cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
27.06.12 р. Справа № 5006/20/22пд/2012
Суддя господарського суду Донецької області Огороднік Д.М. при секретарі судового засідання Гончаровій І.Є., розглянувши матеріали
за позовом Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради "Донецькміськтепломережа" до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Праця"
про забовязання укласти договор
представники сторін:
від позивача: Ковальова О.В. - представник за дов.;
від відповідача: Сищук В.А. - голова правління;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд господарського суду Донецької області передані позовні вимоги Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради "Донецькміськтепломережа" до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Праця" про зобов'язання укласти договір №2636 від 01.01.2012 на постачання теплової енергії. Також позивач просить вважати договір №2636 від 01.02.2012 на постачання теплової енергії укладеним з 01.02.2012. Позивачем до матеріалів справи надано оригінал проекту договору №2636 та додатків №№1,2, 3 до нього.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно рішення Донецької міської ради від 23.09.2011 житловий будинок №119/17 по вул. Б. Комісарів в Донецьку переданий на баланс відповідачу. У зв'язку з чим на підставі норм Законів України "Про теплопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги" відповідач зобов'язаний укласти з позивачем договір на постачання теплової енергії. Позивачем 03.02.2012 на адресу відповідача надісланий проект договору на постачання теплової енергії, який останнім не підписаний. За таких обставин, позивач звернувся до суду з вимогою зобов'язати відповідача укласти договір.
Відповідач, який належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи ухвалами господарського суду від 17.04.2012, 08.05.2012, 22.05.2012, 06.06.2012, 14.06.2012 заявлені вимоги не оспорив, відзив на позовну заяву не надав.
У судове засідання призначене на 27.06.2012 року з'явився представник відповідача, який пояснив, що мешканці будинку не бажають укладати договір з позивачем, а бажають здійснювати платежі кожний окремо за свою квартиру задля уникнення покладення на них додаткових зобов'язань за тих мешканців, які не будуть оплачувати вартість теплової енергії.
Відповідно до ст.75 Господарського процесуального Кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами. З урахуванням належного повідомлення
про час та місце проведення судового розгляду обох сторін, судом забезпечено сторонам рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів та здійсненні інших процесуальних прав, з врахуванням наведеного, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин та вирішення спору по суті, згідно ст.75 Господарського процесуального Кодексу України.
Представники позивача та відповідача клопотання щодо фіксації судового процесу не заявляв, у зв'язку з чим, розгляд справи здійснювався без застосуванням засобів технічної фіксації судового процесу у відповідності до статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд
В С Т А Н О В И В:
Згідно рішення від 18.04.2011 №1 установчих зборів власників квартир будинку, що розташований за адресою: м. Донецьк, вул. Бакинських комісарів, 119/17 створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Праця".
Статут Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Праця" зареєстрований виконавчим комітетом Куйбишівської районної у місту Донецьку ради за № 196, копія статуту є в матеріалах справи.
Рішенням Донецької міської ради від 23.09.2011 №8/31 вирішено передати на баланс Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Праця" жилий будинок №119/17 по вул. Бакінських Комісарів в Куйбишивському районі, загальною площею 1086,90 кв.м.; зобов'язано Комунальне підприємство "Керуюча компанія Куйбишівського району міста Донецьку" скласти комісію по передачі жилого будинку на баланс.
На виконання рішення ради, 01.11.2011 року жилий будинок №119/17 по вул. Бакінських Комісарів в Куйбишивському районі, загальною площею 1086,90 кв.м. рахом з мережею теплопостачання в будинку переданий на баланс Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Праця", відповідна копія акту є в матеріалах справи, що підписаний та скріплений печаткою у тому числі відповідачем.
Таким чином, матеріалами справи підтверджується знаходження жилого будинку №119/17 по вул. Бакінських Комісарів в Куйбишивському районі, загальною площею 1086,90 кв.м. на балансі Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Праця". Отже, відповідач є балансоутримувачем житлового будинку №119/17 по вул. Бакінських Комісарів в Куйбишивському районі, який отримує послуги з опалення.
В матеріалах справи наявний акт на подачу теплопостачання від 14.10.2011 в будинок №119 по вул. Бакінських Комісарів в Куйбишивському районі. На вимогу суду, позивачем надано акт, в якому зазначено що 15.10.2011 до будинку №119/17 по вул. Бакінських Комісарів в Куйбишивському районі будо подано опалення та 15.04.2012 відключене.
Відповідачем не надано жодних доказів в спростування вказаних обставин. Крім того, відповідач підтверджує факт подачі позивачем теплової енергії до будинку.
За таких обставин, позивач вважає, що відповідач як балансоутримувач житлового будинку зобов'язання укласти з теплопостачальною організацією, тобто з позивачем. договір про поставку купівлі - продажу теплової енергії.
Відповідно до статуту Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради "Донецькміськтепломережа", зареєстрованого 16.10.2008, предметом діяльності товариства є виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.
Ліцензіями серії АВ № 345064, №597445, 597446 Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради "Донецькміськтепломережа" надано право на
виробництво теплової енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії (крім певних видів господарської діяльності у сфері теплопостачання).
Таким чином, в силу сфери господарювання, предмету діяльності, позивач є теплогенеруючою та теплопостачальною організацією, одночасно виробником та виконавцем комунальних послуг, зокрема, з опалення (постачання теплової енергії).
У зв'язку з чим, позивач супровідним листом від 03.02.2012 № 463 надіслав на адресу відповідача проект договору №2636 від 01.02.2012 разом з додатками №№1,2,3. В підтвердження надсилання на адресу відповідача проекту договору, позивач надав копію фіскального чеку від 06.02.2012 № 3374.
Відповідач не надав суду, доказів в спростування надіслання на його адресу проекту договору.
Відповідач проект договору та додатки до нього не підписав, протокол розбіжностей не надсилав, відповіді не надав.
Загальний порядок укладення господарських договорів передбачений ст.ст. 179-181 Господарського кодексу України.
При цьому, ч.ч. 3, 7 ст.179 Господарського кодексу України встановлено, що укладання господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо, зокрема, існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання, чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Статтею 187 Господарського кодексу України встановлено, що спори, які виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Отже, обов'язковою умовою щодо спонукання в судовому порядку укласти господарський договір є, зокрема, обов'язковість для сторін укладення договору.
Згідно з п. 2 ст. 714 Цивільного кодексу України до договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Згідно статті 3 Закону України "Про теплопостачання", відносини між суб'єктами діяльності у сфері теплопостачання регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
У відповідності до ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", житлово-комунальні послуги -результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд -власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.
Утримання будинків і прибудинкових територій -господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів
будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.
Виробник -суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги.
Споживач -фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
Виконавець- суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг споживачеві відповідно до умов договору.
Згідно ст. 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
Відповідно статті 1 Закону України "Про теплопостачання" балансоутримувач (будинку, групи будинків, житлового комплексу) - власник відповідного майна або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно і уклала договір купівлі-продажу теплової енергії з теплогенеруючою або теплопостачальною організацією, а також договори на надання житлово-комунальних послуг з кінцевими споживачами.
Як встановлено судом вище, відповідачем є балансотуримувачем житлового будинку №119/17 по вул. Бакінських Комісарів в Куйбишивському районі міста Донецька.
В свою чергу, ч. 2 ст. 275 Господарського кодексу України закріплює, що відпуск теплової енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Відповідно до п. 4 ст. 129 Конституції України, ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, а за загальним правилом обов'язок доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини.
Як вбачається зі статуту відповідача, об'єднання створено для спільного управління й забезпечення експлуатації єдиного комплексу нерухомого майна, володіння, користування й у встановлених законом границях розпорядження спільним майном, захисту їхніх прав і виконання обов'язків щодо загального втримання багатоквартирного будинку. Предметом діяльності об'єднання є забезпечення сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних послуг (п.2.2 статуту). Згідно з п. 2.3 договору об'єднання має право визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту неподілного і загального майна відповідно до статуту.
Відповідно до п. 4.6 статуту відповідача до компетенції правління об'єднання належить, зокрема укладання договорів із суб'єктами підприємництва, які виконують роботи, у тому числі надають житлово-комунальні та інші послуги.
В ст. 24 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" зазначені обов'язки балансоутримувача, а саме: укладати договори на надання житлово-комунальних послуг; укладати договір з власником (співвласниками) на утримання на балансі відповідного майна; утримувати на балансі майно, визначене договором з власником (співвласниками); забезпечувати управління майном власними силами або укладати договір з юридичною особою на управління майном та інші.
Судом встановлено, що внутрішня система опалення цього житлового будинку є централізованою, теплопостачання здійснюється по централізованим мережам від зовнішньої мережі позивача (котельної № кв. 895), та є єдиною.
Внутрішня система опалення знаходиться на балансі, на утриманні та в експлуатаційному обслуговуванні відповідача. В підтвердження вказаних обставин, до матеріалів справи надано акт розмежування балансової належності між позивачем та відповідачем., відповідно до якого система теплопостачання, що розміщена в будинку та підведена до кожної квартири знаходиться на балансі відповідача. Отже, теплова енергія подається саме відповідачу.
Доказів на підключення житлового будинку, що знаходиться на балансі відповідача до будь-яких інших джерел теплопостачання, ніж до централізованої системи, у тому числі, автономного, децентралізованого, змішаного, сторонами суду не надано.
Згідно ст. 29 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою. У разі, якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем. Процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Таким чином, законодавець визначив, що договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку повинен укладатися між споживачами (власниками квартир) та балансоутримувачем, в даному випадку відповідачем
Вказана стаття, яка є спеціальної нормою, не надає можливості укладання таких договорів між власником квартир, які розташовані в багатоквартирному будинку, та виробником теплової енергії, яким є позивач по цій справі.
Судом враховані пояснення відповідача щодо оплати вартості теплової енергії власниками квартир самостійно згідно квитанцій. Однак з огляду на вказані вище норми закону, відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
У відповідності зі статтею 24 Закону України „Про теплопостачання" основним обов'язком споживача теплової енергії є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії, тобто існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору споживачем з метою використання теплової енергії.
Наразі, відповідач не є безпосереднім споживачем послуг з постачання теплової енергії, але предметом його діяльності є забезпечення сприяння членам об'єднання в отримання житлово-комунальних послуг, а правління об'єднання має право укладати договори про надання житлово-комунальних послуг.
З урахуванням наведеного, відповідач в силу приписів законодавства повинен укласти договір купівлі - продажу теплової енергії з позивачем, як з виробником наведених послуг.
Приписами ст. 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначені істотні умови договору між виконавцем/виробником та споживачем, відповідно до яких істотними умовами договору на надання житлово-комунальних послуг є:
1) найменування сторін;
2) предмет договору;
3) вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг;
4) порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги;
5) порядок перерахунків розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості;
6) права та обов'язки сторін;
7) порядок контролю та звіту сторін;
8) порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг;
9) визначення точок розподілу, в яких відбувається передача послуг від виконавця/виробника споживачу;
10) порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту);
11) умови доступу в квартиру, будинок, приміщення, на земельну ділянку для усунення аварій, неполадок, огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку;
12) порядок здійснення ремонту;
13) відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору;
14) порядок вирішення спорів;
15) перелік форс-мажорних обставин;
16) строк дії договору;
17) умови зміни, пролонгації, припинення дії договору;
18) дата і місце укладення договору.
Крім істотних договір може містити інші умови за згодою сторін.
З огляду на викладене, ретельно вивчивши зміст договору купівлі - продажу теплової енергії №2636 від 01.02.2012, суд дійшов висновку, що запропонований відповідачу проект договору відповідає вимогам статті 180 Господарського кодексу України, нормам Закону України "Про теплопостачання", Закону України "Про житлово-комунальні послуги", постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Правил користування тепловою енергією, затвердженою 03.10.2007 №1198, щодо наявності істотних умов договору, обов'язковості та процедури укладення договорів купівлі-продажу теплової енергії.
За таких обставин, вимоги позивача про зобов'язання відповідача укласти договір №2636 від 01.02.2012 є обґрунтованими та правомірними. Враховуючи рекомендації, що містяться в п. 9.9 постанови Пленуму Вищого господарського суду від 23.03.2012 №6, суд вважає за необхідно викласти в резолютивній частині умови проекту договору разом з додатками.
Вимоги позивача про визнання договору № 2636 укладеним з 01.02.2012 задоволенню не підлягають, оскільки договір вважається укладеним у разі якщо сторони досягли згоди щодо усіх істотних умов договору, яка в даному випадку відсутня, ст. 29 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що процедура погодження умов договору відбувається протягом місяця. Тому в даному випадку у зв'язку з наявністю спору щодо укладення договору, суд вважає, що задля забезпечення усіх прав сторін, договір вважається укладеним з дня набрання даним рішенням суду законної сили.
Таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню частково, відповідач зобов'язується укласти договір на умовах проекту договору купівлі- продажу теплової енергії №2636 від 01.02.2012 запропонованого позивачем.
Судові витрати відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Зобов'язати Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Праця" (вул. Бакинських комісарів, 119/17 м. Донецьк, код 37789532) укласти договір купівлі - продажу теплової енергії на умовах проекту договору від 01.02.2012 №2636, запропонованого Комунальним комерційним підприємством Донецької міської ради "Донецькміськтепломережа" (м. Донецьк, вул. Постишева, 68, код 33257089) в наступній редакції (мовою оригіналу):
ДОГОВОР № 2636
купли-продажи тепловой энергии
Объект жилой дом № 119/17 ул. Бакинских комиссаров на балансе ОСМД «Труд»
котельная кв. 895
г. Донецк
«01» февраля 2012года
Коммунальное коммерческое предприятие Донецкого городского совета «Донецкгортеплосеть», в дальнейшем «Теплоснабжающая организация», действующее на основании Устава, в лице заместителя директора Нешковой Людмилы Викторовны, которая действует на основании доверенности от 03.01.2012 года № 5 и Объединение совладельцев многоквартирного дома «Труд», далее «ОСМД», действующее на основании Устава, в лице председателя правления Сыщука Всеволода Анатольевича, с другой стороны, подписали настоящий договор о следующем:
1. Предмет договора.
1.1. Теплоснабжающая организация обязуется поставлять тепловую энергию в виде горячей воды до границы ответственности на следующие нужды:
отопление - в период отопительного сезона;
горячее водоснабжение - в течение года за исключением времени для проведения ремонтных и профилактических работ.
1.2. ОСМД обязуется принять тепловую энергию на границе ответственности, распределить ее потребителям и осуществить оплату ее стоимости по установленным тарифам (ценам) в сроки, предусмотренные настоящим договором.
1.3. Тепловая энергия, поставляемая по данному договору, используется ОСМД исключительно для нужд населения и на собственные потребности, определенные по соглашению сторон (приложение №1).
2. Порядок контроля и отчета сторон.
2.1. Стороны договорились о том, что при осуществлении договорных отношений будут руководствоваться действующим законодательством Украины.
2.2. Теплоснабжающая организация поставляет тепловую энергию с учетом тепловой нагрузки на отопление и горячую воду (приложение № 1), которая подтверждается соответствующими документами, предоставленными ОСМД.
2.3. Давление в обратной магистрали на вводе ОСМД должен обеспечивать полное заполнение местной системы, которая находится на его балансе.
2.4. Тепловая энергия на отопление поставляется ОСМД в объёме, определенном в приложении № 2.
2.5. При наличии приборов учета, установленных на границе балансовой принадлежности тепловых сетей, учет объёма отпущенной тепловой энергии осуществляется в соответствии с их показаниями.
2.6. ОСМД ведет ежедневный учет расхода тепловой энергии в журнале, форма которого согласовывается с Теплоснабжающей организацией. Ежемесячно, до 25 числа текущего месяца ОСМД , вместе с журналом учета, предоставляет в Теплоснабжающую организацию совместно подписанный акт, в котором отражается фактический расход тепловой энергии (отопление и горячая вода).
3. Права и обязанности сторон.
3.1. ОСМД имеет право:
3.1.1. Выбирать Теплоснабжающую организацию.
3.1.2. Отказаться от услуг Теплоснабжающей организации, о чем предупреждает письменно за 30 дней до прекращения поставки тепловой энергии.
3.1.3. Получать информацию об объёмах поставляемой тепловой энергии, тарифах (ценах), порядке оплаты.
Проверять достоверность расчетов и начислений оплаты за потребленную тепловую энергию.
3.1.5. Проводить внеплановую госповерку приборов учета, в случае возникновения сомнений в правильности показаний приборов учета. За период госповерки, не более одного месяца, оплата производится:
по централизованному отоплению - по средним показаниям приборов учета за предыдущий отопительный сезон;
по централизованной поставке горячей воды - в соответствии с среднемесячными показаниями приборов учета за предыдущие три месяца.
3.2.ОСМД обязано:
3.2.1. Придерживаться количества потребления тепловой энергии в объёме, согласно приложения № 2, не допуская их превышения.
3.2.2. Своевременно осуществлять оплату за потребленную тепловую энергию.
3.2.3.Проводить ежегодно промывку отопительной системы, ремонт и наладку оборудования, контрольно-измерительных приборов в присутствии представителей Теплоснабжающей организации, с обязательным составлением двухстороннего акта о готовности объекта к отопительному периоду.
3.2.4 Согласовывать с Теплоснабжающей организацией новые подключения либо отключения и преоборудования системы теплоснабжения, которые являються причиной увеличения либо уменьшения объемов потребления тепловой энергии.
3.2.5. Не допускать утечки сетевой воды.
3.2.6. В случае недопоставки тепловой энергии ОСМД сообщать об этом Теплоснабжающей организации письменно или телефонограммой и приглашать представителя Теплоснабжающей организации для составления и подписания двухстороннего акта. Акт оформляется в течение 3 рабочих дней.
3.2.7.Сохранять узел учета и пломбы на нем в надлежащем состоянии. Письменно уведомлять Теплоснабжающую организацию о неисправности прибора учета тепловой энергии при обнаружении неисправности, о чем составляется акт.
3.2.8. Без препятствий в любое время доспускать уполномоченных представителей Теплоснабжающей организации для проверки приборов учета расхода тепловой энергии ОСМД и правильности эксплуатации этих приборов.
3.2.9.Содержать в надлежащем санитарном состоянии помещения узлов управления и технических подвалов, в которых проходят тепловые сети.
3.2.10.Не допускать переоборудования системы теплоснабжения, которые приведут к нарушению теплового баланса дома.
3.2.11.Не занимать подвалы дома, в которых проложены тепловые сети или оборудованные тепловые вводы под мастерские, склады, магазины, офисы и т.д.
3.3. Теплоснабжающая организация имеет право:
3.3.1. Проверять показания узлов учета тепловой энергии и состояние системы теплоснабжнния дома, находящегося на балансе ОСМД .
3.3.2. Ограничивать или прекращать теплоснабжение ОСМД в случае:
- отсутствия оплаты за потребленную тепловую энергию в сроки, предусмотренные настоящим договором (после письменного предупреждения, направленного не позднее чем за 3 рабочих дня);
- невыполнение регламентних работ по подготовке и испытанию внутридомовых тепловых сетей ОСМД (с оформлением соответствующего акта и предупреждением за трое суток до прекращения поставки);
- самовольного увеличения отапливаемой площади или подключения других потребителей;
- введения в эксплуатацию системы теплоснабжения без соответствующего допуска;
- эксплуатации систем теплоснабжения с поврежденными пломбами, которые установлены Теплоснабжающей организацией на узле учета ОСМД ;
- ограничения свободного доступа представителей Теплоснабжающей организации к системе теплоснабжения или учета тепловой энергии;
- содержания в антисанитарном состоянии помещений узлов управления и технических подвалов, в которых проходят тепловые сети;
- повреждения внутридомовых тепловых сетей ОСМД;
- отсутствия соответствующего акта о готовности объекта к отопительному периоду;
- кражи воды из системы отопления.
3.4. Теплоснабжающая организация обязана:
3.4.1.На протяжении действия договора обеспечить поставку тепловой энергии за исключением времени проведения ремонтных работ.
3.4.2.При отсутствии прибора учета, в случае отклонения от качественных и количественных показателей поставляемой тепловой энергии от нормативных (приложение №3), при условии наличия двухстороннего акта, подтверждающего указанные факты, выполнить перерасчет стоимости тепловой энергии.
3.4.3.Предоставлять информацию об объёмах поставленной тепловой энергии, тарифах (ценах), порядке оплаты.
3.4.4.Уведомлять ОСМД письменно об изменении тарифов.
4. Тарифы, порядок и условия проведения расчетов.
4.1.Расчетным периодом для оплаты является календарный месяц. ОСМД производит оплату стоимости полученной тепловой энергии не позднее 20 числа месяца, следующего за расчетным, согласно предъявленным счетам. Оплата за тепловую энергию производится в соответствии с действующими тарифами , которые устанавливаются Кабинетом Министров Украины либо другими органами власти.
4.2. Расчеты по настоящему договору осуществляются в национальной валюте Украины путем перечисления денежных средств на текущий счет Теплоснабжающей организации, указанный в настоящем договоре. В платежном поручении ОСМД должно обязательно указать номер договора, назначение платежа. При наличии задолженности у ОСМД по договору, Теплоснабжающая организация, поступившие от ОСМД деньги, зачисляет в погашение задолженности за тепловую энергию прошлых периодов по данному договору, независимо от указанного в платежном поручении назначения платежа.
4.3.Денежные средства, которые поступили от ОСМД будут учтены как предоплата при условии отсутствия задолженности по данному договору.
4.4. Тариф на момент подписания договора составляет:
Для населения:
а)за отопление общей площади за 1 кв.м. в месяц с НДС:
с учетом оплаты на протяжении отопительного сезона - 6,96 грн.;
с учетом ежемесячной оплаты на протяжении всего года - 3,48 грн.;
б) горячее водоснабжение:
при наличии приборов учета за 1 куб. м. с учетом НДС - 17,58 грн.
при отсутствии прибора учета с одного человека в месяц с учетом НДС - 53,84 грн.
в) за один Гкал отпущеной тепловой энергии с НДС - 265,55 грн.
Для предприятий:
а) за 1 кв. м. отапливаемой площади в месяц с НДС - 28,46 грн.
б) за 1 куб. м. горячего водоснабжения в месяц с НДС - 52,49 грн.
в) за 1 Гкал отпущенной тепловой энергии с НДС - 916,43 грн.
В зависимости от цен на энергоносители, установленных КМ Украины или другими органами власти, тариф может изменяться в большую или меньшую сторону. В данном случае согласование с ОСМД не требуется.
4.5. Расчеты за горячее водоснабжение производятся по тарифам, рассчитанным исходя из условий работы системы горячего водоснабжения 350 дней в год, при плановом отключении горячего водоснабжения на 15 дней текущего ремонта. Оплата за горячее водоснабжение в дни сверхпланового отключения не осуществляется.
4.6. Начало и окончание отопительного периода (поставка тепловой энергии для отопления) определяется погодными условиями и устанавливается теплоснабжающей организацией в соответствии с решениями органов местного самоуправления .
4.7. Размер ежемесячной оплаты за предоставленные услуги.
4.7. 1. Согласно нормам потребления:
население:
отопление: S кв.м. * тариф = 1086,9 кв.м * 6,96 грн. = 7564,82 грн.
Горячее водоснабжение: к-во чел.* 53,84 грн.= .-___-____чел.*53,84грн.= __-
для предприятий :
Горячее водоснабжение: ___-
отопление: S кв.м. * тариф = ____-____ кв.м. * ,28,46 грн. = ___-____ грн.
4.7.2. При наличии приборов учета:
население:
отопление: Гкал * 265,55 грн.= по факту
гарячее водоснабжение: показания приборов учета * 17,58 грн.= по факту.
для предприятий:
отопление: Гкал * 916,43 грн. = по факту
горячее водоснабжение: показания приборов учета * 52,49 грн. = по факту
4.8. При выходе из строя приборов учета или несвоевременного проведения госповерки, оплата производиться согласно утвержденным нормам потребления.
4.9. ОСМД обязуется до 20 числа текущего месяца передавать Теплоснабжающей организации полные сведения, которые необходимы для начисления оплаты: количество зарегистрированных людей, расходы горячей воды по квартирным приборам учета.
4.10. В случае сдачи помещений в аренду юридическим и физическим лицам ОСМД в течение 5 дней с момента подписания договора аренды, в письменном виде сообщает Теплоснабжающей организации сведения об арендаторе для дальнейшего урегулирования вопроса об оплате услуг по теплоснабжению, переданного в аренду помещения.
4.11. В случае недопоставки Потребителям тепловой энергии по вине ОСМД, последнее устраняет недостатки за свой счет и возмещает Теплоснабжающей организации в полном объеме причиненные ей убытки.
4.12. ККП «Донецкгортеплосеть» является плательщиком налога на прибыль на общих основаниях.
ОСМД (не) является плательщиком налога на прибыль.
4.13. Теплоснабжающая организация осуществляет ОСМД возмещение затрат по сбору с населения платежей за услуги теплоснабжения в размере не более 3% от суммы, которая поступила на счет Теплоснабжающей организации от ОСМД.
5. Порядок проведения перерасчетов.
5.1. Теплоснабжающая организация осуществляет на основании заявления и двухстороннего акта уменьшение размера оплаты за услуги теплоснабжения в соответствии с приложением №3.
Данные перерасчеты производятся при отсутствии приборов учета.
6. Порядок измерения объёмов и определения качества предоставляемых услуг.
6.1. При отсутствии прибора учета, в случае недопоставки или несоответствия качественных и количественных показателей тепловой энергии нормативным требованиям ОСМД сообщает об этом Теплоснабжающей организации письменно или телефонограммой и приглашает представителя Теплоснабжающей организации для составления и подписания двухстороннего акта. Акт оформляется в течение 3 календарных дней. Отсутствие такого сообщения и акта свидетельствует, что ОСМД получало тепловую энергию согласно условиям договора и это обстоятельство других доказательств не требует.
7. Граница ответственности по поставке тепловой энергии.
7.1. Граница ответственности между ОСМД и Теплоснабжающей организацией за состояние и обслуживание тепловых сетей и системы теплоснабжения, по которым производится поставка тепловой энергии, определяется актом балансовой принадлежности.
8. Условия доступа в дом для снятия показаний приборов учета.
8.1. В случае непредоставления показаний до 25 числа отчетного месяца по домовым приборам учета, ОСМД обязано обеспечить доступ представителей Теплоснабжающей организации для снятия показаний с составлением двухстороннего акта.
9. Порядок проведения ремонтных работ.
9.1. ОСМД проводит ежегодно промывку отопительной системы, ремонт и наладку оборудования, контрольно-измерительных приборов в присутствии представителей Теплоснабжающей организации, с обязательным составлением акта о готовности объекта к отопительному периоду.
10. Обслуживание тепловых сетей и распределение полномочий относительно их эксплуатации и ремонта.
10.1. Обслуживание и ремонт тепловых сетей производится согласно балансовой принадлежности ОСМД и Теплоснабжающей организации.
11. Ответственность сторон и штрафные санкции.
11.1. За неисполнение или ненадлежащее исполнение своих обязанностей по данному договору стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Украины.
11.2.Теплоснабжающая организация несет ответственность за:
несоблюдение поставленных объемов тепловой энергии на отопление согласно приложения №2;
недостоверность предоставленной информации;
не предоставление по требованию ОСМД расчетов об объемах поставленной тепловой энергии.
11.3.Теплоснабжающая организация согласно действующего законодательства Украины уплачивает штраф в случае:
- снижения по вине Теплоснабжающей организации объемов поставки тепловой энергии;
- не поставки тепловой энергии, без соответствующих оснований, во время исполнения ОСМД своих договорных обязательств, кроме случаев предусмотренных п. 3.3.2. настоящего договора.
ОСМД несет ответственность за:
выход из строя приборов учета тепловой энергии;
- техническое состояние, обслуживание и эксплуатацию системы теплоснабжения согласно балансовой принадлежности;
- несоблюдение утвержденных договором значений объема потребления тепловой энергии и режима теплоснабжения;
- самовольное переоборудование системы теплоснабжения;
- утечки теплоносителя из-за несвоевременного устранения повреждений на тепловых сетях согласно балансовой принадлежности;
содержания в антисанитарном состоянии помещений узлов управления и технических подвалов, в которых проходят тепловые сети;
достоверность предоставленной информации.
11.5.ОСМД согласно действующего законодательства Украины уплачивает штраф за:
- несвоевременное уведомление о выходе из строя приборов учета тепловой энергии;
- несвоевременное предоставление отчета по приборам учета тепловой энергии;
- самовольное подключение системы теплоснабжения без заключения договора;
- кражу воды из системы отопления;
- потребление тепловой энергии без согласования с Теплоснабжающей организацией сверх максимальной тепловой нагрузки, определенной в договоре.
12. Порядок разрешения споров.
12.1.Все споры, возникающие в процессе исполнения настоящего договора, стороны решают путем переговоров. В случае невозможности разрешения споров (разногласий) по данному договору путем переговоров, спор передается на разрешение в хозяйственный суд Донецкой области и рассматривается в установленном порядке, согласно действующего законодательства Украины.
13. Форс-мажорные обстоятельства.
13.1 Стороны освобождаются от ответственности , если исполнению обязательств по настоящему договору препятствуют обстоятельства непреодолимой силы (действие чрезвычайных ситуаций техногенного, природного или экологического характера), которые делают невозможным предоставление услуги в соответствии с условиями договора. О наступлении форс-мажорных обстоятельств должны уведомить друг друга в 5 дневный срок с обязательным предоставлением соответствующего документа, выданного ТПП Украины.
14. Условия изменения и прекращения действия договора.
14.1. Все изменения и дополнения по данному договору должны быть оформлены в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями сторон.
14.2. Договор может быть рассторгнут по решению суда по требованию одной из сторон при существенных нарушениях договора другой стороной.
15. Другие условия.
15.1. Данный договор составлен в двух экземплярах по одному для каждой из сторон, которые имеют одинаковую юридическую силу.
15.2. С заключением данного договора предыдущая переписка , касающаяся предмета данного договора, утрачивает юридическую силу.
15.3. С заключением данного договора предыдущий договор считается расторгнутым.
15.4. Стороны обязуются извещать друг друга об изменениях своих платежных реквизитов, юридического адреса, номеров телефона в пятидневный срок с момента возникновения соответствующих изменений заказным письмом с уведомлением.
15.5. Стороны договорились, что срок исковой давности по данному договору составляет 3 (три) года.
15.6.Стороны пришли к соглашению о том, что ОСМД обязано погасить задолженность за услуги теплоснабжения, которая на момент заключения договора составила: 12766,84грн.
16. Срок действия договора.
16.1. Данный договор вступает в силу с 01 ноября 2011 года и действует до 01 ноября 2013 года и считается продленным на такой же срок, если от сторон за месяц до окончания срока действия договора не поступило заявление о расторжении договора, а в части проведения расчетов - до их полного погашения.
Приложение:
1. Дислокация жилого фонда.
2. Расчет расхода тепловой энергии на отопление жилого дома № 119/17 по ул. Бакинских комиссаров, согласно нормативной температуры для г. Донецка.
3. Требования к количественным и качественным показателям услуг теплоснабжения и уменьшение оплаты при их отклонении.
4. Балансовая принадлежность тепловых сетей.
17. Адреса и реквизиты сторон.
ТЕПЛОСНАБЖАЮЩАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ
Коммунальное коммерческое предприятие
Донецкого городского совета «Донецкгортеплосеть»
Ю.А.: 83001, г. Донецк, ул. Постышева, 68
Ф.А.: 83086, г. Донецк, ул. Горького, 16
Р/с 26003040177 в Донецком центральном региональном отделении ПАО "Мегабанк" г.Харьков
МФО 351629
ЕГРПОУ 33257089
тел. бухгалтерии 335-70-16
тел. инспекции 335-95-49
МП
Исполнитель: Гура О.И
ОСМД
Объединение совладельцев многоквартирного дома
«Труд»
83087 г.Донецк, ул. Бакинских комиссаров, 119/17
Р/с
МФО
ЕГРПОУ
Тел. руководителя 095-154-33-78
МП
Приложение №1
к договору № 2636 от 01.02.2012г.
Дислокация жилого фонда.
Адрес
ул.Бакинских комиссаров,119/17
Куйбышевский р-н
Отапливаемая площадь, м2
жилих помещений 1086,9
помещений прочих потребителей -
Количество квартир 18
Проектная тепловая нагрузка на
отопление
Tє ср -23єС
Ккал/час 89100
Примечание тепломер
Приложение № 2
к договору № 2636 от 01.02.2012г.
Расчет
расхода тепловой энергии на отопление
Расчет расхода тепловой энергии на отопление жилого дома № 119/17 по
ул. Бакинских комиссаров с учетом нормативной температуры для г. Донецка производится на основании:
1. «Норм и указаний по нормированию затрат топлива и тепловой энергии на отопление жилых и общественных зданий, а также на хозяйственно- бытовые нужды в Украине» КТМ 204 Украины 244-94;
2.СниП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция, кондиционирование»
(t o вн - t o cp) - 6
Q omn = Q х --------------- х n0 х 10 х 24 , где
( t o вн - t o p.o)
Qот. - максимальный тепловой поток на нужды отопления жилого дома (89100 ккал/час);
t°вн.- средняя расчетная температура воздуха в отапливаемых помещениях
( для жилых домов принимается равной + 18° С)
t°р.о.- расчетная температура наружного воздуха для проектирования отопления
( для г. Донецка = - 23°С);
t°ср. - температура наружного воздуха ( окт.- +7,9; нояб.- +0,9; дек.- - 4,2; янв.- -6,6; фев.--6,2; март--1,0; апр.-+7,9)
n о - к-во дней в месяце
Месяц
Температура наружного воздуха,
°С
К-во дней в месяце
К-во тепловой энергии в месяц,
Гкал
октябрь
+7,9
17
8,96
ноябрь
+0,9
30
26,76
декабрь
-4,2
31
35,89
январь
-6,6
31
39,77
февраль
-6,2
28
36,60
март
-1,0
31
30,72
апрель
+7,9
15
8,96
И Т О Г О
187,66
Зам.директора по сбыту Л.В.Нешкова
Председатель правления
ОСМД «Труд» В.А.Сыщук
Приложение № 3
к договору № 2636 от 01.02.2012г.
Требования к количественным и качественным показателям
услуг теплоснабжения и уменьшение оплаты при их отклонении
Вид послуги
Кількісні і якісні показники
Відхилення показників
Допустимий срок відхилення показників
Зменьшення плати за надані послуги у разі перевищення строку відхилення їх показників
Розрахункова одиниця
За наявності засобів обліку
За відсутності засобів обліку
Централізоване постачання гарячої води
Безперебійне або за затвердженим режимом
Перерви у постачанні гарячої води або порушення його режиму
Не більш як 6 годин на добу при безперебійному водопостачанні
Та не більш як 30 % загального часу постачання води за затвердженим режимом( не більш двох разів на місяць)
На 3,3% місячної плати за кожний день перевищення допустимого строку відхилення
За показаннями засобів обліку
З одного мешканця за місяць
Централізоване постачання гарячої води
Забезпечення нормативної температури гарячої води у точці розбору не менш як 50 град. С та не більш як 75 град. С
Фактична температура гарячої води у точці розбору не відповідє нормативам
Не більш як 2 хв після відкриття водорозбірного крану
При температурі гарячої води:
· 50 град. С -плата справляється згідно з установленим тарифом;
· 45-49 град. С - плата зменьшується на 10 % за весь строк відхилення;
· 40-44 град. С - плата зменьшується на 30 % за весь строк відхилення;
· нижче 40 град.С- плата справляється за весь строк відхилення за тарифами на послуги з централізованого постачання холодної води.
За показаннями засобів обліку
З одного мешканця за місяць
Централізоване опалення
Своечасний початок і закінчення опалювального сезону ( три доби із середньодобовою температурою 8 град.С)
Прострочення початку або дострокове закінчення
опалювального сезону
Одна доба від строку, встановленого міськдержадміністрацією або органом місцевого самоврядування
На 3,3 % місячної плати за кожний день перевищення допустимого строку відхилення
За показаннями засобів обліку
За 1 кв.м загальної площі квартири
Безперебійне теплопостачання протягом усього опалювального сезону
Перерви у теплопостачанні
12 год на добу (один раз на місяць)
На 3,3 % місячної плати за кожний день перевищення допустимого строку відхилення
За показаннями засобів обліку
За 1 кв.м загальної площі квартири
Централізоване опалення
Температура повітря в житлових приміщеннях (за умови їх утеплення) відповідає діючим нормам і правилам (18град.С, у наріжних кімнатах -20 град.С)
Фактична температура в приміщеннях нижча нормативної
12 год на добу (один раз на місяць)
На 5 % за кожний градус відхилення від 18С до 12С у житлових приміщеннях ( у наріжних кімнатах - від 20 С до 14С) плати за період відхилення (протягом усього строку відхилення)
При температурі в ж.п. нижче 12 С ( н.к.- нижче 14 С) плата за централізоване опалення не справляється. При двоставкових тарифах перерахунку за ненадані чи неякісно надані послуги справляється лише плата за фактично спожитий об'єм теплов. енергіїї
За показаннями засобів обліку
За 1 кв.м загальної площі квартири
Зам. директора
по сбыту Л.В.Нешкова
Председатель правления
ОСМД «Труд» В.А.Сыщук
1. В іншій частині позову відмовити.
2. Договір купівлі - продажу теплової енергії від 01.02.2012 № 2636 вважати укладеним в день набрання чинності рішення господарського суду Донецької області від 27.06.2012 №5006/20/22пд/2012.
3. Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Праця" (вул. Бакинських комісарів, 119/17 м. Донецьк, код 37789532 ) на користь Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради "Донецькміськтепломережа" (м. Донецьк, вул. Постишева, 68, код 33257089) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 00коп., про що видати наказ.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня складення повного рішення та може бути оскаржене в порядку та у строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя Огороднік Д.М.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2012 |
Оприлюднено | 24.09.2012 |
Номер документу | 26077194 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Огороднік Д.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні