Рішення
від 20.09.2012 по справі 43/5005/7337/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

18.09.12р. Справа № 43/5005/7337/2012

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобода Ко", с. Червона Слобода Макарівського району Київської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія" МВК плюс", м. Жовті Води

про стягнення заборгованості

Суддя Мартинюк С.В.

Представники:

від позивача: Антипчук К.І. за дов.б/н від 14.08.12р., представник

від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Слобода Ко», с. Червона слобода, Макарівський район, Київська область звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «МВК Плюс», м.Жовті Води, Дніпропетровська область про стягнення заборгованості за договором поставки № 44/11 від 28.03.2011 року в розмірі 61 463,77 грн., у тому числі 53 611,39 грн. -основного боргу, 6 152,32 грн. -пені, 1 190, 77 грн. -3% річних, 509,29 грн. -збитки від інфляції та судового збору.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань по оплаті грошових коштів, покладених на нього за договором поставки №44/11 від 28.03.2011 року.

Повноважний представник відповідача у судове засідання не з'явився, відзив на позов та інші витребувані документи до суду не надав. Жодних пояснень щодо причини неявки або інших клопотань до суду не надходило. Про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення відповідачу рекомендованого поштового відправлення, яким відповідачу була надіслана ухвала про порушення провадження.

Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не заявлялось.

Згідно зі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано. Справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

У порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 18.09.2012 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Слобода Ко», с. Червона слобода, Київська область (далі -позивач, продавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія «МВК Плюс», м. Жовті Води (далі -відповідач, покупець) укладений договір поставки № 44/11 від 28.03.2011 року (далі -договір) з урахуванням протоколу розбіжностей від 28.03.2011 року, відповідно до п. 1.1. предметом даного договору є придбання покупцем у продавця на умовах зазначених далі безалкогольні напої ТМ «Добрава»та «Слобідська»(далі -товар).

Згідно п. 1.2. договору продавець здійснює поставку, а покупець приймає і оплачує партію товару в асортименті, кількості і цінах, зазначених в товарно-транспортних накладних, які являються невід'ємною частиною цього договору.

Відповідно до п. 2.1. одиниця виміру, загальна кількість товару, що підлягає поставці за цим договором, ціна за одиницю товару, його часткове співвідношення (асортимент), зазначаються в товарно-транспортних накладних, які є невід'ємною частиною цього договору. Сума договору зазначається сторонами при підписанні накладних на поставку товару шляхом її збільшення на суму чергової погодженої сторонами партії товару. Партією вважається кількість товару, що поставлена згідно однієї товарно-транспортної накладної (далі -ТТН).

Згідно п. 2.2. покупець зобов'язаний розрахуватися за партію товару на умовах відстрочення платежу не більше 15 (п'ятнадцяти) банківських днів від дати отримання рахунку на оплату партії товару шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок продавця або іншими способами, не забороненими чинним законодавством України.

Узгодження асортименту, ціни і кількості товару може здійснюватись як в письмовій, так і в усній формі. Ціни на товар зазначаються у видаткових накладних, які є невід'ємною частиною даного договору. У випадку відсутності таких видаткових накладних або невручення їх, діють ціни на відповідну позицію (позиції) товару, вказані у першій видатковій накладній чи іншому подібному документі. В подальшому зміна ціни товару та інших істотних умов постачання здійснюється за згодою обох сторін цього договору (п. 3.2. договору).

Згідно п. з 3.9. продавець разом з товаром зобов'язаний передати всі необхідні документи (фінансові, товарні документи та сертифікати якості). Продавець зобов'язаний надавати на кожну партію товару відповідні документи, у тому числі ті, що підтверджують якість товару. У випадку відсутності належних документів покупець вправі призупинити оплати за товар, до отримання належних документів.

Відповідно до п. 7.1. договір набирає чинності з моменту підписання його сторонами і діє до 31.11.2011 року; в разі відсутності заперечень сторін за один місяць до припинення дії цього договору, він буде автоматично продовжувати свою дію на наступний календарний рік. В тому випадку, якщо зобов'язання по договору будуть не виконані сторонами або однією із сторін, то дія договору подовжується до повного виконання зобов'язань по цьому договору.

На виконання умов договору позивач поставив товар на суму 74 815,20 грн., що підтверджується видатковими накладними № 1854 від 17.08.2011 року на суму 22876,80 грн., № 2101 від 12.09.2011 року на суму 25108,80 грн., № 2357 від 11.10.2011 року на суму 26829,60 грн. (а. с. 14-22).

Пунктом 2.2. договору передбачується, що покупець зобов'язаний розрахуватися за партію товару на умовах відстрочення платежу не більше 15 (п'ятнадцяти) банківських днів від дати отримання рахунку на оплату партії товару шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок продавця або іншими способами, не забороненими чинним законодавством України.

Відповідачем частково проведено розрахунок по видатковій накладній № 1854 від 17.08.2011 року на суму 22 876,80 грн., а саме в сумі 21 203,81 грн., по видатковими накладними № 2101 від 12.09.2011 року на суму 25108,80 грн., № 2357 від 11.10.2011 року на суму 26829,60 грн. не проведено розрахунку взагалі, що підтверджується банківськими виписками по особовим рахункам (а. с. 41-72).

Доказів повної оплати за поставлений товар відповідачем не подано, основний борг становить 53 611,39 грн.

Господарський суд вважає вимоги позивача щодо стягнення основного боргу обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

Відповідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ч. 1 ст. 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно ч. 2 ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання.

У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ст. 548 Цивільного кодексу України). Виконання зобов'язань може забезпечуватись згідно договору неустойкою (штрафом, пенею). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми не своєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ст. 549 Цивільного кодексу України).

Пунктом 5.1. встановлюється, що у випадку порушення умов цього договору, винна сторона відшкодовує своєму контрагенту по цьому договору всі завдані збитки, а також упущену вигоду.

Згідно з п. 5.2. договору покупець за несвоєчасну оплату, згідно п. 2.2. цього договору сплачує продавцю пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення, яка діє в період, за який нараховується пеня.

За несвоєчасну оплату поставленого товару позивач нарахував відповідачу пеню в розмірі 6152,32 грн.за період з 10.09.2011 року по 23.07.2012 року.

Відповідно до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

У зв'язку з тим, що умови договору поставки № 44/11 від 28.03.2011 року з урахуванням протоколу розбіжностей від 28.03.2011 року не встановлюють іншого строку нарахування пені ніж передбачено в ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України, господарський суд зробив перерахування пені, розрахувавши її за видатковою накладною № 1854 від 17.08.2011 року за період з 10.09.2012 року по 10.03.2012 року, за видатковою накладною № 2101 від 12.09.2011 року за період з 04.10.2011 року по 04.04.2012 року та за видатковою накладною № 2357 від 11.10.2011 року за період з 02.11.2011 року по 02.05.2012 року. Таким чином сума пені, яка підлягає стягненню, складає 4 113, 87 грн.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

За невиконання зобов'язань позивач нарахував відповідачу 3% річних за період з 10.09.2011 року по 23.07.2012 року в сумі 1190,77грн. та 509,29 грн. -збитків від інфляції.

Загальна сума заборгованості становить 59 425,32 грн., яка підтверджується матеріалами справи і підлягає стягненню.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.

Таким чином, судовий збір стягується з відповідача.

Керуючись ст.ст. 1, 33, 34, 49, 82-85,115-116 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «МВК Плюс»(52210, м. Жовті Води, Дніпропетровська область, вул. Першотравнева, буд. 2, кв. 5, код ЄДРПОУ 36003928) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Слобода Ко»(08042, с.Червона Слобода, Макарівський район, Київська область, вул. Заводська, 1, код ЄДРПОУ 30641031) основний борг у сумі 53 611,39 грн. (п'ятдесят три тисячі шістсот одинадцять грн. 39 коп.), пеню у розмірі 4 113,87 грн. (чотири тисячі сто тринадцять грн. 87 коп.), 3% річних - 1190,77 грн. (одну тисячу сто дев'яносто грн. 77 коп.), збитки від інфляції - 509,29 грн . (п'ятсот дев'ять грн. 29 коп.) та судовий збір в сумі 1609,50 грн. (одну тисячу шістсот дев'ять грн. 50 коп.).

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду. договору.

Суддя С.В. Мартинюк Повне рішення складено 21.09.12р.

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення20.09.2012
Оприлюднено26.09.2012
Номер документу26126492
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —43/5005/7337/2012

Рішення від 20.09.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 28.08.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні