Постанова
від 24.09.2012 по справі 2а/1270/6617/2012
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 вересня 2012 року Справа № 2а/1270/6617/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Островської О.П.

при секретарі -Тельдековій Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська до Державної холдінгової компанії «Луганськвугілля»про стягнення заборгованості зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 3696,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

28 серпня 2012 року позивач управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська звернувся до суду з позовом до Державної холдінгової компанії «Луганськвугілля» про стягнення заборгованості зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 3696,00 грн., в якому зазначив наступне. Державна холдінгова компанія «Луганськвугілля» зареєстрована як платник внесків в управлінні ПФУ в Ленінському районі м. Луганська з 19.01.1996, реєстраційний №01-0202. Станом на 22.08.2012 року у підприємства ДХК «Луганськвугілля» існує заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 3 696,00 грн. Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010, №2464-VІ - суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування визначається Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058. П.6 ч.2 ст.17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 передбачено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до пенсійного фонду України. Відповідно до звітів наданих підприємством за листопад 2010 року сплаті підлягали внески у розмірі 2 288,00 грн., за грудень 2010 року у розмірі 1 408,00 грн. Однак, станом на 22.08.2012 року зазначені суми погашені не були. Таким чином, станом на 22.08.2012 року недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування складає 3 696,00 грн. Відповідачеві було надіслано вимогу про сплату боргу від 01.08.2012 року № Ю42 на суму 7875,14 грн. Відповідач вимогу не оскаржив та не узгодив з органами Пенсійного фонду суму недоїмки. Тому позивач просить стягнути з відповідача на свою користь заборгованість зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 3 696,00 грн.

Представник позивача у судовому засідання позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення аналогічні викладеним у адміністративному позові, просив позовні вимоги задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неприбуття не повідомив, заперечень проти позову не надав.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно з пунктом 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

До набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» діяв порядок, передбачений Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.14 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) страхувальниками є роботодавці підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Згідно з п.6 ч.2 ст.17 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.

Відповідно до статті 106 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин):

- суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій;

- територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату;

- протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій;

- страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку;

- у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки;

- строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Судом встановлено, що відповідач Державна холдінгова компанія «Луганськвугілля» зареєстрований в якості юридичної особи, ідентифікаційний код 00176868, місцезнаходження: 91055, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1-в (а.с.5).

В управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська відповідач зареєстрований як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з 19.01.1996 року, реєстраційний номер 01-0202 (а.с.7).

З матеріалів справи вбачається, що ДХК «Луганськвугілля» до управління ПФУ в Ленінському районі м. Луганська були подані звіти щодо нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за листопад-грудень 2010 року, у яких відповідачем були визначені суми страхових внесків, які підлягали сплаті за листопад 2010 року - 2288,00 грн., за грудень 2010 року - 1408,00 грн. (а.с.11-14).

Самостійно відповідачем зазначені суми страхових внесків сплачені не були, у зв'язку з чим за ним утворилася заборгованість, яка у загальному розмірі складає 3 696,00 грн.

Згідно з ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у зв'язку з тим, що сума страхових внесків відповідачем сплачена не була, УПФУ в Ленінському районі м. Луганська на адресу відповідача була направлена вимога про сплату боргу від 01.08.2012 року №Ю-422 на суму 7874,14 грн.

Позивачем вказану вимогу направлено відповідачу поштовим відправленням з повідомленням. Поштове відправлення повернулося на адресу позивача із зазначенням причини такого повернення - «за зазначеною адресою не проживає». (а.с.10).

Оскільки поштове відправлення з вимогою повернулося на адресу позивача без вручення з незалежних від УПФУ причин, суд приходить до висновку, що вимогу про сплату боргу вручено відповідачу належним чином.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки відповідач суму недоїмки не сплатив, вимогу про сплату недоїмки з управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська не узгодив та у судовому порядку її не оскаржив.

Відповідно до частини 12 статті 20 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати страхових внесків зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).

За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 24.09.2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 27.09.2012 року, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська до Державної холдінгової компанії «Луганськвугілля» про стягнення заборгованості зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 3696,00 грн. - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Державної холдінгової компанії «Луганськвугілля» (91055, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1-в, код ЄДРПОУ 00176868) на користь управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська (91055, м. Луганськ, вул. Советська, 42, р/р 25606301726 в Обласному управлінні ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 304665, код 21792330), заборгованість зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 3696,00 грн. (три тисячі шістсот дев'яносто шість грн. 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 27 вересня 2012 року.

СуддяО.П. Островська

Дата ухвалення рішення24.09.2012
Оприлюднено28.09.2012
Номер документу26164618
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/1270/6617/2012

Постанова від 24.09.2012

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.П. Островська

Ухвала від 29.08.2012

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.П. Островська

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні