cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.09.12 Справа№ 5015/3189/12
За позовом: комунального підприємства "Дрогобичтеплоенерго" Дрогобицької міської ради, м. Дрогобич, до відповідача:комунального підприємства "Берізка", м. Дрогобич, про: стягнення заборгованості. Суддя Т. Рим За участю представників: позивача:Пилипів М.І. -довіреність від 16.08.2012 р., відповідача:не зЧявився. На розгляд господарського суду Львівської області подано позов комунального підприємства "Дрогобичтеплоенерго" Дрогобицької міської ради до комунального підприємства "Берізка" про стягнення заборгованості. Ухвалою від 01.08.2012 р. провадження у справі порушено, позовну заяву прийнято до розгляду, розгляд справи призначено на 20.08.2012 р. Розгляд справи відкладався на 26.09.2012 р.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач у порушення умов договору №320 про постачання теплової енергії від 09.06.2009 р. не виконує зобов'язання з оплати вартості отриманої теплової енергії. Зокрема, за період з 01.01.2008 р. до 01.07.2012 р. виникла заборгованості у сумі 52 905,95 грн. Крім того, відповідачу нараховано 846,50 грн. інфляційних втрат, 1 974,19 грн. -3% річних.
В судові засідання представник відповідача не з'являвся, хоч був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання за юридичною адресою, зазначеною у Спеціальному витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців від 21.09.2012 року: вулиця Завалля, будинок 5, місто Дрогобич, Львівська область, 82100. Поштовий конверт з ухвалами господарського суду повернуто відділенням зв'язку із зазначенням причини повернення: за спливом терміну зберігання.
Відповідно до частини 1 статті 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином. За таких обставин відповідача було належним чином повідомлено про час та місце розгляду справи.
Суд, керуючись статтею 75 Господарського процесуального кодексу України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності пояснень (заперечень) відповідача щодо заявлених позовних вимог та представника відповідача у судовому засіданні, за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті.
Вислухавши представників сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд встановив таке.
Між сторонами у справі укладено договір №320 про постачання теплової енергії від 09.06.2009 р. (надалі -Договір). За цим договором енергопостачальна організація (позивач у справі) зобов'язується постачати споживачу (відповідач у справі) теплову енергію в обсягах, що передбачені проектними тепловими навантаженнями даної будівлі чи споруди з врахуванням кількості споживачів гарячої води, а споживач зобов'язується оплачувати за спожиту теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) в терміни, що зазначені в цьому договорі. Відповідачу виставлялися рахунки на оплату теплової енергії, а відповідачем вони частково оплачувалися.
Заборгованість відповідача перед позивачем за умовами виконання Договору становить 52 905,95 грн., що підтверджено сторонами в акті звірки взаємних розрахунків.
Позивачем на адресу відповідача надсилалась претензія №01/230 від 23.02.2012 р. про сплату заборгованості за спожиту теплову енергію. Відповіді на претензію відповідач не надав.
Доказів погашення заборгованості у сумі 52 905,95 грн. відповідачем не представлено.
При винесенні рішення суд виходив з наступного.
Відповідно до частин 1, 2 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини. Як установлено судом, між сторонами у справі на підставі укладеного договору виникли взаємні права та обов'язки (зобов'язання) з приводу надання послуг теплопостачання.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічне положення передбачено частиною 1 пункту 1 статті 193 Господарського кодексу України: суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Згідно з пунктом 6.3 Договору споживач здійснює оплату наданих послуг з теплопостачання шляхом перерахування коштів на банківський рахунок енергопостачальної організації за поточний місяць до 5-го числа наступного календарного місяця.
Згідно з пунктом 6.4 Договору оплата послуг споживачем здійснюється помісячно згідно з виставленими рахунками. Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Таким чином, оскільки відповідач не виконав обов'язку з оплати у строки, визначені пунктом 6.3 Договору, вимоги позивача про стягнення 52 905,95 грн. основного боргу є обгрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. За таких обставин вимоги позивача про стягнення з відповідача 846,50 грн. інфляційних збитків та 1 974,19 грн. -3% річних є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до статей 33, 38 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.
Зазначені вище норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 4 3 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.
За таких обставин суд дійшов висновку про те, що відповідачем не спростовано доводів позовної заяви, а судом не виявлено на підставі наявних документів у справі інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору.
Оскільки спір виник через неправомірні дії відповідача, судові витрати покладаються на нього в повному обсязі.
Враховуючи наведене, керуючись статті 193 Господарського кодексу України, статтями 11, 526, 530, 625 Цивільного кодексу України, статей 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задоволити повністю.
2. Стягнути з комунального підприємства "Берізка" (адреса: вулиця Завалля, будинок 5, місто Дрогобич, Львівська область, 82100; ідентифікаційний код 30444861 ) на користь комунального підприємства "Дрогобичтеплоенерго" Дрогобицької міської ради (адреса: вулиця Індустріальна, будинок 1, корпус А, місто Дрогобич, Львівська область, 82100; ідентифікаційний код 05445563 ) 52 905,95 грн. основного боргу, 846,50 грн. інфляційних втрат, 1 974,19 грн. -3% річних, 1 609,50 грн. судового збору.
3. Наказ видати відповідно до статті 116 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 01.10.2012 року.
Суддя Рим Т.Я.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2012 |
Оприлюднено | 02.10.2012 |
Номер документу | 26211889 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Рим Т.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні