cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
18.09.12р. Справа № 43/5005/7340/2012
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медео плюс", м. Кривий Ріг
про стягнення заборгованості
Суддя Мартинюк С.В.
Представники:
від позивача: Сушко О.І. за дов. № 318/1010 від 27.0612р., представник
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Криворізьких міських електричних мереж звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медео плюс" про стягнення заборгованості за договором про постачання електричної енергії № 607723 від 02.02.2010 року.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням договірних зобов'язань по сплаті грошових коштів по договору про постачання електричної енергії № 607723 від 02.02.2010 року.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, витребуваних судом документів не подав, жодних пояснення щодо причини неявки суду не подав, про дату час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Відповідно до п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18, особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору (п. 3.9.2 постанови).
Від представників сторін заяв про технічне фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не надходило, у зв'язку з чим фіксування судового процесу не здійснювалося (ст. 81-1 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно зі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
У порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 18.09.2012 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Між Відкритим акціонерним товариством "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" (Рішенням загальних зборів акціонерів Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" від 31.03.2011 року Відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" перейменовано у Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго") (далі -позивач, енергопостачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Медео плюс" (далі - відповідач, споживач) укладено договір про постачання електричної енергії ВАТ "ЕК" Дніпрообленерго" для споживачів Дніпропетровської області № 607723 від 02.02.2010 року (далі - договір).
Відповідно до п. 9.8., 9.8.1. договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 31.12.2010 року. Договір вважається щорічно продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення строку не буде заявлено однією із сторін про відмову від цього договору або його перегляд.
Предметом договору є продаж постачальником електричної енергії споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 9 кВт, величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені додатком "Графік зняття показів засобів електричної енергії", а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснення інших платежів згідно з умовами цього договору.
Точка (точки) продажу електричної енергії - межа балансової належності, на якій відбувається перехід права власності на електричну енергію, визначена додатками "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін" та "Загальна схема електропостачання", які є невід'ємною частиною даного договору (Розділ 1 договору).
Згідно з п. 2.2.2. договору постачальник зобов'язується постачати споживачу електроенергію як різновид товару: 1) в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 цього договору за додатком "Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачам".
Відповідно до п.2.3.5. договору споживач зобов'язався оплачувати постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатку "Порядок розрахунків" та додатку "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії"
Порядок розрахунків визначений сторонами в додатку № 3 до договору про постачання електричної енергії № 607723 від 02.02.2010 року.
Відповідно до п. 2, 2.1. додатку № 3, споживач здійснює повну оплату вартості обсягу використання електричної енергії заявленого за розрахунковий період за формою попередньої оплати.
Остаточний розрахунок за активну електроенергію, за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, оплата рахунків за надання послуг з компенсації перетікання активної енергії, пеня, індекс інфляції та інші платежі, згідно з умовами цього договору здійснюється на підставі самостійного отриманого у постачальника рахунка п'яти операційних днів з дня отримання рахунку.
Споживач протягом 30 календарних днів з дати отримання рахунку постачальника здійснює повну оплату вартості електричної енергії, недорахованої внаслідок використання електричної енергії з порушенням ПКЕЕ.
У відповідності до п. п. 3, 3-1 додатку № 3 споживач зобов'язаний вносити плату за споживання активної електричної енергії виключно коштами; вартість фактично використаної у розрахунковому періоді електроенергії розраховується в такому порядку : період між датами зняття показників засобів обліку на початок та кінець розрахункового періоду прирівнюється до періоду дії тарифу в календарному місяці і величина коштів, які споживач має сплатити визначається, як добуток обсягу електричної енергії, спожитої (переданої) між датами зняття показів засобів обліку та визначеного у відповідності з умовами наведеними у пункті 4.3 цього додатку, на тариф, який діяв на кінець розрахункового періоду.
Обсяги електричної енергії, що підлягають сплаті споживачем за звітний розрахунковий період визначаються з урахуваннями вимог п. 4.1.1.-4.1.6 цього додатку та підтверджуються Актом про використану електричну енергію, який споживач надає постачальнику протягом доби після закінчення розрахункового періоду (п. 4.3. договору).
Споживання електричної енергії понад договірну величину визначається постачальником під час підбиття підсумків розрахункового періоду на основі даних, підтверджених сторонами як різниця між обсягом фактично використаної величини, протягом розрахункового періоду, і обсягом договірної величини електричної енергії (п. 5.5. договору).
Як вбачається з матеріалів справи, за поставлену активну електричну енергію позивач пред'явив до оплати відповідачу рахунок № 607723/1 від 06.02.2012 року на суму 1 089,52 грн., рахунок № 607723/2 від 06.03.2012 року на суму 1 478,74 грн., № 607723/3 від 27.03.2012 року на суму 43,54 грн. (а.с.10,12,14).
Крім основного боргу по активній електроенергії, у відповідача виникла заборгованість, за перевищення договірної величини споживання електричної енергії, про що свідчать рахунок № 607723/1/лім від 06.02.2012 року на суму 1 657,25грн., №607723/2/лім від 06.03.2012 року на суму 1 478,74 грн., актами про постачання електричної енергії (а. с. 11,13, 17-18).
Відповідно до ч.5 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.
За перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, визначених згідно із вимогами розділу 5 цього договору, споживач сплачує постачальнику двократну вартість різниці фактично спожитих та договірних величин. При цьому плата за перевищення договірної величини потужності стягується із споживачів з приєднаною потужністю 150 кВт і більше та середньомісячним споживанням 50000 кВт/год і більше (п. 4.2.2. договору).
За розрахунком позивача станом на 19.06.2012 року заборгованість відповідача за порушення виконання умов договору про постачання електричної енергії № 607723 від 02.02.2010 року за період з 01.01.2012 року по 01.04.2012 року складає: 2 611,80 грн. -борг за активну електроенергію, за період з 01.01.2012 року по 01.03.2012 року - 3 135,99 грн. - заборгованість по сплаті за перевищення договірної величини споживання електричної енергії на загальну сум 5 747,79 грн.
Докази своєчасного виконання зобов'язання з вищевказаної заборгованості відповідачем не надані, в матеріалах справи відсутні.
Згідно із ч. 2 ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за не виконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов'язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов'язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності. Не вважаються такими обставинами, зокрема, порушення зобов'язань контрагентами правопорушника, відсутність на ринку потрібних для виконання зобов'язання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів.
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно зі ст. 275 Господарського кодексу України енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Відповідно до ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно із ч.1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов'язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов'язання.
Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Доказів оплати поставленої теплової енергії відповідач не надав, доводи позивача щодо наявності боргу, його розміру не заперечив.
Частиною 1 статті 546 Цивільного кодексу України передбачено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Згідно з ч. 1 ст. 548 Цивільного кодексу України виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що споживачі у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачує енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.
Під неустойкою (штрафом, пенею), відповідно до статті 549 Цивільного кодексу України розуміється грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до п. 4.2.1 договору, за внесення платежів, передбачених пунктами 2.3.5 -2.3.6 цього договору, порушенням термінів, визначених додатком „Порядок розрахунків", споживач сплачує постачальнику пеню у розмірі 0,1 % від суми заборгованості за кожен день прострочення платежу, але не більш подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла на той період, враховуючи день фактичної оплати.
Позивачем за прострочення виконання договірних зобов'язань щодо оплати наданих послуг нарахована пеня в розмірі 186,04 грн.
Згідно із ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позивачем нараховані три відсотки річних від простроченої суми в розмірі -38,62 грн.
Загальна сума заборгованості становить 5 972,42 грн., яка підтверджена матеріалами справи і підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.
Таким чином, судовий збір стягується з відповідача.
Керуючись ст. ст. 1, 33, 34, 49, 82-85, 115-116 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Медео плюс" (50025, м. Кривий Ріг, вул. Артилеристів,б. 3, приміщення 9, код ЄДРПОУ 35747071) на користь Публічного акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Дніпрообленерго" (49000, м. Дніпропетровськ, Запорізьке шосе, 22), в особі: Криворізьких міських електричних мереж (50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Карла Маркса, 41, р/р № 260325003663 у філії Дзержинського відділення № 7806 ВАТ „Ощадбанк", МФО 306072, код ЄДРПОУ 00130843) борг за активну електроенергію в сумі 2 611,80 грн. (дві тисячі шістсот одинадцять гривень 80 коп.), перевищення договірних величин - 3 135,99 грн. (три тисячі сто тридцять п'ять гривень 99коп.)
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Медео плюс" (50025, м. Кривий Ріг, вул. Артилеристів,б. 3, приміщення 9, код ЄДРПОУ 35747071) на користь Публічного акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Дніпрообленерго" (49000, м. Дніпропетровськ, Запорізьке шосе, 22) в особі: Криворізьких міських електричних мереж (50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Карла Маркса, 41), р/р 26000060431312 у Криворізькій філії ПАТ КБ „Приватбанк", МФО 305750, код ЄДРПОУ 00130843) пеню в сумі 186,04 грн. (сто вісімдесят шість гривень 04 коп.), 3% річних - 38,62 грн . (тридцять вісім гривень 62 коп.), 1 609, 50 грн. (одну тисячу шістсот дев'ять 50 грн.) - судового збору.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Суддя С.В. Мартинюк Повне рішення складено 21.09.2012 року
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2012 |
Оприлюднено | 24.09.2012 |
Номер документу | 26076685 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні