Ухвала
від 03.10.2012 по справі 3320-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

УХВАЛА

03.10.2012№02-21 /3320-2012

Суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Дворний І.І., розглянувши матеріали

за позовом Пацекулова Івана Федоровича (вул. Кірова 4, кв. 8, с. Уютне, Сакський р-н, АР Крим, 96555);

Пацекулової Марії Сергіївни (вул. Кірова 4, кв. 8, с. Уютне, Сакський р-н, АР Крим, 96555);

Андрієвської Світлани Михайлівни (вул. Кірова 4, кв. 3, с. Уютне, Сакський р-н, АР Крим, 96555);

Новосельської Валентини Олександрівни (вул. Кірова 4, кв. 12, с. Уютне, Сакський р-н, АР Крим, 96555);

Посвістайло Ганни Іванівни (вул. Кірова 4, кв. 15, с. Уютне, Сакський р-н, АР Крим, 96555);

до відповідача - об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Мрія-Уютне" (вул. Кірова 4, кв. 7, с. Уютне, Сакський р-н, АР Крим, 96555);

про припинення юридичної особи,

ВСТАНОВИВ:

25 вересня 2012 року позивачі звернулись до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Мрія-Уютне" у якому просять припинити юридичну особу «Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Мрія-Уютне" (вул. Кірова 4, кв. 7, с. Уютне, Сакський р-н, АР Крим, 96555, код ЄДРПОУ 36112028).

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд вважає, що така заява не підлягає розгляду у господарському суді Автономної Республіки Крим, з огляду на наступне.

Відповідно до статті 21 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу.

Статтею 1 ГПК України передбачено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі -підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання порушенням.

Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарським судам підвідомчі:

1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім:

- спорів про приватизацію державного житлового фонду;

- спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов;

- спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін;

- спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів;

- інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів;

2) справи про банкрутство;

3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції;

4)справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів;

5)справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери;

6)справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.

Так, відповідно до ст. 167 Господарського кодексу України корпоративними є права особи, частка якої визначається у статутному фонді господарської організації (товариства), що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією (товариством) отримання певної частки прибутку (дивідендів) та активів у разі ліквідації товариства відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутним документами.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного суду України від 24.10.2008 р. №13 „Про практику розгляду судами корпоративних спорів" пункт 4. ст. 12 ГПК України не підлягає розширеному тлумаченню зокрема щодо справ, пов'язаних зі створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності інших суб'єктів господарювання, які не є господарськими товариствами (кооперативи, приватні, колективні підприємства тощо), якщо стороною у справі є фізична особа.

У пункті 12 вказаної постанови зазначено, що до корпоративних належать спори за позовами учасників (засновників, акціонерів) господарського товариства, пов'язані з вимогами про визнання недійсними установчих документів господарського товариства та припинення юридичної особи у зв'язку з порушеннями вимог законодавства щодо порядку їх прийняття та затвердження.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку про те, що даний спір не є корпоративним в розумінні ст. 12 ГПК України, оскільки об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Мрія-Уютне" не є господарським товариством відповідно до Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

Так, відповідно до ст. 1 Закону України „Про господарські товариства" господарським товариством є юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками. Господарськими товариствами цим Законом визнаються підприємства, установи, організації, створені на засадах угоди юридичними особами і громадянами шляхом об'єднання їх майна та підприємницької діяльності з метою одержання прибутку. До господарських товариств належать: акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, повні товариства, командитні товариства.

У свою чергу, згідно з приписами статті 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" об'єднання створюється як організація для здійснення функцій, визначених законом. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Об'єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об'єднання.

За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що вказаний спір не є корпоративним та не підлягає розгляду в господарських судах України, з огляду на що, відповідно до п. 1 ст. 62 ГПК України у прийнятті позовної заяви слід відмовити.

Враховуючи вищевикладене, керуючись, ст.1, 21, п.1 ст. 62, ст. 86 ГПК України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

У прийнятті позовної заяви відмовити.

Додаток: матеріали позовної заяви на 35 арк. та поштовий конверт.

Суддя І.І. Дворний

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення03.10.2012
Оприлюднено05.10.2012
Номер документу26284564
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3320-2012

Ухвала від 03.10.2012

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

І.І. Дворний

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні