cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
13.09.12р. Справа № 1/5005/6012/2012 За позовом Дочірнього підприємства "А.Е.Т. Джоін ап!", м. Київ
до Приватного підприємства "Туристична компанія" Меридіан", м. Дніпропетровськ
про стягнення 28 252 грн. 49 коп.
Суддя Рудь І.А.
Представники:
від позивача: Клецова Н.Ю., дов. №б/н від 12.10.2011 року;
від відповідача: не з`явився.
СУТЬ СПОРУ:
Дочірнє підприємство "А.Е.Т. Джоін ап!" звернулося до господарського суду з позовом, у якому просить стягнути з Приватного підприємства "Туристична компанія" Меридіан" заборгованість у розмірі 28 252 грн. 49 коп., з яких: 7 889 грн. 00 коп. - основного боргу, 5 996 грн. 40 коп. - пені, 14 180 грн. 00 коп. - штрафу, 47 грн. 34 коп. - інфляції та 139 грн. 75 коп. - 3% річних, відповідно до умов агентського Договору №0416 від 01.05.2011р.
Відповідач явку свого повноважного представника в призначені судові засідання не забезпечив та не надав витребувані судом документи.
На адресу суду повернулися конверти з ухвалами, що направлялися на адресу відповідача з відміткою поштового відділення: "Організація вибула".
Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача, тому що позовна заява з доданими до неї документами й ухвали суду направлялися за юридичною адресою, яка значаться у Свідоцтві про державну реєстрацію. Відповідно до ч. 1 ст. 93 ЦК України місцезнаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до ст.75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
В порядку ст. 85 ГПК України в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд -
ВСТАНОВИВ:
01.05.2011р. між Дочірнім підприємством "А.Е.Т. Джоін ап!" (туроператор) та Приватним підприємством "Туристична компанія" Меридіан" (турагент) укладений агентський договір № 0416 (надалі - Договір), відповідно до умов якого туроператор доручає, а турагент приймає на себе права та обов'язки туроператора з реалізації турпродуктів за винагороду на умовах, що викладені у Договорі. Турагент у відносинах з туристами представляє туроператора і укладає з ним договори на туристичне обслуговування у формі, встановленій туроператором (п. 2.1 Договору).
Згідно п. 3.3.4 Договору турагент зобов'язується своєчасно подавати туроператору замовлення на бронювання туристичних послуг, замовлених туристами. Замовлення турагента вважається акцептованим туроператором, якщо туроператор електронними чи факсимільними засобами зв'язку підтвердив можливість надання послуг, визначених в замовленні турагента. Акцептом замовлення також може бути виставлений туроператором рахунок.
За умовами п. 4.1 Договору турагент здійснює повну оплату замовленого турагентом турпродукту відповідно до виставленого туроператором рахунку в розмірі ціни турпродукту, встановленої в наданих турагенту прайсах (або в прайсах, розміщених на сайті туроператора), за відрахуванням суми винагороди турагента, передбаченої пунктом 4.5 цього Договору, протягом двох банківських днів з моменту отримання рахунку, у випадку замовлення турпродукту менше ніж за п'ять днів до початку туру оплата здійснюється на наступний робочий день після отримання рахунку, але в будь-якому випадку не пізніше ніж за один день до початку туру. Датою виконання зобов'язань з оплати є дата зарахування коштів на поточний рахунок туроператора. За згодою сторін допускається підтвердження оплати копією платіжного документа. У призначенні платежу турагент вказує реквізити рахунку, відповідно до якого здійснюється оплата. Несвоєчасна, неповна або неправильна оплата турагентом вартості турпродукту наділяє туроператора правом відмовити у наданні турпродукта, навіть якщо турагентом вже отриманий акцепт замовлення.
Усі види платежів по Договору провадяться в гривнях, вартість, вказана у прайсах в іноземній валюті перераховується у гривні за курсом, встановленим відповідним туроператором на день виставлення рахунку (п. 4.3 Договору).
Факт надання послуг турагентом туроператору за цим Договором посвідчується актом приймання наданих послуг, що підписується сторонами (п. 4.7 Договору).
На виконання умов Договору відповідач забронював туристичний продукт у позивача шляхом подання заявки № 20580, відповідно до якої замовив туристичні послуги для Скляр Тетяни та Кучеренко Валерії в період з 11.12.2011р. по 21.12.2011р., вартість яких складає 1761, 44 долара США, що станом на день розрахунку становила 14 180 грн. 00 коп.
Вказана заявка була підтверджена позивачем 06.12.2011р. (а.с. 20) та виставлений відповідний рахунок від 06.12.2011р. № 0021648 на суму 7 889 грн. 00 коп. (а.с. 21)
В порушення п. 4.1 Договору турагент не виконав взяті на себе зобов'язання та не сплатив у встановлені Договором строк та порядку вартість туристичного продукту.
07.10.11р. відповідач звернувся до позивача, шляхом направлення листа електронною поштою, з проханням анулювати заявку на бронювання туристичних послуг, у зв'язку із неможливістю одного з туристів скористуватися туристичними послугами (а.с. 22).
Згідно п. 5.2.1 Договору несвоєчасне анулювання заявки на бронювання туристичних послуг є невиконанням або неналежним виконанням зобов'язань за Договором.
Відповідно до п. 5.2.3 Договору в разі відмови турагента (або туриста) від одержання туристичних послуг з будь-яких причин або неможливості їх одержання внаслідок відмови посольства країни відвідування у видачі візи туристу, турагент зобов'язується сплатити штрафні санкції на користь туроператора в наступному порядку:
при відмові більше ніж за 30-21 днів до початку надання туристичних послуг - 15% від вартості туристичних послуг;
при відмові за 21-15 днів до початку надання туристичних послуг - 50% від вартості туристичних послуг;
при відмові за 14-8 днів до початку надання туристичних послуг - 85% вартості туристичних послуг;
при відмові від 7-1 днів до початку надання туристичних послуг - 100% вартості туристичних послуг.
У зв'язку із тим, що ануляція замовлення турагента відбулась за 4 календарні дні до початку надання туристичних послуг, позивачем нарахований до сплати відповідача штраф у розмірі 100 % вартості туристичних послуг, що згідно розрахунку позивача складає 14 180 грн. 00 коп.
Згідно пункту 5.2.2. Договору у випадку невиконання зобов'язань по оплаті турпродукта турагент зобов'язаний перерахувати туроператору пеню в розмірі 0,5% від суми боргу за кожен день прострочення платежу. Відповідно до розрахунку позивача розмір пені становить 5 996 грн. 40 коп.
На підставі положень ст. 625 Цивільного кодексу України, позивач нарахував додатково до суми основного боргу та вимагає стягнути з відповідача суму 47 грн. 348 коп., на яку збільшилась заборгованість внаслідок інфляції за період з грудня 2011р. по травень 2012р. та суму 139 грн. 75 коп. -3 % річних за вказаний період.
Заборгованість відповідача підтверджується: Договором додатками та додатковою угодою до нього, підтвердженням заявки відповідача, рахунком-фактурою, листуванням між сторонами, банківськими довідками на підтвердження ненадходження від ПП «Меридіан»грошових коштів на оплату акцептованої заявки на бронювання туристичних послуг (а.с. 30, 31, 40, 43), обґрунтованим розрахунком суми позовних вимог, які наявні в матеріалах справи.
На час розгляду справи, доказів сплати заборгованості відповідачем не надано
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Вищевказаний договір за своїм змістом є договором про надання послуг.
За умовами ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ст. 305 Господарського кодексу України відносини, що виникають при здійсненні комерційного посередництва (агентської діяльності) у сфері господарювання, регулюються цим Кодексом, іншими прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами, що визначають особливості комерційного посередництва в окремих галузях господарювання.
Згідно ст. 295 Господарського кодексу України комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб'єктам господарювання при здійсненні ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб'єкта, якого він представляє. Комерційним агентом може бути суб'єкт господарювання (громадянин або юридична особа), який за повноваженням, основаним на агентському договорі, здійснює комерційне посередництво.
Відповідно до ч. 1 ст. 296 Господарського кодексу України агентські відносини виникають зокрема у разі надання суб'єктом господарювання на підставі договору повноважень комерційному агентові на вчинення відповідних дій.
За агентським договором одна сторона (комерційний агент) зобов'язується надати послуги другій стороні (суб'єкту, якого представляє агент) в укладенні угод чи сприяти їх укладенню (надання фактичних послуг) від імені цього суб'єкта і за його рахунок. Агентський договір повинен визначати сферу, характер і порядок виконання комерційним агентом посередницьких послуг, права та обов'язки сторін, умови і розмір винагороди комерційному агентові, строк дії договору, санкції у разі порушення сторонами умов договору, інші необхідні умови, визначені сторонами (ч. ч. 1, 2 ст. 297 Господарського кодексу України).
Згідно ч. 1 ст. 303 Господарського кодексу України комерційний агент несе відповідальність у повному обсязі за шкоду, заподіяну суб'єкту, якого він представляє, внаслідок невиконання або неналежного виконання своїх обов'язків, якщо інше не передбачено агентським договором.
Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно зі ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Стаття 526 ЦК України передбачає, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов'язання.
Відповідно до ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Згідно ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
На підставі викладеного, господарський суд вважає доводи позивача, зазначені в позовній заяві є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст. 4, 32-34, 43, 49, 75, 82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Туристична компанія" Меридіан" (49000, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 24, код ЄДРПОУ 32690211) на користь Дочірнього підприємства "А.Е.Т. Джоін ап!" (04075, м. Київ, вул. Лісова, б. 66-б, кв. 6; 04071, м. Київ, вул.. Ярославська, б. 55, код ЄДРПОУ 31408096) 7 889 грн. 00 коп. (сім тисяч вісімсот вісімдесят дев'ять грн. 00 коп.) основного боргу, 5 996 грн. 40 коп. (п'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто шість грн.. 40 коп.) пені, 14 180 грн. 00 коп. (чотирнадцять тисяч сто вісімдесят грн.. 00 коп.) штрафу, 47 грн. 34 коп. (сорок сім грн.. 34 коп.) інфляційних втрат, 139 грн. 75 коп. (сто тридцять дев'ять грн.. 75 коп.) 3% річних, 1 609 грн. 50 коп. (одну тисячу шістсот дев'ять грн. 50 коп.) витрат по сплаті судового збору.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя І.А. Рудь Рішення підписано - 18.09.12р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2012 |
Оприлюднено | 28.09.2012 |
Номер документу | 26166662 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудь Ірина Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні