Рішення
від 27.09.2012 по справі 43/5005/7010/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

26.09.12р. Справа № 43/5005/7010/2012

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю підприємства "Ізумруд ЛТД", м.Кременчук

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія" МВК Плюс", м. Жовті Води

про стягнення заборгованості

Суддя Мартинюк С.В.

Представники:

від позивача: Гельман О.Е. за дов. №7 від 08.02.12р., представник

від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю підприємства "Ізумруд ЛТД", м. Кременчук звернулось до господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія" МВК Плюс", м. Жовті Води про стягнення заборгованості за дистриб'юторським договором №12/15-Д/10 від 15.04.10р. в сумі 45 097,37 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань по оплаті грошових коштів, покладених на нього за дистриб'юторським договором № 14/15-Д-10 від 15.04.2010 року.

Повноважний представник відповідача в судове засідання не з'явився, відзив на позов та інші витребувані документи до суду не надав. Жодних пояснень щодо причини неявки або інших клопотань до господарського суду не надходило. Про день, час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомлення про вручення, яке міститься в матеріалах справи.

Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не заявлялось.

Згідно зі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

У порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 26.09.2012 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Між Товариством з обмеженою відповідальністю підприємства "Ізумруд ЛТД" (далі - позивач, постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія" МВК Плюс" (далі відповідач, дистриб'ютор) укладено дистриб'юторський договір №12/15-Д/10 від 15.04.2010 року (далі договір).

Згідно з п. 8.1. договору, цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками та діє до 31.12.2011 року, крім випадків дострокового розірвання договору у випадках, передбачених законом та цим договором.

Пунктом 8.2. договору передбачено, якщо за 20 календарних днів до закінчення строку дії даного договору будь-яка із сторін письмово не попередить іншу сторону про припинення дії даного договору або між сторонами не буде укладений новий договір дистрибуції, цей договір вважається автоматично пролонгованим на кожен наступний календарний рік на тих же умовах.

Відповідно до п. 1.1. договору, постачальник зобов'язується протягом дії цього договору передати у власність дистриб'ютора мінеральну воду торгової марки "Ізумруд", сокові напої торгової марки "Рив'єра", інші продовольчі товари в асортименті (далі-товар) окремими партіями, а дистриб'ютор зобов'язується прийняти товар і оплатити його на умовах цього договору.

Згідно з п. 2.2. договору, з урахуванням протоколу розбіжностей від 15.04.2010 року, товар дистриб'ютору поставляється виключно на підставі замовлень, що викладаються письмово у відповідних заявках, в яких зазначається найменування, асортимент, кількість товару, що має бути поставлений дистриб'ютору, місце та дата поставки (з урахуванням своєчасності надходження замовлення на поставку товару та дотримання вимог щодо його оформлення).

Відповідно до п. 3.1. договору, ціна за одну одиницю товару вказується в додатку №1, який є невід'ємною частиною цього договору.

Оплата товару, поставленого протягом 30 календарних днів з дати першої поставки товару за цим договором, здійснюється протягом 45 календарних днів з дати поставки. Оплата товару, поставленого після 30 календарних днів з дати першої поставки товару за цим договором, здійснюється протягом 30 календарних днів з дати поставки. Дата поставки визначається датою підписання відповідної накладної на поставку товару. Постачальник зобов'язаний, з метою дотримання платіжної дисципліни дистриб'ютором, направляти останньому електронною поштою не менше 1 разу на 2 тижні акт звіряння взаєморозрахунків (п. 3.5. договору з урахуванням протоколу розбіжностей №15-Д/10 від 15.04.2010 року).

На виконання умов договору постачальник поставив дистриб'ютору товар на загальну суму 1 099 602,73 грн., що підтверджується накладними, товаро-транспортними накладними, довіреностями на отримання товару, що містяться в матеріалах справи.

Відповідач частково оплатив та повернув товар на суму 1 065 930,73 грн., що підтверджується банківськими виписками та накладною, що містяться в матеріалах справи.

Доказів повної оплати товару сторонами на подано.

Основна заборгованість відповідача перед позивачем складає 33 672,00 грн.

Відповідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ч. 1 ст. 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно ч. 2 ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання.

У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно з пунктом 5.11. договору, з урахуванням протоколу розбіжностей №15-Д/10 від 15.04.2010 року, при здійсненні поставок товару у піддонах, вивіз піддонів на склад постачальника здійснюється його силами та за його рахунок у місці, вказаному дистриб'ютором в межах Дніпропетровської області.

Пунктом 5.12. договору передбачено, що у випадку, якщо дистриб'ютор не забезпечив наявність піддонів або їх доступність до повернення у місці передачі постачальнику або піддони пошкоджені з вини дистриб'ютора або якщо дистриб'ютор не повідомив таке місце передачі у повідомленні або у випадку, якщо з будь-яких причин з вини дистриб'ютора постачальник не зміг забрати піддони, постачальник вправі відмовитися від прийняття піддонів й вимагати оплати їх вартості, вказаної у накладних, збільшеної на суму ПДВ, а також оплати затрат з повернення піддонів (транспортних, на відрядження та ін.). Такі виплати на користь постачальника дистриб'ютор зобов'язаний здійснити протягом 5 банківських днів з дня пред'явлення йому письмової вимоги.

Позивачем на адресу відповідача направлено лист №194/1 від 01.06.2012 року в якому повідомлено про час та місце приїзду за піддонами, а також проханням попередити постачальника про готовність піддонів до передачі.

Лист постачальника залишено відповідачем без відповіді. У зв'язку з неповідомленням дистриб'ютором постачальника про місце передачі піддонів постачальником направлено вимогу №227 від 26.06.2012 року про сплату вартості неповернутих піддонів, збільшену на суму ПДВ в розмірі 7 761,60 грн., яка підлягає стягненню.

Виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ст. 548 Цивільного кодексу України). Виконання зобов'язань може забезпечуватись згідно договору неустойкою (штрафом, пенею). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми не своєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ст. 549 Цивільного кодексу України).

Відповідно до п. 7.2. договору, з урахуванням протоколу розбіжностей №15-Д/10 від 15.04.2010 року, у випадку невиконання, неналежного виконання зобов'язань з оплати товару та/або повернення зворотної тари, дистриб'ютор сплачує постачальнику пеню у розмірі облікової ставки НБУ, яка діяла в період за який нараховується пеня, від неоплаченої в строк суми вартості товару та /або зворотної тари за кожний день прострочення платежу та/або повернення зворотної тари.

У зв'язку з неналежним виконанням зобов'язань позивачем нараховано відповідачу пеню в розмірі 1 681,68 грн.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Позивачем нараховано відповідачу 3% річних в розмірі 1 982,49 грн.

Підписання акту звірки взаєморозрахунків за отриманий товар та акту звірки взаєморозрахунків за отримані піддони між позивачем та відповідачем не відбулось у зв'язку з відсутністю останнього за місцезнаходженням, про що складено акт від 28.08.2012 року.

Загальна сума заборгованості становить 45 097,37 грн., із яких основний борг становить 33 672,00 грн., пеня - 1 681,68 грн., 3% річних - 1 982,49 грн., вартість неповернутих піддонів, яка збільшена на суму ПДВ 7 761,60 грн., яка підтверджена матеріалами справи і підлягає стягненню.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.

Таким чином, судовий збір стягується з відповідача.

Керуючись ст. ст. 1, 33, 34, 49, 82-85, 115-116 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія" МВК Плюс" (52210, м. Жовті Води, вул. Першотравнева, буд. 2, кв. 5, код ЄДРПОУ 36003928) на користь товариства з обмеженою відповідальністю - підприємства "Ізумруд ЛТД" (39623, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Л.Чайкіної, 37, код ЄДРПОУ 13931059) основний борг в розмірі 33 672,00 грн. (тридцять три тисячі шістсот сімдесят дві гривні 00 коп.), пеню в розмірі 1 681,68 грн. (одну тисячу шістсот вісімдесят одну гривню 68 коп.), 3% річних в розмірі 1 982,49 грн. (одну тисячу дев'ятсот вісімдесят дві гривні 49 коп.), вартість неповернутих піддонів збільшену на суму ПДВ в розмірі 7 761,60 грн. (сім тисяч сімсот шістдесят одну гривню 60 коп.) та витрати по сплаті судового збору в 1 609, 50 (одну тисячу шістсот дев'ять гривень 50 коп.).

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Суддя С.В. Мартинюк

Повне рішення складено 01.10.2012 року

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення27.09.2012
Оприлюднено02.10.2012
Номер документу26211767
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —43/5005/7010/2012

Рішення від 27.09.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 05.09.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 16.08.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні