cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-18/8871-2012 13.09.12 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «САНА»;
до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інкомстрах»;
про стягнення 30 154,43 грн.
Суддя Мандриченко О.В.
Представники:
Від позивача: Шайхуліна А. В., представник, довіреність №б/н від 20.02.2012 р.;
Від відповідача: не з'явилися.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.07.2012 р. порушено провадження у справі №5011-18/8871-2012; розгляд справи призначено на 14.08.2012 р.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.08.201 2року відкладено розгляд справи до 23.08.2012 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.08.2012 року відкладено розгляд справи до 04.09.2012 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.09.2012 року продовжено термін вирішення спору; відкладено розгляд справи до 13.09.2012 року.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 28 002,13 грн. основного боргу, 2 152,43 грн. пені, а також 1 609,50 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач був належним чином повідомлений про час, день та місце розгляду справи, що підтверджується відмітками відділу канцелярії Господарського суду міста Києва на звороті ухвал про порушення провадження у справі та про відкладення розгляду справи, а також повідомленням про вручення поштового відправлення від 27.08.2012 року, яке отримане відповідачем 03.09.2012 року.
У своїй заяві вих. №1071 від 05.09.2012 року відповідач зазначив, що явка у судове засідання уповноваженого представника ПрАТ «СК «Інкомстрах»була неможлива у зв'язку з тим, що ухвала від 23.08.2012 року була отримана відповідачем 04.09.2012 року, хоча в повідомленні про вручення поштового відправлення стоїть дата отримання -03.09.2012 року. Після вказаної дати було ще одне судове засідання, на яке представник відповідача не з'явився.
Відповідач -Закрите акціонерне товариство Страхова компанія «Інкомстрах», повноважних представників в судове засідання не направив, письмовий відзив на позовну заяву не надав, позовні вимоги по суті не заперечив.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, який знаходиться в матеріалах справи, відповідач змінив свою організаційну форму і тепер значиться як Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Інкомсрах».
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
24.04.2007 року між Закритим акціонерним товариством Страхова компанія «Інкомстрах»і Товариством з обмеженою відповідальністю «САНА»(далі - аптека) було укладено договір про співпрацю №11-005/07, відповідно до якого предметом договору є співпраця по обслуговуванню договорів страхування, які передбачають надання фармакологічної допомоги застрахованим відповідача.
Відповідно до п. 2.1.1. договору, аптека зобов'язана відпускати медикаменти, предмети медичного призначення (одноразові шприци, одноразові системи), перев'язувальні матеріали (вата, бинт), шовні матеріали (кетгут, шовк шовний), надалі -медикаменти, особам, які являються застрахованими за договорами, вказаними в п. 1.1. договору, чи іншим особам, чиє право на отримання медикаментів підтверджено відповідачем.
Згідно з п. 2.2. договору, аптека має право:
2.2.1. Припинити дію даного договору в порядку, вказаному в розділі 5 даного договору.
2.2.2. Призупинити відпуск медикаментів у випадку неоплати попереднього реєстру (рахунку).
2.2.3. Вимагати оплати відповідачем медикаментів, куплених застрахованими особами в обумовлені строки.
Пунктом 2.3. договору передбачено, що Інкомстрах зобов'язаний:
2.3.1. Оплачувати від імені застрахованих осіб вартість медикаментів згідно з реєстрами та рахунками аптеки.
2.3.2. Терміново повідомляти аптеку про зміну умов договорів страхування, вказаних в п. 1.1. даного договору, якщо такі зміни тягнуть за собою зміни в порядку відпуску медикаментів.
Інкомстрах на протязі 10 банківських днів після надання аптекою реєстру і рахунку, проводить оплату вартості медикаментів, куплених застрахованими особами, шляхом перерахування страхових сум на розрахунковий рахунок аптеки (п. 3.1. договору).
Відповідно до п. 4.1. договору, у випадку несвоєчасної оплати за відпущені медикаменти Інкомстрах сплачує аптеці пеню в розмірі 0,1 % від суми заборгованості за кожен день прострочення.
Згідно з п. 5.1. договору, він вступає в силу з моменту його підписання і діє на протязі одного року.
У випадку якщо жодна із сторін за 30 днів до спливу строку дії даного договору не повідомить іншу сторону про намір його розірвати, він вважається пролонгованим на тих же умовах і на той же термін.
Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Частиною 1 статті 691 Цивільного кодексу України передбачено, що покупець зобов'язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу, або, якщо вона не встановлена у договорі і не може бути визначена виходячи з його умов, - за ціною, що визначається відповідно до статті 632 цього Кодексу, а також вчинити за свій рахунок дії, які відповідно до договору, актів цивільного законодавства або вимог, що звичайно ставляться, необхідні для здійснення платежу.
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Частина 2 статті 218 Господарського кодексу України зазначає, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням визначених змістом зобов'язання умов (неналежне виконання).
Згідно з ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (ч. 1 ст. 612 ЦК України).
Позивач свої зобов'язання за договором виконав, застрахованим особам відповідача медикаменти, а, отже, у відповідача з цього моменту виникає обов'язок здійснювати оплату вартості цих медикаментів.
Пунктом 2.3.1. договору передбачено, що Інкомстрах зобов'язаний оплачувати від імені застрахованих осіб вартість медикаментів згідно з реєстрами та рахунками аптеки.
Відповідач взяті на себе за договором зобов'язання не виконав в повній мірі.
Відповідно до рахунку-фактури №5 від 08.02.2008 року, відповідач повинен був сплатити на користь позивача 10 420,86 грн. за відпущені медикаменти; відповідно до рахунку-фактури №13 від 11.03.2008 року, відповідач повинен був сплатити на користь позивача 18 637,06 грн. за відпущені медикаменти; відповідно до рахунку-фактури №27 від 08.04.2008 року, відповідач повинен був сплатити на користь позивача 7 577,26 грн. за відпущені медикаменти.
Інкомстрах на протязі 10 банківських днів після надання аптекою реєстру і рахунку, проводить оплату вартості медикаментів, куплених застрахованими особами, шляхом перерахування страхових сум на розрахунковий рахунок аптеки (п. 3.1. договору).
Позивач у своїй позовній заяві зазначив, що відповідачем лише частково було здійснено оплату відпущених медикаментів і на момент подачі позовної заяви до господарського суду, заборгованість відповідача перед позивачем становить 28 002,13 грн.
В матеріалах справи міститься повідомлення відповідача вих. №547 від 16.07.2010 року, направлене на адресу позивача, в якому зазначено, що відповідач визнає борг у сумі 28 0002,13 грн.
Статтею 33 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до статті 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно з статтею 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (частина 1 статті 612 ЦК України).
Частиною 1 статті 230 Господарського кодексу України встановлено, що штрафними санкціями у цьому кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до частини 6 статті 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Статтею 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань»встановлено, що розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Відповідно до п. 4.1. договору, у випадку несвоєчасної оплати за відпущені медикаменти Інкомстрах сплачує аптеці пеню в розмірі 0,1 % від суми заборгованості за кожен день прострочення.
Враховуючи вищевикладене, позивач просить стягнути з відповідача 2 152,30 грн. пені. Після перерахунку пені за період прострочення тривалістю 6 місяців, господарським судом встановлено, що розмір пені становить 2 152,33 грн. Враховуючи неможливість виходу за межі позовних вимог, стягненню з відповідача підлягає 2 152,30 грн. пені.
Оцінюючи наявні в матеріалах справи документи та досліджені в засіданні суду докази, господарський суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інкомстрах»(юридична адреса: інд. 03150, м. Київ, вул. Червоноармійська, 72, оф. 32-33; фактична адреса: інд. 03150, м. Київ, вул. В. Васильківська, 64, код ЄДРПОУ 31282951) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Сана»(інд. 02032, м. Київ, вул. Саксаганського, 110, оф. 1, код ЄДРПОУ 20175380) 28 002 (двадцять вісім тисяч дві) грн. 13 коп. заборгованості, 2 152 (дві тисячі сто п'ятдесят дві) грн. 30 коп. пені, 1 609 (одна тисяча шістсот дев'ять) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.
3. Повернути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Сана»(інд. 02032, м. Київ, вул. Саксаганського, 110, оф. 1, код ЄДРПОУ 20175380) 91 (дев'яносто одна) грн. 50 коп. надмірно сплаченого судового збору. Видати наказ.
4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
5. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
СуддяО.В. Мандриченко Дата складання рішення 19.09.2012 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2012 |
Оприлюднено | 21.09.2012 |
Номер документу | 26062418 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні