cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
УХВАЛА
"03" жовтня 2012 р. справа № 5013/1175/12
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Деревінської Л.В. розглянув справу № 5013/1175/12
за заявою кредитора - управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії та Олександрійському районі, м. Олександрія, Кіровоградська область
до боржника - комунального підприємства "Житлово - експлуатаційна контора № 2", м. Олександрія, Кіровоградська область
про банкрутство відсутнього боржника
ПРЕДСТАВНИКИ:
від кредитора - Звєрєва К.Л., довіреність № 2/03 від 01.07.12;
від боржника - участі не брали.
В С Т А Н О В И В:
Кредитор звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство щодо відсутнього боржника комунального підприємства "Житлово - експлуатаційна контора № 2" з причин неспроможності останнього сплатити заборгованість по фінансовим санкціям та пені в сумі 26890,48 грн.
Ухвалою від 21.08.2012 року господарський суд порушив провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника комунального підприємства "Житлово - експлуатаційна контора № 2". Зобов'язав кредитора подати суду в тому числі рішення господарського суду Кіровоградської області № 13/363 від 20.11.05 р.; копії постанов ДВС про відкриття виконавчого провадження по виконанню судових рішень про стягнення боргу з боржника на користь кредитора, стан виконання вказаних виконавчих проваджень; вказати розмір вимог кредитора до боржника з зазначенням розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті.
Згідно пояснень управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії та Олександрійському районі за боржником комунальним підприємством "Житлово - експлуатаційна контора № 2" рахується заборгованість в сумі 10965,85 грн. по фінансовим санкціям та 15924,63 грн. по пені, що підтверджується рішеннями суду.
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) встановлено, що справа про банкрутство порушується, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до вимог частини 1 статті 52 Закону у разі, якщо громадянин - підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Відповідно до ст. 1 Закону неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.
Грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України. До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, в тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням процентів, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подачі в господарський суд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.
Відповідно до п. 4.5. Рекомендацій Вищого господарського суду від 04.06.2004, № 04-5/1193 "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неустойка (штраф, пеня), зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі, не враховуються господарськими судами у складі грошових зобов'язань при вирішенні питання про наявність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії та Олександрійському районі не надало доказів наявності у боржника заборгованості по страховим внескам.
Оскільки, визначені кредитором грошові вимоги до боржника складаються лише з сум фінансових санкцій та пені, тому вони не зараховуються до складу грошових зобов'язань, що покладаються в основу кредиторських вимог відповідно до ст. 1 Закону.
Тобто, наявність таких грошових вимог не може бути підставою для порушення провадження у справі про банкрутство, у тому числі і за ст. 52 Закону.
Вказану правову позицію викладено у постановах Вищого господарського суду України від 11.01.2011р. у справі № П29/2139-10, від 18.01.2011р. у справі № Б24/221-10, від 02.02.2011р. у справі № 23/68.
Відповідно до п. 36 постанови пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство" Законом не врегульовано подальшого перебігу провадження у справі у випадках, коли у встановленому законодавством порядку виявлено безпідставність вимог кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) було порушено справу про банкрутство боржника, або коли порушено провадження у справі про банкрутство підприємств, стосовно яких діє законодавча заборона порушувати справи про банкрутство. У таких випадках судам слід припиняти провадження у справі на підставі пункту 7 частини першої статті 40 Закону (за відсутності інших підстав для такого припинення) та пункту 1-1 частини першої статті 80 ГПК України (за відсутністю предмету спору).
За таких обставин, господарський суд вважає за необхідне припинити провадження у справі в зв'язку з відсутністю предмету спору на підставі п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 5, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 4-1, п. 1-1 ч. 1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1. Провадження у справі № 5013/1175/12 про банкрутство комунального підприємства "Житлово - експлуатаційна контора № 2" (код 05479792) припинити.
2. Вважати закінченою дію мораторію на задоволення вимог кредиторів боржника, введеного ухвалою суду від 21.08.2012 року про порушення провадження у справі.
3. Скасувати заходи щодо забезпечення вимог кредиторів в частині заборони комунальному підприємству "Житлово - експлуатаційна контора № 2" відчужувати у будь - який спосіб належних боржнику на праві власності та закріплених за ним на праві повного господарського відання основних засобів (фондів) та вчиняти дії щодо ліквідації та реорганізації юридичної особи боржника, застосовані ухвалою суду про порушення провадження у справі від 21.08.2012 року.
4. Ухвалу про припинення провадження у справі може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в установленому законом порядку.
5. Примірники цієї ухвали направити кредитору (вул. Шевченка, 76, м. Олександрія, Кіровоградська область, 28000), боржнику (вул. 6-го Грудня, буд. 13, м. Олександрія, Кіровоградська область, 28000), Олександрійській об'єднаній державній податковій інспекції Кіровоградської області ДПС (вул. Пролетарська, буд. 17, м. Олександрія, Кіровоградська область, 28000), відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Кіровоградській області (пл. Кірова, 1, м. Кіровоград, 25006), міському ВДВС Олександрійського міськрайонного управління юстиції (вул. 6-го Грудня, 138, м. Олександрія, Кіровоградська область, 28000), Олександрійській міській раді (просп. Леніна, 59, м. Олександрія, Кіровоградська область, 28000) для державного реєстратора, Головному управлінню статистики у Кіровоградській області (вул. 50 років Жовтня, 7а, м. Кіровоград, 25009).
Суддя Л. В. Деревінська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2012 |
Оприлюднено | 08.10.2012 |
Номер документу | 26311116 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Деревінська Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні