ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
28 вересня 2012 р. Справа № 2а/0270/4232/12
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Шаповалової Тетяни Михайлівни,
за участі секретаря судового засідання: Мошняги Валентина Івановича
представників сторін:
прокуратури м. Вінниці: Формуги І.Ю.
позивача: Бричок О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах держави та органу державної влади, який її уособлює Жмеринської об`єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби
до: обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельного кооперативу "Необхідність"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
07 вересня 2012 року до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся Жмеринський міжрайонний прокурор в інтересах держави та органу державної влади, який її уособлює Жмеринської об`єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби (далі - Жмеринська ОДПІ) до обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельного кооперативу "Необхідність" про стягнення заборгованості по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 2012 грн. 09 коп.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, прокурор зазначив, що за відповідачем рахується заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в розмірі 2012 грн. 09 коп., яка в добровільному порядку відповідачем не погашена, у зв'язку з чим він вимушений звернутись до суду з вимогами щодо її стягнення.
Представником позивача в судовому засіданні було уточнено суму податкового боргу, в зв'язку з тим, що відповідачем частково було погашено податковий борг на суму 1481 грн. 50 коп. Тому позивач просить стягнути податковий борг в сумі 539 грн. 59 коп.
З урахуванням положень статей 51 та 137 КАС України судом прийнята зазначена заява.
Представник прокуратури м. Вінниці підтримала уточнену позовну заяву.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце судового засідання вчасно та належним чином повідомлений, що підтверджується розпискою про вручення судової повістки (а.с. 27).
Заслухавши думку представника прокуратури та представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельного кооперативу "Необхідність" зареєстрований виконавчим комітетом Жмеринської міської ради Вінницької області відповідно до Свідоцтва №239060 Серії А 01 (а.с. 5).
Відповідно до довідки АБ № 061407 обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельного кооперативу "Необхідність" включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 6).
Згідно із довідкою № 1356 від 19 червня 2008 року обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельного кооперативу "Необхідність" взято на облік платника податків у Жмеринській об'єднаній державній податковій інспекції (а.с. 9).
Жмеринською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку за листом Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції № 9164/10/19-025 від 20 серпня 2012 року про вжиття заходів по погашенню заборгованості Обслуговуючого кооператива "Гаражно-будівельний кооператив "Необхідність" по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Під час проведення перевірки було встановлено, що податковий борг виник в результаті несплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності самостійно визначеної відповідачем в податковій декларації за 2012 рік (а.с. 16-16б). Станом на 01 вересня 2012 року за даною декларацією не сплачено 1131 грн. 32 коп.
Відповідно до статті 54.3.1 Податкового кодексу України за несвоєчасне подання декларації по платі за землю нараховано штрафні санкції згідно податкового повідомлення-рішення № 0001311501 від 19 квітня 2012 року на суму 1020 грн. 00 коп. (а.с. 14).
Відповідно до статті 129 Податкового кодексу України за несвоєчасну сплату орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності нараховано пеню в сумі 16 грн. 51 коп.
Вказана заборгованість підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (а.с. 10-13). Відповідачем було частково сплачено заборгованість, що підтверджується наданою в судовому засіданні обліковою карткою.
Визначаючись щодо позовних вимог суд виходить з наступного.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно пункту 287.1 статті 287 ПК України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Пунктом 287.3 статті 287 вищезазначеного Кодексу визначено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до підпункту 14.1.175. пункту 14.1 статті 14 сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання визнається сумою податкового боргу платника податків. При цьому, грошовим зобов'язанням є - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності із законодавством України.
Статтею 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За сукупністю наведених обставин, взявши до уваги, що відповідач має податкову заборгованість перед бюджетом в сумі 539,59 грн., яку не погасив, що підтверджується матеріалами справи, а також враховуючи, що викладені у заяві факти підтверджуються відповідними доказами, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам, а отже підлягають задоволенню в заявленому обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельного кооперативу "Необхідність" (вул. Доватора, 6, кв. 15, м. Жмеринка, Вінницька область, код 34372356) заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 539 грн. (п'ятсот тридцять дев'ять) 59 коп. до місцевого бюджету м. Жмеринки.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шаповалова Тетяна Михайлівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2012 |
Оприлюднено | 04.10.2012 |
Номер документу | 26260342 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Шаповалова Тетяна Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні