cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"21" вересня 2012 р.Справа № 5016/1805/2012(18/39)
Кредитор : Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОІНЖЕНЕРІНГ», 54003, м. Миколаїв, вул. Петровського, буд. 13, кв. 4, код за ЄДРЮОФОП 36099149.
Боржник : Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІТЕС ТРАНС», 54015, м. Миколаїв, вул. Робоча, буд. 2А, офіс. 402-В, код за ЄДРЮОФОП 37518557.
Державний реєстратор: Виконавчий комітет Миколаївської міської ради, 54027, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20,
Головне управління юстиції у Миколаївській області, 54020 , м. Миколаїв, вул. 8-Березня, 107.
Суддя Давченко Т.М.
при секретарі Карманчук І.П.
за участю представників:
від кредитора: Литовченко А.О., дов. від 10.09.2012р.,
від боржника: представник не з'явився.
Суть спору: про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІТЕС ТРАНС» - банкрутом.
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 12.09.2012р. порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІТЕС ТРАНС»за ознаками ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», оскільки останнє неспроможне погасити заборгованість в сумі 369 684 грн. 10 коп., а також в зв'язку з тим, що керівні органи боржника -юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням.
Боржник відзиву в господарський суд не надав, суму заборгованості не оспорив, не надав доказів, які б свідчили про можливість погашення цієї заборгованості. На підставі ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній документами.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІТЕС ТРАНС» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності -юридична особа Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 28.01.2011р.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 11.09.2012р. місцезнаходженням боржника є: 54015, м. Миколаїв, вул. Робоча, буд. 2А, офіс. 402-В. Також з вказаного витягу вбачається, що державним реєстратором внесено інформацію щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою.
Статтею 1 Закону про банкрутство визначено, що боржник -суб`єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов`язання перед кредиторами, у тому числі зобов`язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов`язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов`язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІТЕС ТРАНС» сумі 369 684 грн. 10 коп. виникла на підставі договору поруки № 27/04 від 27.04.2012р. та підтверджена актом звірки взаємних розрахунків між кредитором та боржником, згідно якого борг Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІТЕС ТРАНС»перед кредитором складає 369 684 грн. 10 коп. Станом на 21.09.2012р. боржник суму заборгованості не оскаржив.
Таким чином, борг в сумі 369 684 грн. 10 коп. вважається узгодженим.
Згідно статті 209 Господарського кодексу України, у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб`єкт відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
Пунктом 104 Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009р. «Про судову практику в справах про банкрутство»встановлено, що відповідно до частини першої статті 52 Закону в разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або в разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених частиною першою статті 52 Закону, а не виключно за наявності всієї сукупності перелічених у цій статті підстав.
Згідно зі статтею 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи (частина друга), а також про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (частина п'ята). Згідно з частиною першою статті 18 цього Закону відомості, внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. А в статті 20 вказаного Закону визначено, що відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб - платників податків; відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді витягу з Єдиного державного реєстру та довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі інформації, яка запитується. Тому відповідно до вимог статті 34 ГПК допустимими доказами, які можуть підтверджувати дані про відсутність керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням, є зазначені витяг чи довідка.
В зв'язку з тим, що керівні органи боржника -юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, господарський суд вважає за можливе визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Оцінивши фактичні обставини справи та матеріали справи у відповідності до ст. 43 ГПК суд дійшов висновку, що ліквідація має бути здійснена через застосування положень ст. 52 Закону.
Кредитор запропонував призначити ліквідатором арбітражного керуючого Пляку С.В., який надав згоду на таке призначення і має ліцензію, видану в установленому законом порядку (ліцензія АВ № 566975 від 05.10.2011р.).
Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора, судом враховано освіту, досвід та показники роботи у попередніх справах, кількість справ, наявність у нього організаційних та технічних можливостей та інші обставини, які свідчать про здатність арбітражних керуючих, що надали згоду на участь у справі в якості розпорядника майна, належним чином виконувати передбачені Законом обов'язки.
Таким чином, господарський суд дійшов висновку щодо можливості призначення ліквідатором арбітражного керуючого Пляки С.В.
Керуючись ст. ст. 1, 22, 52 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. п. 104, 105 Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009р. «Про судову практику в справах про банкрутство», господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІТЕС ТРАНС»(54015, м. Миколаїв, вул. Робоча, буд. 2А, офіс. 402-В, код за ЄДРЮОФОП 37518557)- банкрутом.
2. Визнати грошові вимоги Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОІНЖЕНЕРІНГ»(код за ЄДРЮОФОП 36099149) у сумі 369 684 грн. 10 коп.
3. Відкрити ліквідаційну процедуру.
4. Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІТЕС ТРАНС»Пляку Сергія Валерійовича (ліцензія АВ № 566975 від 05.10.2011р.
5. Призначеному ліквідатору здійснити ліквідацію боржника відповідно до вимог ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та надавати суду, згідно вимог п. 12 ст. 30 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
6. Зобов'язати призначеного ліквідатора повідомити про визнання боржника банкрутом всім відомим кредиторам банкрута із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог до банкрута, та надати суду для відома реєстр вимог кредиторів.
7. З моменту прийняття даної постанови припиняється підприємницька діяльність боржника, вважається таким, що настав строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів, інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута, скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
8. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
9. Копію постанови надіслати кредитору, банкруту, ліквідатору, державному органу з питань банкрутства та державному реєстратору.
СуддяТ.М.Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2012 |
Оприлюднено | 24.09.2012 |
Номер документу | 26078429 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні