Рішення
від 20.09.2012 по справі 5020-852/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД М. СЕВАСТОПОЛЯ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2012 року справа № 5020-852/2012

Господарський суд міста Севастополя у складі судді Харченко І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи №5020-852/2012

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Арабат"

(вул. Земська, 13, м. Феодосія, 98100)

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

(АДРЕСА_1, 99057)

про стягнення заборгованості у розмірі 25 728, 68 грн.

за участю учасників судового процесу:

представника позивача - не з'явився;

відповідача - не з'явився.

Суть спору: 27.07.2012 Товариство з обмеженою відповідальністю "Арабат" (далі - Позивач) звернулось до господарського суду міста Севастополя (далі - суд) із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - Відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 25 728, 68 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором оренди нежитлового приміщення від 01.01.2011 в частині внесення орендної плати, плати за комунальні послуги та обслуговування мережі пожежної сигналізації, внаслідок чого за ним утворилась заборгованість за період з лютого 2012 по травень 2012 року у розмірі 25 728, 68 грн.

Ухвалою суду від 30.07.2012 порушено провадження у справі та у порядку ст. 65 Господарського процесуального кодексу України зобов'язано сторін надати суду документи, необхідні для вирішення спору. Черговий розгляд справи призначений на 20.09.2012.

Сторони в судове засідання не з'явились та явку уповноважених представників не забезпечили, про дату, час та місце розгляду справи повідомлено своєчасно та належним чином, про причини неявки суд не повідомили.

Відповідач правом, наданим статтею 59 Господарського процесуального кодексу України, не скористався, не подав суду відзив на позовну заяву та документи, що підтверджують заперечення проти позову.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору (п.2 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2010 № 01-08/140 „Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальними правами у господарському судочинстві"). За таких обставин, суд вважає сторін належним чином повідомленим про час і місце розгляду справи.

Крім того, статтею 22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін -це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи зазначене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами в порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі статті 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

01.01.2011 між Позивачем (Орендодавець) та Відповідачем (Орендар) укладений договір оренди нежитлового приміщення (далі - Договір, арк.с.13-15), відповідно до якого Орендодавець передає, а Орендар приймає у тимчасове платне користування нежитлове приміщення загальною площею 132,00 кв.м., яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (п.1.1 Договору). Разом із приміщенням в оренду було передане майно, яке знаходилось у вищезазначеному приміщенні (п.1.3 Договору).

Приміщення та майно вважаються переданими в оренду і поверненими після закінчення терміну оренди з моменту підписання сторонами Акту приймання-передачі (пункт 2.2 Договору).

Відповідно до п.3.2 Договору розмір орендної плати складає:

- у період травень-жовтень -17 200,00 грн у місяць, у тому числі з ПДВ;

- у період листопад-квітень -9200,00 грн у місяць, у тому числі з ПДВ.

У розмір орендної плати не включена оплата за комунальні послуги і оплата за обслуговування системи охоронної і пожежної сигналізації (п.3.3 Договору).

Орендар відшкодовує орендодавцю витрати на комунальні послуги і на обслуговування пожежної і охоронної сигналізації на підставі рахунків, виставлених Орендодавцем (п.3.4 Договору).

Пунктом 3.5 Договору Орендар зобов'язаний сплатити рахунки, виставлені орендодавцем, до тридцятого числа місяця, наступного за звітним.

Сторони дійшли згоди, що Договір діє з моменту його підписання до 31.12.2011 (п.9.1 Договору). 28.12.2011 сторони домовились про продовження строку дії договору оренди до 18.04.2012 (п.1 Додаткової угоди).

Орендодавець свої зобов'язання за Договором виконав у повному обсязі та передав об'єкт оренди орендарю, про що свідчить підписаний сторонами Акт приймання-передачі нежитлового приміщення від 01.01.2011 (арк.с.16).

Натомість відповідач умови Договору виконав частково, а саме: повернувши Орендодавцю орендоване нежитлове приміщення та майно, не сплатив заборгованість по орендній платні та не відшкодував збитки позивача, пов'язані зі споживанням комунальних послуг та обслуговуванням мережі пожежної сигналізації. У зв'язку з чим станом на 08.05.2012 в нього перед позивачем виникла заборгованість в сумі 25728,68 грн.

Невиконання Відповідачем умов Договору в частині своєчасного внесення орендної плати та інших платежів, пов'язаних із користуванням об'єктом оренди, стало підставою для звернення Позивача до суду із позовом.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Стаття 509 Цивільного кодексу України визначає зобов'язання як правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити кошти тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України (ч. 1 статті 175 Господарського кодексу України).

Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України та статтею 174 Господарського кодексу України, зокрема, з договорів та інших правочинів (угод).

Судом встановлено, що між сторонами укладено Договір оренди нежитлового приміщення від 01.01.2011, який за своєю правовою природою є договором оренди.

Частиною 6 статті 283 Господарського кодексу України унормовано, що до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Так згідно зі статті 283 Господарського кодексу України та ст. 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) одна сторона (орендодавець/наймодавець) передає другій стороні (орендареві/наймачу) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Статтею 286 ГК України визначено, що орендна плата -це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності.

Обов'язок орендаря своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату встановлений також ч. 3 статтею 285 ГК України.

Згідно із ч. 5 статтею 762 Цивільного кодексу України, плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

За умовами Договору, внесення орендної плати здійснюється орендодавцю до 30 (тридцятого) числа місяця наступного за звітним та вноситься в строк до 5 (п'ятого) числа поточного місяця (п.п.3.2, 3.7 Договору).

Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ч. 1 статті 612 Цивільного кодексу України).

У силу статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

08.05.2012 Позивачем було надіслано Відповідачу претензію за №1 з проханням погасити суму боргу, яка була отримана відповідачем 11.05.2012, про що свідчить поштове повідомлення про вручення (арк.с.20,25).

Факт наявності заборгованості відповідно до розрахунку Позивача, Відповідач не заперечував та погодився, про що свідчать акти прийняття послуг (арк. с 26-31).

Згідно положень статті 193 Господарського кодексу України та статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідач не подав суду доказів сплати заборгованості у розмірі 25 728,68 грн, у той час як відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Ураховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Витрати позивача по сплаті судового збору відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України при задоволенні позову покладаються відповідача.

Керуючись статтями 49, 75, 82-85, 115, 116 ГПК України, суд -

ВИРІШИІВ:

1. Позов задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1; АДРЕСА_1, 99057, р/р НОМЕР_2 у КРФ ПАТ «Укрсоцбанк»м.Сімферополь, МФО 324010 або з будь-якого рахунку, виявленого під час виконавчого провадження) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Арабат" (ідентифікаційний код 30483664; вул. Земська, 13, м. Феодосія, 98100; р/р 260010260901 в філії КРУ ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит», МФО 384889 або на будь-який рахунок, виявлений під час виконання судового рішення) 25 728,68 грн (двадцять п'ять тисяч сімсот двадцять вісім грн 68 коп) заборгованості за договором оренди нежитлового приміщення від 01.01.2011, а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 1609,50 грн (одна тисяча шістсот дев'ять грн 50 коп.).

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повний текст рішення складено 25.09.2012

Суддя І.А.Харченко

Розсилка рекомендованим з повідомленням:

1. ТОВ "Арабат"

(вул. Земська, 13, м.Феодосія, 98100)

2. ФОП ОСОБА_1

(АДРЕСА_1, 99057)

СудГосподарський суд м. Севастополя
Дата ухвалення рішення20.09.2012
Оприлюднено28.09.2012
Номер документу26167910
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5020-852/2012

Рішення від 20.09.2012

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Харченко Ігор Арсентійович

Ухвала від 30.07.2012

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Харченко Ігор Арсентійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні