбітражний керуючий має право залучати на підставі договору суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання з оплатою їх послуг за рахунок коштів, одержаних від виробничої діяльності боржника, визнаного банкрутом, або реалізації його майна, якщо інше не встановлено комітетом кредиторів.
Відповідно до статті 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута. Ліквідатор забезпечує через засоби масової інформації оповіщення про порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна. Порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з комітетом кредиторів. При цьому продаж майна підприємств-банкрутів, заснованих на державній власності, здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про приватизацію державного майна» та інших нормативно-правових актів з питань приватизації. У разі надходження двох і більше пропозицій щодо придбання майна банкрута ліквідатор проводить конкурс (аукціон). Порядок проведення конкурсу (аукціону) визначається згідно із Законом України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)». Майно банкрута, щодо обігу якого встановлено обмеження, продається на закритих торгах. У закритих торгах беруть участь особи, які відповідно до законодавства можуть мати зазначене майно у власності чи на підставі іншого речового права. Продаж цінних паперів, що належать банкруту на праві власності, здійснюється відповідно до законодавства. Уступка вимог банкрута здійснюється в порядку, передбаченому цивільним законодавством України, за згодою комітету кредиторів. Ліквідатор має право виставити на відкриті торги вимоги банкрута, якщо інший порядок продажу (уступки) вимог банкрута не встановлено комітетом кредиторів. Ліквідатор зобов'язаний використовувати при проведенні ліквідаційної процедури тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ліквідатором. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника. Кошти, які надходять при проведенні ліквідаційної процедури, зараховуються на основний рахунок боржника. З основного рахунку здійснюються виплати кредиторам у порядку, передбаченому статтею 31 цього Закону. З основного рахунку проводяться такі виплати: поточні комунальні та експлуатаційні платежі; інші витрати, пов'язані із здійсненням ліквідаційної процедури. Продаж майна банкрута оформляється договорами купівлі-продажу, які укладаються між ліквідатором і покупцем відповідно до законів України. Ліквідатор не рідше одного разу на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів. Ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду або державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури. У разі невиконання або неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків господарський суд за клопотанням комітету кредиторів може припинити повноваження ліквідатора і, за пропозицією комітету кредиторів, призначає нового ліквідатора.
Ліквідатором банкрута - арбітражним керуючим Стоцьким П.В. у виконання положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» проведені усі дії передбачені для виявлення майна, включення його до ліквідаційної маси, його оцінки та реалізації про що свідчать наявні у матеріалах справи документи.
Крім того, усі дії, які ліквідатором банкрута - арбітражним керуючим Стоцьким П.В. проводились у рамках даної справи, були погоджені з комітетом кредиторів, про що свідчать наявні у справі рішення.
У виконання приписів ст.31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатором боржника проведені розрахунки з кредиторами.
З метою виявлення активів банкрута ліквідатором були направлені запити до Кримського республіканського підприємства «Сімферопольське міжміське бюро реєстрації і технічної інвентаризації», Управління ДАІ ГУ МВС України в АР Крим, Державної інспекції по нагляду за технічним станом машин та обладнання при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, Управління деркомзему в м.Сімферополь Автономної Республіки Крим, Київського ВДВС Сімферопольського МУЮ АР Крим.
Отримані відповіді на запити ліквідатора свідчать про відсутність нерухомого майна, автотранспортних засобів у банкрута, а також виконавчого провадження щодо боржника.
Відповідно до частини 6 ст.31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» вимоги, які не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Складений і представлений на розгляд суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс відповідає вимогам, які передбачені ст.32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Господарський суд, розглянувши звіт ліквідатора, рішення комітету кредиторів, враховуючи, що представлений суд звіт відповідає вимогам ст.32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» вважає за можливе затвердити звіт і ліквідаційний баланс та завершити ліквідаційну процедуру Товариства з обмеженою відповідальністю «Джонаголд», у зв'язку з чим провадження по справі припинити.
На підставі викладеного, керуючись ст.32, п.6 ст.40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. У задоволенні скарги на дії ліквідатора банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю «Джонаголд» - арбітражного керуючого Стоцького П.В. відмовити.
2. Затвердити звіт ліквідатора - арбітражного керуючого Стоцького П.В. та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю «Джонаголд» (ідентифікаційний код 34700645)
3. Банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю «Джонаголд» (ідентифікаційний код 34700645) ліквідувати, виключивши з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
4. Вимоги кредиторів, які не задоволені за відсутністю майна, вважати погашеними.
5. Провадження у справі № 5002-19/3446-2011 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю «Джонаголд» припинити.
Суддя В.І. Мокрушин
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2012 |
Оприлюднено | 21.09.2012 |
Номер документу | 26061253 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
В.І. Мокрушин
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні