Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
19.07.2012 р. справа № 2а-736/12/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мельника О.М. розглянув у письмовому провадження адміністративну справу
за позовомПрокурора Центрального району м. Миколаєва, вул. Нікольська, 73, м. Миколаїв, 54001
в інтересах держави в особіДержавної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва, вул. Потьомкінська, 24/2, м. Миколаїв, 54030
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Мікрін-ЛД", вул. Радянська, 6-8, м. Миколаїв, 54030
простягнення податкового боргу в сумі 83 641,01 грн
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Центрального району м. Миколаєва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікрін-ЛД" про стягнення податкового боргу в сумі 83 641,01 грн.
Прокурор та представник позивача надавали клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечення суду не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений повісткою про виклик. Проте остання повернулася до суду без вручення адресату з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з неналежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно з ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд дослідив матеріали справи і встановив наступне:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Мікрін-ЛД" зареєстроване виконавчим комітетом Миколаївської міської ради та перебуває на обліку як платник податків в державній податковій інспекції у Центральному районі м. Миколаєва.
Відповідно до ст.286.2. Податкового кодексу України (далі-Кодекс) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Норми ст.287.3. Кодексу передбачають, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно з п.57.1 ст. 57 Кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим кодексом.
Відповідно пп.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Кодексу сума грошового зобов'язання самостійно узгодженого платником податків або узгодженою в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання являється податковим боргом.
Відповідачем були подані до ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва податкові декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №156251,154934, 116673, де він самостійно зазначив розмір податкового зобов'язання щодо плати за землю (арк. с.8-15 ).
Крім того, на підставі акта про результати камеральної перевірки податкової звітності від 14.11.2011 №3320/15-001/33310147 встановлено несвоєчасне подання відповідачем податкової звітності з податку або збору (арк. с. 17-18) та прийнято податкове повідомлення-рішення № 0026411530 від 14.11.2011 на 170, 00 грн за штрафними (фінансовими) санкціями, яке відповідач отримав 14.11.2011, що підтверджується підписом керівника на вимозі (арк.с.16).
Таким чином, податковий борг по сплаті орендної плати за землю складає 83 641, 01 грн, що підтверджується розрахунком суми боргу, наданим позивачем (арк. с. 7).
Згідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до п.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався, станом на день розгляду справи доказів погашення боргу суду не надав.
За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи та їх слід задовольнити.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст. 128, 158-163, 167, 254 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікрін-ЛД" (вул. Радянська, 6-8, м. Миколаїв, 54030), код 33310147 на користь Держави - 83 641, 01 грн (вісімдесят три тисячі шістсот сорок одна гривня 01 коп.) податкового боргу.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду.
Суддя О. М. Мельник
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2012 |
Оприлюднено | 02.10.2012 |
Номер документу | 26209088 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Мельник О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні