Донецький окружний адміністративний суд У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 липня 2012 р. Справа № 2а/0570/8555/2012
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Куденков К.О.
розглянувши позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м.Донецька
до Приватного підприємства «Стайер»
про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м.Донецька звернулось до суду з адміністративним позовом (вих. №8118/08 від 20.06.2012р.) до Приватного підприємства «Стайер» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Перевіривши відповідність вказаної позовної заяви та доданих до неї документів вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя приходить до висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м.Донецька підписана в.о. начальника С.О.Козаченко.
Проте до позовної заяви не додано довіреності або наказу на призначення виконуючим обов'язки начальника вказаного Управління, або іншого документу, що підтверджує повноваження особи, яка підписала позовну заяву.
Також, незважаючи на наявність на позовній заяві дати її реєстрації за №8118/08, у цій позовній заяві відсутня дата її підписання.
Частиною 3 ст. 56 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону.
Відповідно до ч.7 ст. 56 КАС України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Частиною другою ст. 58 КАС України передбачено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
Згідно норми ч.4 ст.106 КАС України встановлено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Відповідно до ч. 5 ст.106 КАС України, одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Таким чином, із позовної заяви та доданих до неї документів неможливо встановити повноваження С.О. Козаченко на звернення до суду із адміністративним позовом від імені Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м.Донецька, та неможливо встановити дату підписання позовної заяви.
Частиною 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Виходячи з наведеного, суддя вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення згаданих вище недоліків, у строк до 30.07.2012р., шляхом подання до суду: позовної заяви із зазначенням дати її підписання; документу, що підтверджує повноваження С.О.Козаченко на підписання позовної заяви.
Відповідно до ч.2 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України у Петровському районі м.Донецька залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 30.07.2012р. шляхом подання до суду: позовної заяви із зазначенням дати її підписання; документу, що підтверджує повноваження С.О.Козаченко на підписання позовної заяви.
3. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
4. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2012 |
Оприлюднено | 03.10.2012 |
Номер документу | 26236168 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Куденков К.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні