Постанова
від 27.06.2012 по справі 2а-4840/12/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 червня 2012 р. № 2а-4840/12/1370

27 червня 2012 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого - судді Сасевича О.М.

за участю секретаря судового засідання Гойни Є.А.,

за участю сторін:

прокурора Цинайко М.І.,

представника позивача Берези І.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Мостиського району Львівської області в інтересах Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції до Малого приватного підприємства «Водолій-Л»про стягнення податкової заборгованості у сумі 697,00 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор звернувся Мостиського району Львівської області в інтересах Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції до суду із позовом до Малого приватного підприємства «Водолій-Л»(надалі - МПП «Водолій-Л»), в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по орендній платі на землю у сумі 697,00 грн. до місцевого бюджету.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що станом на 25.05.2012 року за Малим приватним підприємством «Водолій-Л»лічиться заборгованість перед бюджетом у сумі 5444,66 грн., що включає у себе: основний платіж -3830,80 грн., штрафна (фінансова) санкція -1583,36 грн. та пеня за несвоєчасну сплату -30,50 грн. що виникла внаслідок несплати в установлений строк зобов'язань з орендної плати на землю. Прокурор Мостиського району Львівської області у судовому засіданні вказав, що на даний час у відділі ДВС Мостиського РУЮ перебуває на виконанні виконавчий лист Львівського окружного адміністративного суду в адміністративній справі № 2а-5720/11/1370 від 17.06.2011 року про стягнення з МПП «Водолій-Л»заборгованості по орендній платі на землю у сумі 4746,98 грн. У зв'язку із цим, він і звернувся із позовом до суду щодо стягнення решти суми заборгованості по орендній платі на землю у сумі 697,00 грн.

Наведені обставини свідчать про невиконання відповідачем свого податкового обов'язку, щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позов у повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився , про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень та клопотань не надав.

Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не з'явився в судове засідання, причин неявки суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, на підставі ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.

Суд, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

На підставі п.п. 1,2 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу»від 04 грудня 1990 року №509-ХП зі змінами та доповненнями, визначено функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій, відповідно до яких Городоцька міжрайонна державна податкова інспекція здійснює контроль за дотриманням законодавства про податки, інші платежі, забезпечує правильність обчислення та своєчасність надходження цих податків.

Як вбачається з матеріалів справи, Мале приватне підприємство «Водолій-Л»зареєстроване за юридичною адресою: Львівська область, Самбірський район, с. Баранівці, код за ЄДРПОУ - 22403477 .

Згідно з п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Як вбачається з розрахунку суми позову, заборгованість МПП «Водолій-Л»перед бюджетом з орендної плати за земельну ділянку складає 697,00 грн.

Щодо підстав виникнення зазначеної заборгованості судом встановлено наступне.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем була подана до Городоцької міжрайонної Державної податкової інспекції декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 19 від 14.01.2011 року, якою самостійно визначено податкове зобов'язання з орендної палаті за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік у сумі 1762,06 грн. з них за місяць 146,84 грн.

Пунктами 49.1, 49.2 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Пунктом 54.1 ст. 54 зазначеного кодексу визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 56.11. ст. 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. ( п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України).

Згідно з п.п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

З метою погашення наявної заборгованості ДПІ у Мостиському районі районі Львівської області (на сьогодні Городоцька міжрайонна державна податкова інспекція Львівської області Державної податкової служби) сформована та направлена на адресу відповідача податкова вимога №7 від 03.02.2011 року.

Як вбачається з матеріалів справи вищезазначена податкова вимога була надіслана відповідачу, про що є відмітка, що останнім отримано дану вимогу 10.02.2011 року .

Згідно з п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Сторонами доказів щодо оскарження та скасування вказаної податкової вимоги до суду не подано.

На момент розгляду справи судом сума заборгованості у розмірі 697,00 грн. відповідачем не погашена, наявність заборгованості підтверджується листом Мостиського відділення Городоцької МДПІ про податкову заборгованість відповідача від 25.05.2012 року, копією податкової вимоги № 7 від 03.02.2011 року, реєстром податкової заборгованості платників податків станом на 25.05.2012 року, корінцем податкового повідомлення-рішення № 0002711530/0 від11.08.2011 року та копією податкової декларації за 2011 рік, що містяться в матеріалах справи.

Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" від 04 грудня 1990 року №509-ХП зазначено, що до функцій Державної податкової інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції відноситься, зокрема, подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідач доказів на спростування вимог позивача суду не надав, податковий борг в сумі 697,00 грн. не сплатив.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача про стягнення податкового боргу в сумі 697,00 грн. з Малого приватного підприємства «Водолій-Л»на користь місцевого бюджету обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 8-14, 35, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

адміністративний позов прокурора Мостиського району Львівської області в інтересах Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції до Малого приватного підприємства «Водолій-Л»про стягнення податкової заборгованості по орендній платі на землю у сумі 697,00 грн. - задовольнити.

Стягнути з Малого приватного підприємства «Водолій-Л»(Львівська область, самбірський район, с. Баранівці, код за ЄДРПОУ - 22403477) на користь місцевого бюджету податковий борг по орендній платі на землю в розмірі 697 (шістсот дев'яносто сім) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 02 липня 2012 року.

Суддя Сасевич О.М.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.06.2012
Оприлюднено27.09.2012
Номер документу26141408
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-4840/12/1370

Ухвала від 06.06.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сасевич Олександр Михайлович

Постанова від 27.06.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сасевич Олександр Михайлович

Ухвала від 06.06.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сасевич Олександр Михайлович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні